İhraç edilen memurlar için itiraz dilekçesi (valiliklere verilecek)

Kamuda görevden alınarak haksızlığa uğradığını düşünen ya da ihraç nedenini kabullenemeyen kamu memurlarının yapması gereken valiliklere dilekçe ile müracaat etmesidir. Bunun için de yapması gereken aşağıda verdiğimiz dilekçe ile bağlı bulundukları valiliklere başvurmaktır.

Görevden atılan memur ve özellikle de öğretmenler valilikler önünde uzun kuyruklar oluşturmaya devam ediyorlar. Özellikle Başbakan Binali YILDIRIM'ın birkaç gündür yaptığı açıklamalar birçok memurun göreve dönme ümidini arttırdı. YILDIRIM, yaptığı açıklamalarda valiliklerde kurulacak komisyonlarda mağduriyete uğradığını düşünen memurlara yeni bir şans verileceğini ve kapsamlı bir araştırma yapılacağını söyledi. On binlerce memur ve öğretmen valiliklere hücum etti. Ancak valiliklerde bu durum karşısında yetersiz kalmaya başladı. Valilikler de bu konuyla ilgili genelgenin yayınlanmasını bekliyorlar. Biz de valiliklerde ki komisyonlara müracaat edecek olan memurlar için dilekçe örneği hazırladık.


15 Temmuz FETÖ Terör Örgütü darbe girişiminin ardından binlerce kamu görevlisi terör örgütüne üyeliği ya da desteği nedeniyle görevlerinden ihraç edildi. Bu süreçte 100 bine yakın kamu görevlisi memur Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden alındılar. En kapsamlı olanı da 672 sayılı KHK oldu. Bu kararname ile onbinlerce memur görevden ihraç edildi.


 Bu durumda haksızlığa uğradığını ya da ihraç nedenini kabullenemeyen kamu memurlarının yapması gereken valiliklere dilekçe ile müracaat etmesidir. Bunun için de yapması gereken aşağıda verdiğimiz dilekçe ile bağlı bulundukları valiliklere başvurmaktır.

İşte dilekçe örneği;


                                     VALİLİK MAKAMINA

 
                                                                                    ………
 
Konu: 01.09.2016 tarih ve 29818
 
(Mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname kararına itiraz.
 
…………………. bünyesinde 000000 sicil sayılı Devlet Memuru olarak görev yapmakta iken; 05.08.2016 tarih ve 2016/845 sayılı Bakanlık Onayı ile görevimden uzaklaştırılmamın akabinde; 01.09.2016 tarih ve 29818 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname Ek 13 sayılı listede ismimin yer alması sebebiyle başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevinden çıkarıldığımı öğrenmiş bulunmaktayım.
           
            FETÖ/PDY terör örgütü yapılanmasıyla hiçbir şekilde irtibatım söz konusu değildir. Ayrıca FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında hakkımda yapılan işlemlerde somut olarak ne ile suçlandığım tarafıma bildirilmemiş, savunmam alınmamış, ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler ve Anayasamızda yer alan hükümler dikkate alınmaksızın yargısız infaz gerçekleştirilmiştir.
 
            672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nın (KHK) Kamu personeline ilişkin tedbirler başlıklı; 2. Maddesinde; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği,mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan;  ekli listelerde yer alan kişilerin, kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldıkları, bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı belirtilmiştir.
 
            Meslek hayatımı bugüne kadar vatan ve millet sevgisi içinde başarıyla yerine getirdim. Ne FETÖ/PDY terör örgütü ne de herhangi başka bir terör örgütü ile uzaktan yakından ilgim bulunmamıştır ve bulunması da mümkün değildir. 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizde yaşanan menfur saldırıları, vatanını ve milletini seven her Türk vatandaşı gibi medya aracılığıyla öğrendim endişe ve üzüntü ile karşıladım. Devletimize, milletimize ve demokrasimize yapılacak herhangi bir hain saldırıyı desteklemem mümkün değildir. Bugüne kadar hakkımda örgüt üyeliği ve benzer suçlamalar ile herhangi bir şikâyette bulunulmamıştır. Bahsi geçen suçlamalarla alakalı daha önce hakkımda açılmış bir disiplin soruşturması ya da ceza kovuşturması mevcut değildir.
 
