Koncuk'tan Yardımcı Hizmetler Sınıfı Açıklaması
Kamuajans.com - Hazırlanan torba yasada böyle bir düzenleme yapılmasını öneren Genel Başkan İsmail Koncuk, “Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının bir defaya mahsus olarak memurluk kadrolarına geçirilmesi hem doğru hem de fiili duruma uygun bir yaklaşım olacaktır” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesi;

“Bir çok kurumda yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan çalışanların çoğunun kadrosu dışında büro memuru olarak çalıştırıldığı herkesin malumudur. Türkiye Kamu-Sen olarak bu arkadaşlarımızın bir defaya mahsus memur olarak atanması yıllardır talebimizdir.

Aslında zaman zaman TBMM'ye yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının, memurluk kadrosuna atanması için milletvekillerince teklifler de verilmiştir. Bu teklifler bugüne kadar gündeme alınmamıştır. Fiili durum, kadro verilerek düzeltilmemiştir.

Şuan hazırlanan torba yasada böyle bir düzenleme yapılarak, yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının bir defaya mahsus olarak memurluk kadrolarına geçirilmesi hem doğru hem de fiili duruma uygun bir yaklaşım olacaktır. Israrla istiyoruz.

Dolayısıyla şuan Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan memurların, bir kanun değişikliği ile Genel İdare Hizmetleri(GİH) kadrosuna geçirilmesi hiç de zor olmadığı gibi, adil de olacaktır" dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ayhan karademir 5 gün önce

Yüksek okul, fakülte ve yüksek lisans mezunu olan, donanımlı, bilgisayar sertifikası olmasına rağmen yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personele sahip çıkmanızı ve yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin (eğitim şartları tutanlar) bir defaya mahsus genel idare hizmetleri sınıfına geçirilerek verimin arttırılmasını talep etmekteyiz. Yardımcı hizmetler sınıfında mağduriyet yaşayan personelin sorunlarına ehemmiyet verip, taleplerimizin geri çevrilmeyeceği inancındayız.

Misafir Avatar
murat 2 hafta önce

sayın başkanım lütfen konunun takipçisi olun bizi unutmayın

Misafir Avatar
Ayşe 3 hafta önce

Taşeronları memurluk kadrosu direk veriliyor bizler yardımcı hizmetlerde büro işlerinde 18 yıldır çalışmaktayız hak etmiyormuyuz bir sefere mahsus hukumetimizden yardımcı hizmetlerden genel hizmetlere geçiş yapmalarını talep ediyoruz mağduriyetimizi giderilmesini istiyoruz

Misafir Avatar
orhan 3 hafta önce

aynen bütün sendikalra uğraşmalı taşeronları direk memur kadrosuna geçiriyorlar inşAllah bizdede olur zaten memurluk yapıyoruz

Misafir Avatar
Çetin MERT 4 hafta önce

Türkiyede bulunan diğer sendikalarda var Kamusen gibi diğer sendikalarda uğraşırsa sorun kökünden çözülmüş olur

Misafir Avatar
Çetin MERT 4 hafta önce

Ben Sedikama bu konuda güveniyorum Kamusen Ülkede Memurun Garantisidir

Misafir Avatar
Kamil 4 hafta önce

Bazı kurumlarda Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeli evrak işlerinde çalıştırılmakta, kurumların bazılarında ise; çaycılık, garsonluk, paspas çekme, bahçe düzenlemesi yapma, komple daire temizliği yapma, demirbaş eşya taşıma ve kalorifer yakma (hafta sonu dahil) gibi işlerde çalıştırılmaktadır. Kurumlarda lise mezunu hizmetliler evrak işlerinde çalıştırılırken, fakülte mezunu hizmetliye çaycılık, garsonluk, bahçe düzenlemesi, paspas çekme, komple daire temizliği ve kalorifer yakma gibi görevler verilmektedir. Bu durum anayasanın eşitlik ilkesini bozmakta, aynı zamanda memurlar arasında ayrımcılık yaratmaktadır. Bu durum toplumun devletimize olan güvenini sarsmaktadır. Bu tür kişisel çıkarları önlemek için yardımcı hizmetler sınıfındaki memurların genel idare hizmetleri sınıfına alınması, temizlik işlerinin ise halen gerçekleştirilen ihale ile hizmet alım personeline yaptırılması gerekmektedir.

Misafir Avatar
Hasan 4 hafta önce

Ülkemizde gelir dağılımındaki adaletsizliği en çok Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeli çekmiştir. YHS çalışanına 2005 yılında bu zamana kadar söz verildiği halde verilmeyen G.İ.H kadrosu ve ek gösterge almayan tek çalışandır. KHK ile tüm YHS çalışanlarına eğitim durumlarına uygun Genel İdare Hizmetleri Sınıfı Kadrosu verilmesi müjdesini bekliyoruz.
Yardımcı Hizmetler Sınıfının tümden kaldırılması ve bu sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personelin kurumlarında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Memur unvanlı kadrolara atanması suretiyle, bu hizmet sınıfının varlığından kaynaklı sorunlar da ortadan kalkacaktır.