Memura Yıllık İzin Devri Müjdesi

Görüşmede Maliye Bakanı Naci Ağbal, toplu sözleşmede üzerinde durulacak hükümlere ilişkin değerlendirmelerin devam ettiğini söylemişti. Bu görüşme doğrultusunda Maliye Bakanlığı'nın yıllık izinlerin devir konusunu da gündeme aldığı biliniyordu ve sonucunda memurların yıllık izinlerinin devri konusunda yasal düzenleme gerçekleşti.

Çerçeve Madde 24 

399 sayılı KHK'ye tabi personelin yıllık izinlerini,teşebbüs veya bağlı ortaklığın uygun bulacağı zamanlarda toptan veya ihtiyaca göre kısım kısım kullanılabilmelerini;bir sözleşme döneminde kullanılmayan izinlerin müteakip sözleşme dönemine de aktarılabilmesi ve cari sözleşme dönemi ile bir önceki sözleşme dönemi hariç,önceki sözleşme dönemlerine ait kullanılmayan izin haklarının düşmesini temin eden yeni bir düzenleme, Telife Çerçeve 24üncü madde olarak eklenmek suretiyle kabul edilmiştir.

Madde 25

Teklifin yürülüğe ilişkin 15 inci maddesi; vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi sağlanmasını temin eden yeni çerçeve 4üncü maddenin yürülük tarihinin 1/4/2017 olarak değiştirilmesi ve madde numaralarında yapılan değişiklikler doğrultusunda maddenin redaksiyona tabi tutulması suretiyle 25inci madde olarak kabul edilmiştir.

Madde 26

Teklifin yürütmeye ilişkin 16ncı maddesi;26ncı madde olarak aynen kabul edilmiştir.

Ayrıca;Kanun teklifinin bağlığı metne eklenen yeni maadeler çerçevesinde değiştirilmiştir,metnin tamamı kanun dili ve tekniği bakımından gözden geçirilmiş,madde numaraları yeni eklenen maddeler çerçevesinde teselsül ettirilmiş ve metinde redaksiyon mahiyetinde değişiklikler yapılmıştır.

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.