            Bu bağlamda, hiçbir terör örgütüne veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliğim, mensubiyetim, iltisakım yahut bunlarla irtibatım kesinlikle bulunmamakta olup, bu sebeple kamu görevinden çıkarılmama ilişkin işlem açıkça hukuka aykırıdır. Hakkımdaki FETÖ/PDY ile irtibat halinde olduğuma ilişkin iddialar tamamen asılsız ve mesnetsizdir. Şahsımın herhangi bir örgütle bağlantı içinde bulunduğunu kanıtlayacak nitelikte somut bir delil bulunması mümkün değildir. İşlemediğim bir suçtan dolayı terör örgütü üyeliği ile suçlanmaktayım. Kamu görevinden çıkarılmak, memuriyet hayatında karşılaşılabilecek en ağır yaptırımdır. Hiçbir somut gerekçe bulunmadığı halde bu şekilde bir yaptırımla karşı karşıya bırakılmamdan dolayı, ben ve ailem açısından maddi ve manevi anlamda telafisi imkânsız zararlar söz konusudur. Kişisel ve mesleki itibarım son derece ağır biçimde zedelenmiştir. Bu nedenle ivedilikle karar verilmesi elzemdir.
 
Sonuç ve istem:
 
Hakkımda yapılan işlemin iptali ile bu işlem nedeniyle yaşadığım maddi hak kayıplarının
 
iadesi hususunda gereğini saygılarımla arz ederim.
 
ADRES:
 
TEL:
 
AD-SOYAD
 
EK:672 SAYILI KHK

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Yusuf 1 yıl önce

2012 yılında devlet aktif sen sendikasının kurulduğunu öğretmenlere milli eğtim bakanlığı tamimiyle duyurur . milli eğtim yazızıyla duyurulan sendikaya üye olurlar. devlet bireysel emeklilik sistemi kurar bankasya bireysel emeklilik sistemine üye olanlara kendi eliyle para yatırır.15 temmuzdan sonra buralar terör örgütü ilan edilir ve buralarla ilişiği bağı üyeliği olan memurlar ve öğretmenler ihraç edilir.devlet tarafından denetlenen bu kurumlar nasıl terörle bağdaştırılır. bir an önce sendika ve bankasyadan dolayı ihraç edilen kişiler göreve iade edilmelidir.

Misafir Avatar
hulya 1 yıl önce

Sendikaya üye olan çok mağdur ogretmen var,bunlar gözardı edilmesin lütfen.sendikanın dışında feto pisligiyle bir alakaları varsa o zaman öğretmenlikten atilsinlar,hatta hapse bile atilsinlar,ama sendika üyesi diye bu kadar insan nolcak.kimse birşey demiyor.lütfen birileri duysun.

Misafir Avatar
Neslihan 1 yıl önce

Ğazete derği sendika ve bank asyada insanların üyelikler var diye insanlar mağdur edilmesinler bunlar suç olmaktan çıkarılsın bunlarla irtibatını kestiği halde yinede terör suçlusu ilan edilen ve ğörevlerinden ihraç edilenlerbunlaeında ailesi ve çocukları var mağdur edilmemeliler

Misafir Avatar
Nur 1 yıl önce

Gerçekten bu isden haberdar olanlar bilerek destek verenler en ağır cezaya carptirilsin ama bi sendika üyeliğinden veya benzeri şeylerden bunca insan hiç suçsuz yere ceza evlerinde ailesinden ayri işlerinden atılarak haketmedikleri bi muamele görmesin suçlu ve suçsuz ayirt edilsin bi uyelikten yada abonelikten insanlar terörist damgası yemesin gerçek teröristlere denilsin bu ifadeler

Misafir Avatar
hulya 1 yıl önce

Ee aktif sene üye olup mağdur olan ogretmenler faydalanabilcekmi bundan.

Misafir Avatar
remziye 1 yıl önce

Valiliklere verilen itiraz dilekçelerine ne zaman cevap gelir.

Misafir Avatar
Ela 1 yıl önce

Fetonun sendikası bankası abisi ablası..hiçbir ilişiği olmayan üst tütbeli fetocu teröristler tarafından tatbikat diye kandırılanlar hetkesden önce bu insanları cezaevinden çıkartılması gerek..hiçbir ilişiği olmayan insanlara yazık..

Misafir Avatar
.... 1 yıl önce

Öldürülen 260 tane masum insanımız ne olacak o zaman