Sözleşmeli Memurlardan Başbakan Yıldırım'a Mektup!
Kamuajans.com - İşte Başbakana gönderilen mektubun içeriği:

Sayın Başbakanımız;

Bizler Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4B maddesine göre; bakanlıklarda ve bakanlıklara bağlı kuruluşlarda norm kadro karşılığı, istisnasız ‘tam zamanlı’ olarak çalışan mimar, mühendis, avukat, hemşire, programcı, çözümleyici, tekniker, teknisyen, imam, Kuran kursu öğreticisi ve daha birçok bölümünden mezun olmuş çeşitli meslek gruplarından oluşan alanlarında uzman Sözleşmeli Teknik Personelleriz.

Kamuya, Kadrolu meslektaşlarımızla aynı alım yöntemi ile eşit şartlarda atandık. Görev yaptığımız Kurumlarda en son kadroya geçim tarihi olan 2013 yılından bu yana içinde bulunduğumuz şartlara şükrederek vatana ve milli değerlerimize bağlı olarak çalıştık ve Allah’ın izniyle her daim çalışmaya devam edeceğiz. Bu görev yaptığımız Kurumlarımıza kadrolu meslektaşlarımızla aynı kurumda, aynı işleri yapmamıza rağmen; birbirimiz ile can-ciğer olduğumuz iş arkadaşlarımız ile aramızda statü farklılıklarından dolayı, beraberinde de farklı özlük haklarını getirmektedir. Bunlara örnek vermek gerekirse; 4A lı personellerin babalık izni 10 gün iken, 4B lilerin 2 gündür. 4A lı personelin evlilik ve ölüm mazeret izni 7 gün iken 4B lilerin 3 gündür. 4A lıların yıllık izinleri diğer yıllara aktarılırken, 4B lilerin izinleri diğer yıllara aktarılamamaktadır. Sözleşmeli personele, bir yaşından küçük çocuklarını emzirmeleri için günde toplam bir buçuk saat süt izni verilirken kadrolu memurlarda ilk 6 ay günde 3 saat son altı ay günde 1,5 saat şeklindedir. 4B liler kıdem-derece, görevde yükselme gibi haklardan yararlanamadığı gibi arazi görevlerine çıkarken arazi tazminatı, seyyar görev ücreti gibi haklardan da yararlanamamakta.

4B lilerin normal tayin hakkı bulunmamakla birlikte Evli olsak da eş durumu tayini gibi haklardan çoğunluk yararlanamamaktayız. Bunun yanında 4B li Sözleşmelilerin maaşlarında sene içerisinde vergi dilimlerinden kaynaklanan kesintiler 4A kadrolu memurlaranazaran çok daha fazla etkilenmekte ve bu sebeple maaşlarında büyük düşüşler yaşanmaktadır. Bahsi geçen farklılıklar aynı iş yerlerinde aynı işleri yapmamıza rağmen iş barışını olumsuz olarak etkilemektedir.

2011 ve 2013 yıllarında Bakanlar Kurulu Kararı ile çıkarılmış olan Kanun Hükmünde Kararnameler ile 4B li personeller Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatı ile 4A kadrosuna geçirildi. Bahsi geçen Kanun Hükmünde Kararnameler belirli tarih aralıkları ile sınırlı olduğu için 657/4A kadrosuna geçiş hakkından 2013 Haziran ayından sonra işe başlayan 4B’liler yararlanamadı. 65. Hükûmet programında çalışma yaşamına dair olarak ele alınan metinde “Adalet ve Kalkınma Partisi Hükûmetleri olarak bugüne değin çalışma barışını, çalışma hayatında hakkaniyeti ve insani çalışma ortamlarının tesis edilmesini esas aldık. 65. Hükûmet döneminde de evrensel standartlarda ve uluslararası taahhütlere uygun, kaliteli ve güvenceli bir çalışma hayatını tam olarak tesis etmeyi hedefliyoruz” denilmektedir. Bu bağlamda Siz Devlet Büyüklerimizden Önceki yıllarda sözleşmeli meslektaşlarımıza müjdelemiş olan kadro talebini biz 4B sözleşmeli personellere de müjdelemenizi canı gönülden istemekteyiz. Elbette biz 4/B liler, Ülkemizin yaşadığı Koşulların farkındayız. Vatan hainlerinin kalkıştığı 15 Temmuz Darbe girişiminin karşısında dimdik durduğumuz gibi Birliğimizi beraberliğimizi bozmaya çalışan Terör olaylarıyla Ülkemizi zor durumda bırakmaya çalışan Hainlere karşı da birbirimize daha sıkı sarılarak karşılık verecek ve onlara fırsat vermeyeceğiz.

Memur Sendikalarının da taleplerinde yer alan ve maliye ye ek bir yük getirmeyen kadro talebimizi en kısa sürede değerli büyüğümüz siz Başbakanımızdan ve Cumhur Reisimizden talebimiz doğrultusunda çalışma yapılmasını gerekli mercilere ileterek müjdeli haberle eşlerimiz, çocuklarımız ve ailelerimiz ile birlikte 200 bini bulan bizleri sevindirmenizi ümit ederek en kalbi dileklerimizle çalışmalarınızda Allah’tan muvaffakiyetler diliyoruz.

657/4B SÖZLEŞMELİ MEMURLAR 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
imam hasan 12 ay önce

4 b liye acil kadro bekliyoruz..neden kadro verilmiyor.ailemiz dağlamak artık. elinsaf Değerli büyüklerimizin neyi beklediğini bilemiyoruz bu adaletsizliğeBirson verin artık ver kadroyu al oyu.

Misafir Avatar
imam halil 13 ay önce

4 B ye kadro neden verilmiyor bizler bu ülke vatandaşı değilmiydiz ey büyükler neden duyarsız olunuyor

Misafir Avatar
Adem 13 ay önce

sözleşmelilere kadro istiyoruz.Eşitlik istiyoruz.referandum öncesi kadroya geçmeyi diliyoruz.

Misafir Avatar
imam 1 yıl önce

Emek verip bizim adımıza gayret gösteren arkadaşlar ın eline sağlık büyüklerimizden bizlere de kulak vermelerini talep ediyoruz hakkımızı vereceklerine canı gönülden inanıyoruz

Misafir Avatar
Sözleşmeli imam 1 yıl önce

Büyüklerimizin ve yetkililerin bu meseleyi çözeceklerine olan inancımız tamdır.

Misafir Avatar
4/b li 1 yıl önce

hazırlayanların ellerine sağlık...

Misafir Avatar
4/B Lİ 1 yıl önce

KADRO İSTİYORUZ 3 YILDIR MAĞDUR EDİLDİK

Misafir Avatar
KADRO İSTİYORUZ 4/B 1 yıl önce

KADRO İSTİYORUZZZ 4/B