Toplu Sözleşme Görüşmeleri Mali Hizmetler Uzmanları Dosyası ve Bilgi Notu
Kamuajans.com - Mali Hizmetler Uzmanları Derneğince hazırlanan dosya, özenle ve mesleğe ilişkin detaylı şekilde bilgi veren ve mali hizmetler uzmanlarının sıkıntılarını ve taleplerini ayrıntılı şekilde anlatan bir dosya olarak hazırlanmıştır. Diğer meslek mensuplarınca özlük haklarına ilişkin yapılan faaliyetlerde  örnek alınabilecek bir çalışma olmuştur.

BİLGİLENDİRME

Değerli Meslektaşlarımız,

Eşit işe eşit ücret ilkesinin sağlanması amacıyla çıkarıldığı belirtilen 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin amacına aykırı olarak meslek mensuplarımızın özlük hakları, hem görev yapılan kurumlara göre kendi içinde hem de diğer merkez uzmanlıklara göre farklılaştırılarak adaletsizlik oluşturulmuştur. Ayrıca, diğer merkez uzmanlıklarda olduğu gibi yabancı dil sorunu ile mesleğimize özel olduğunu düşündüğümüz nakil sorunu ve hiyerarşik bağlılık sorunu gibi sorunlarımız da devam etmektedir.

Derneğimiz mesleki dayanışma ve birlikteliğin artırılması ve Ülkemiz kamu yönetiminin geliştirilmesine katkı sağlanabilmesi için faaliyet ve projeler yürütmekte olup bunlar internet sayfamız, sosyal medya hesaplarımız ve e-posta yoluyla paylaşılmaktadır. Söz konusu faaliyet ve projelerle mesleğimizin tanınırlığının ve itibarının artırılmasına da katkı sağlanacağını düşünmekteyiz.

Bildiğiniz gibi, sendikalar ve hükümet yetkilileri arasında 2018-2019 toplu sözleşme görüşmeleri yürütülmektedir. Toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Derneğimiz Yönetim Kurulunca, sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi ayrıntılı olarak gösteren dosya ve özet bilgi notları hazırlanmıştır.

Toplu sözleşme görüşmelerini yürüten sendika yetkilileri (Genel Başkan Yardımcısı, Genel Başkan V.) ziyaret edilmiş, hazırladığımız dosyalar sunularak desteklerini talep ettiğimiz ifade edilmiştir. Özlük haklarımızla ilgili adaletsizliğin sendikalar tarafından da anlaşıldığı ve süreç içerisinde çözüm noktasında destek verecekleri ziyaretlerde dile getirilmiştir.

Diğer taraftan, hazırlanan özet bilgi notları TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi bazı milletvekillerimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bakan Yardımcısı ile Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısına ulaştırılarak destekleri talep edilmiştir.

Bu kapsamda hazırlanan dosya ve bilgi notu aşağıdaki linklerde bulunmaktadır. Derneğimizce çalışmalara devam edilmekte olup, gelişmeler takip edilmektedir. Sorunun çözümüne katkı sağlayabilecek meslektaşlarımızın bu süreç içerisinde Derneğimizle iletişim halinde olmaları da önem arz etmektedir.

Teşekkür eder, saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Bilgi notu için tıklayınız.

Dosya için tıklayınız.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.