Şehit ve Gazi Yakını Hizmetlilerin Kadro Unvanı Değiştiriliyor
İŞTE TASARIDA YER ALAN HÜKÜMLER

MADDE 52- 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasının (a) bendine "ana, baba veya kardeşlerin bu hakkı kullanmaması durumunda eş veya çocuklardan toplam iki kişi," ibaresi eklenmiş ve beşinci fıkrasının birinci cümlesinde yer alan "ile kırk beş yaşını bitirmiş olanlar" ibaresi madde metninden çıkarılmış, aynı fıkranın ikinci ve üçüncü cümleleri yürürlükten kaldırılmış ve altıncı fıkrasına birinci cümlesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir.

"Üçüncü fıkranın (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde sayılan maluller ile 15/8/2016 tarihli ve 670 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 9 uncu maddesine göre tazminat hakkından yararlandırılanların kendilerinin istihdam hakkından yararlanmaları ve ilköğretim, ortaokul, ilkokul mezunu olmaları halinde atama teklifleri memur unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılır."

MADDE 53- 3713 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
"GEÇİCİ MADDE 18- Bu Kanunun ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasının (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde sayılan maluller ile 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 9 uncu maddesine göre tazminat hakkından yararlandırılanlardan bizzat istihdam hakkından yararlanarak bu maddenin yayımı tarihinden önce hizmetli unvanlı kadro ve pozisyonlara atanan ve halen bu unvanda görev yapanların bu maddenin yayımını takip eden ayın 14'ü itibarıyla kadro ve pozisyon unvanları başka bir işleme gerek kalmaksızın memur olarak değiştirilmiş sayılır." 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
sait 5 gün önce

sayın devlet başkanım benim babam gazi yaklaşık 12 yıldır kamuda çalışmaktayım gururla Allah sizden razı olsun annenızin mekanı cennet olsun hizmetli ünvanları ne zaman değişiyor saygılarımla

Misafir Avatar
sivas 1 ay önce

biz sehit cocugu olarak bızı hep hor görüyorlar bizlere temizlik ısleri her isi yapıyoruz biz hizmetli memur olarak luften bizi duyun bizleri gaziler gıbı memur unvanı alın ne olur bizi duysunlar

Misafir Avatar
Fatih 2 ay önce

Arkadaşlar bende ŞEHİT oğlu olarak Devlet kurumunda çalışıyorum.Sizlerin yapmış olduğu yorumları okudum ve Gazi,gazi ve şehit yakınlarına yapılan haksızlıklar malesef haddinden fazla bende bir Şehit yakını olarak bu tür haksızlıklara mazur kaldım.Bu Tür haksılıkları gören ve bunlara sessiz kalmak istemeyen bazı Şehit Yakını Kardeşlerimiz (Şehit-Gazi Sen) Sendikasını kurdular ve bu tür haksızlıklara karşı mücadele ediyorlar.Bende şuan bu Şerefli sendikanın bir üyesiyim Çok şükür eskiye kıyasla o baskılar azaldı.Size tavsiyem Devleti için canını seve seve veren ve onların emanetlerine karşı bu tür haksızlıkları yapanlara karşı hep birlikte olalım ancak o zaman sesimizi bazı yerlere duyurabiliriz.

Misafir Avatar
çilem 2 ay önce

Bende şehit kardeşiyim gerçekten kadromuz değişecek mi? lütfen bilgilendirirseniz sevinirim. Çok yorulduk artık piyon gibi kullanılmaktan. Ne iş yaptığımız bile belli değil.. Artık hayırlı haberleri bekliyoruzz..

Misafir Avatar
Rukiye 3 ay önce

Şehit ve gazilerimize kardeşlerine laf söyleyenler Allah başınıza versin görün ozaman daha iyi anlarsiniz

Misafir Avatar
Nazire 3 ay önce

Şehit ve gazi yakınlarına saygı duyuyorum fakat alnının akı ile helal olarak para kazndıktan sonra neden eziklik olsun temizlik etmek.Bir çok kişi var boş boş doğru dürüst iş yapmadan oturdugu yerden maaş alıyorlar iş ypmıcaklarsa başka çalışan işçinin hakkını yemesınler onları mağdur etmesınler evde alsınlar maaşlarını.

Misafir Avatar
Ali 4 ay önce

Şehit çocuğu olarak devletin amcama verdiği değeri bana da vermesini istiyorum amcam 21 yıllık asker kaçağıydı şuan yeni yasalarla askerlikten muaf oldu ve iş sahibi de oldu. 25 yaşındayım üniversite öğrencisi devletin tek yardımı bile yok.

Misafir Avatar
Setdar ariş 4 ay önce

G.antep sahinbey ilcesinde belediyeye buyuk caba sonrası girdim ancak cöp kamıyonu arkasında cop atıyorum isim cok zor ve cevrem benle dalga geciyor SEHIT kardesisin cop atıyosun baska yerde calıstırmıyolarmı diye utanıyorum tesekur ederim