Memur Öğretmenleri İlgilendiren Önemli Açıklama
Kamuajans.com - Devlet kadrolarında memur olarak görev yapan öğretmenlerin, mesleği öğretmen olanların altı yıldır süren bir mağduriyeti olduğunu belirten CHP Milletvekili Ceyhun İrgil, Ağustos 2012 yılına kadar Milli Eğitim Bakanlığı kadrosuna kriterleri sağlayarak geçebilen bu memur öğretmenlerin asıl mesleklerinin öğretmenlik olmasına karşın devlet memuriyetinin farklı alanlarında çalışanların kamu okullarına öğretmen olarak atanabildiğini 2012'den beri bu haklarının ellerinden alındığını açıkladı.

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil, asıl işi öğretmenlik olan ve mesleğine geçmek isteyen, mesleğini yapmak isteyen, öğretmenlik aşkıyla yanıp tutuşan, öğrencilerine ve okuluna kavuşmak isteyenler için bir çalışma yapmak gerektiğini vurguladı.

''Hükümet bu konuda bir çalışma yapmayı düşünüyor mu?'' diye soran İrgil, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sorunun, kadro sorunu olduğunu Maliye'nin kadro vermediğini söylediğini söyledi.

Memur öğretmenlerin kadro sorununun olmadığını, sadece bir kaydırma yapılması gerektiğini belirten İrgil, duyarlılık rica etti. 

Kamuajans.com.- özel haber