Kurumlar Arası Geçiş Bekleyen Personellerin Gözü KPDK'da

Üniversite mezunu olmamıza rağmen Kurumlar arası geçiş şansımız yok, tayin şansımız yok, imza yetkimiz yok, derece yükseltme şansımız hiç yok.(hali hazırda kullanmış olduğumuz imza yetkilerimiz yadaunvanlarımız tamamen kurumların inisiyatifinde sağlanmış haklardır her yöneticinin keyfiyatına bağlıdır) Bu yüzden tek isteğimiz 657 ye tabi olmaktır. Daha önce sonuçlanan 399 sayılı Kanun hükmünde kararname kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen memurlar, işçiler, sözleşmeli personel ile diğer kamu görevlilerinin çalışmalarında etkinliği artırmak üzere, bunların atama, nakil, görevlendirme, seçilme, terfi, yükselme, görevden alınma ile emekliye sevk edilme usül ve esaslarına ilişkin konularda düzenleme yapılmıştı. Bizler de üniversite mezunu işçiler olarak, kurumlarında benzer iş yaptığımız arkadaşlarımızla aramızdaki farkın manen kapatılarak dengelenmesini istemekteyiz.

Kamu kurumlarındabirçok önemli görevi yürüten üniversite mezunu işçilerin memur statüsüne geçirilmesi durumunda devlete olan maliyetleri azalacaktır. Kadrolu-Daimi işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu personellerin sayısı göz önüne alındığı zaman devlete memuriyet hakkımızın verilmesinin ekstra bir mali yükü olmayacağı gibi aksine yükü ciddi anlamda azalacaktır.
Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan üniversite mezunu işçilerin memur kadrolarına atamalarının gerçekleştirilmesi bu personelin geleceğe yönelik önlerindeki engelleri kaldıracak, bu kişilerin, tayin, nakil, geçici görev, görevde yükselme ve unvan kullanabilme haklarının çözümünü sağlayacak, her şeyden önemlisi çalışma barışı işyerinde huzur ve motivasyonu kuvvetlendirerek verimliliğin artmasına katkı sağlayacaktır.
Genel anlamda aynı üniversite aynı bölümün eğitimini alan 3 kişiden birisi A kurumunda sözleşmeli çalıştırılırken, birisi B kurumunda daimi işçi kadrosunda, birisi C kurumunda geçici işçi statüsünde tutularak çalıştırılmaya devam etmektedir. Kamuda istisnai uygulamaların yeni mağduriyetler ve yeni hâkimiyet alanları yarattığını hatırlatarak, istisnai uygulamalardan kaçınılması yapılacak olumlu düzenlemelerin konunun muhatabı olan bütün çalışanlara yansıtılması bir gereklilik olduğunun kanısındayız.
Velhasıl ki Türkiye Kamu Kurum ve Kuruluşlarında halen görev yapmakta olan nice Devlet Memurluğu Memur ve VHKİ kadrosunda görev yapmakta olan personellerden daha verimli çalışmaları yürüten İşçi kardeşlerimiz mevcuttur.Bu hem vicdanen hem de çalışan işçi kardeşlerimizi derinden etkilemektedir. Bir an evvel Üniversiteli İşçilerin yapılacak olan bir düzenleme ile Memur statüsüne geçirilmesi bir elzem halini almıştır.Ama ne yazık ki geçmişten günümüze ne hikmetse bu kuru döngü halinde devam etmektedir.Taşın altına sürülen ellerde acısı hissedilmeden taşın altından çekilmekte bu da meselenin bir yemek misali ıslatıp ısıtıp sofraya sunulması haline gelmesine sebep olmuştur.
Biz ve Bizler gibi binlerce Üniversiteli ve yüksekokul mezunları ilk paragrafta da belirtiğim gibi memur statüsüne geçirilmemiz Devletimize yük değil hem çalışma performansı hem de maddi açıdan yarar sağlayacaktır.
Yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı bir an evvel konunun üniversite ve yüksekokul mezunu işçilerin memur statüsüne geçirilmeleri için meselenin ilerilere taşınması için siz Saygıdeğer SENDİKACILARIMIZDAN desteklerinizi ve elinizi bizler için taşın altına sokmanızı saygı ile;
Arz ediyoruz.
 

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
GeçişKurumKpdk
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
arke 6 ay önce

kpdk her yıl toplanır yıl sonu istekler hükümete iletilir her yıl, sonuç kocaman bir sıfır