İş Riski Zammı Puanı Artacak Memurlar
Kamuajans.com - Kamu görevlilerinin 2018 ve 2019 yıllarına ilişkin mali ve sosyal hakları konusunda belirlemeler içeren 4.Dönem Toplu Sözleşme, Devlet memurlarından bazılarının yan ödemelerini 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak artırırken, bu kapsamda bazı memurların iş riski puanları da artmış oldu.

Ölçü ve ayar memurlarının iş riski zammı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı taşra teşkilatına ait Ölçü ve Ayar Memuru unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına, 600 puan iş riski zammı ödenecek. Bu ödemenin ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 17 TL olacak.

Arama kurtarma teknisyenlerinin iş riski zammı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatına ait Arama Kurtarma Teknisyeni unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına, 600 puan iş riski zammı ödenecek. Bu ödemenin ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 17 TL olacak.

Sağlık teknikerlerinin iş riski zammı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının taşra teşkilatına ait Sağlık Teknikeri unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına, 1500 puan iş riski zammı ilave olarak ödenecek. Bu ödemenin ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 43 TL olacak.

İtfaiye personelinin iş riski zammı

İtfaiye teşkilatlarına ait; amir, itfaiyeci, başçavuş, çavuş, onbaşı, er, operatör ve şoför kadrolarında görev yapan Devlet memurları hakkında geçerli olan toplam 200 puanlık iş riski zammı,  %50 artırımlı ödenecek. Bu artışın ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 3 TL olacak.

Zabıta personelinin iş riski zammı

Zabıta teşkilatlarına ait; zabıta amiri, zabıta amir yardımcısı, zabıta başkomiseri, zabıta komiseri, zabıta komiser yardımcısı ve zabıta memuru kadrolarında görev yapan Devlet memurları hakkında geçerli olan toplam 175 puanlık iş riski zammı, %50 artırımlı ödenecek. Bu artışın ilgili personelin maaşına etkisi, 2018 yılının ilk altı aylık döneminde aylık net 2 TL olacak.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü personelinin iş riski zammı

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünde görev yapan Devlet memurlarından, aylıkları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre ödenenlerin yararlanmakta oldukları iş riski ödemesi puanları %20 artırıldı. Unvanlar itibarıyla yararlanılan iş riski puanları farklı olduğundan (bazı unvanlar için yok), haklarında geçerli olan iş riski puanına göre yapılacak artışın ilgililerin maaşına etkisi de farklı miktarlarda olacak. 

memurunyeri.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Kaloriferci 11 ay önce

Sormak istiyorum kaloriferciliğin riski yokmu?