Öğretmenlere Ve Memurlara Verilen Sözler Tutulsun

Öğretmen eğitimin temelidir. Fakat temelde olan öğretmen yetiştirmede yeterli değiliz. Öğretmenliği kolay yoldan para kazanma yolu görmemeli, insan yetiştirme ve geleceği şekillendirme mesleği görmeliyiz. Öğretmen yetiştirmede de bu kurala dikkat edilmelidir.

"Bana bir harf öğretenin kölesi olurum" düşüncesine sahip bir medeniyetten gelmekteyiz. Günümüzde öğretmene karşı saygı ve öğretmene değer kalmamıştır. Okullarda idareci ve öğretmene şiddet uygulamalarına acil çözüm bulunmalı ve öğretmenlerimiz toplumda hak ettikleri değere yeniden kavuşmalıdır. Kendisi de öğretmenlikten gelen Millî Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk Bey'in bu konuyu çözüme kavuşturacağını ümit ediyorum.

Okulların nitelikli niteliksiz ayrımına tabi tutulması yanlış bir uygulamadır. Bundan vazgeçilmelidir.

Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak her platformda şunu açıkça söylüyoruz." Millî Eğitim Sistemi adı gibi millî değildir. Batının değerlerine göre tanzim edilmiş batıcı bir sistemdir. Mevcut sistem bizim değerlerimizle asla uyuşmuyor. Eğitim öğretim sistemimizde şekilde değil, muhteviyatta değişiklik yapılması gereklidir. Eğitim sistemimiz AB normlarından, Fulbright Komisyonu ve John Dewey Raporunun tesirinden kurtarılmalıdır. Eğitim öğretimde mesafe almak istiyorsak bundan başka çare yoktur."

Bu sebeple okullarda bana AB'yi anlat ve AB projeleri adı altında yapılan uygulamalardan bir an evvel vazgeçilmelidir. Bu uygulamaların öğrencilerimize katkısı olmadığı gibi batı ahlakına olan özentiyi artırmakta, gençlerimizi kendi inanç, kültür ve değerlerinden uzaklaştırmaktadır. Bizim ihtiyacımız batının ahlakı ve yaşantısı değil kendi değer ölçülerimiz, ahlak ve kültürümüzdür. Okullarda ders çeşitliliği ve günlük/haftalık ders saati fazladır. Bu durum öğrencilerin ders motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Ders çeşitliliği ve günlük/haftalık ders saati azaltılmalıdır.

Son günlerde Türk Lirasının Avrupa para birimleri karşısında yaşadığı değer kaybı milletimizin mutfağına kadar dokunmuştur. Ülkenin içinde
bulunduğu durumu dikkate alarak gerek kamu sektöründe gerekse özel sektörde yapılmakta olan savurganlıklar önlenmeli ve seçimlerden önce memurlara vaad edilen 3600 ek gösterge biran önce uygulamaya konmalıdır. Üzülerek belirtiyorum ki, memurun maaşı cebinde erimiştir.

İthal edilen şarbonlu mallara harcanan dövizler sorumlulardan tahsil edilse yerli üreticiye de yeter, 3600 ek gösterge verilecek memurlara da yeter. Millî Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk Bey'in eğitim öğretimi şahlandırma gayesiyle geçen hafta yaptığı çalıştaya köklü bir geçmişi olan Şuurlu Öğretmenler Derneği'nin davet edilmemesini "ÖĞ-DER olarak esefle karşılıyoruz" . Eğer eğitim sistemimiz düzeltilecekse bu ve bundan sonraki toplantılara eğitim alanında faaliyet gösteren herkesin davet edilmesi gereklidir.

2018-2019 eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve milletimize hayırlar getirmesini dilerim.

Hamdi SÜRÜCÜ
Genel Başkan
ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ GENEL MERKEZİ
 

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ahmet 11 ay önce

Atama bekleyen binlerce öğretmenin atanabilmesi için 3600'ün verilmesi gerekir.Çünkü binlerce öğretmen emekli olmak için 3600'ü bekliyor.