İhraç edilen memurlar için itiraz dilekçesi (valiliklere verilecek)

Kamuda görevden alınarak haksızlığa uğradığını düşünen ya da ihraç nedenini kabullenemeyen kamu memurlarının yapması gereken valiliklere dilekçe ile müracaat etmesidir. Bunun için de yapması gereken aşağıda verdiğimiz dilekçe ile bağlı bulundukları valiliklere başvurmaktır.

Görevden atılan memur ve özellikle de öğretmenler valilikler önünde uzun kuyruklar oluşturmaya devam ediyorlar. Özellikle Başbakan Binali YILDIRIM'ın birkaç gündür yaptığı açıklamalar birçok memurun göreve dönme ümidini arttırdı. YILDIRIM, yaptığı açıklamalarda valiliklerde kurulacak komisyonlarda mağduriyete uğradığını düşünen memurlara yeni bir şans verileceğini ve kapsamlı bir araştırma yapılacağını söyledi. On binlerce memur ve öğretmen valiliklere hücum etti. Ancak valiliklerde bu durum karşısında yetersiz kalmaya başladı. Valilikler de bu konuyla ilgili genelgenin yayınlanmasını bekliyorlar. Biz de valiliklerde ki komisyonlara müracaat edecek olan memurlar için dilekçe örneği hazırladık.


15 Temmuz FETÖ Terör Örgütü darbe girişiminin ardından binlerce kamu görevlisi terör örgütüne üyeliği ya da desteği nedeniyle görevlerinden ihraç edildi. Bu süreçte 100 bine yakın kamu görevlisi memur Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden alındılar. En kapsamlı olanı da 672 sayılı KHK oldu. Bu kararname ile onbinlerce memur görevden ihraç edildi.


 Bu durumda haksızlığa uğradığını ya da ihraç nedenini kabullenemeyen kamu memurlarının yapması gereken valiliklere dilekçe ile müracaat etmesidir. Bunun için de yapması gereken aşağıda verdiğimiz dilekçe ile bağlı bulundukları valiliklere başvurmaktır.

İşte dilekçe örneği;


                                     VALİLİK MAKAMINA

 
                                                                                    ………
 
Konu: 01.09.2016 tarih ve 29818
 
(Mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname kararına itiraz.
 
…………………. bünyesinde 000000 sicil sayılı Devlet Memuru olarak görev yapmakta iken; 05.08.2016 tarih ve 2016/845 sayılı Bakanlık Onayı ile görevimden uzaklaştırılmamın akabinde; 01.09.2016 tarih ve 29818 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname Ek 13 sayılı listede ismimin yer alması sebebiyle başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevinden çıkarıldığımı öğrenmiş bulunmaktayım.
           
            FETÖ/PDY terör örgütü yapılanmasıyla hiçbir şekilde irtibatım söz konusu değildir. Ayrıca FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında hakkımda yapılan işlemlerde somut olarak ne ile suçlandığım tarafıma bildirilmemiş, savunmam alınmamış, ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler ve Anayasamızda yer alan hükümler dikkate alınmaksızın yargısız infaz gerçekleştirilmiştir.
 
            672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nın (KHK) Kamu personeline ilişkin tedbirler başlıklı; 2. Maddesinde; terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği,mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan;  ekli listelerde yer alan kişilerin, kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldıkları, bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı belirtilmiştir.
 
            Meslek hayatımı bugüne kadar vatan ve millet sevgisi içinde başarıyla yerine getirdim. Ne FETÖ/PDY terör örgütü ne de herhangi başka bir terör örgütü ile uzaktan yakından ilgim bulunmamıştır ve bulunması da mümkün değildir. 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizde yaşanan menfur saldırıları, vatanını ve milletini seven her Türk vatandaşı gibi medya aracılığıyla öğrendim endişe ve üzüntü ile karşıladım. Devletimize, milletimize ve demokrasimize yapılacak herhangi bir hain saldırıyı desteklemem mümkün değildir. Bugüne kadar hakkımda örgüt üyeliği ve benzer suçlamalar ile herhangi bir şikâyette bulunulmamıştır. Bahsi geçen suçlamalarla alakalı daha önce hakkımda açılmış bir disiplin soruşturması ya da ceza kovuşturması mevcut değildir.
 
            Bu bağlamda, hiçbir terör örgütüne veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliğim, mensubiyetim, iltisakım yahut bunlarla irtibatım kesinlikle bulunmamakta olup, bu sebeple kamu görevinden çıkarılmama ilişkin işlem açıkça hukuka aykırıdır. Hakkımdaki FETÖ/PDY ile irtibat halinde olduğuma ilişkin iddialar tamamen asılsız ve mesnetsizdir. Şahsımın herhangi bir örgütle bağlantı içinde bulunduğunu kanıtlayacak nitelikte somut bir delil bulunması mümkün değildir. İşlemediğim bir suçtan dolayı terör örgütü üyeliği ile suçlanmaktayım. Kamu görevinden çıkarılmak, memuriyet hayatında karşılaşılabilecek en ağır yaptırımdır. Hiçbir somut gerekçe bulunmadığı halde bu şekilde bir yaptırımla karşı karşıya bırakılmamdan dolayı, ben ve ailem açısından maddi ve manevi anlamda telafisi imkânsız zararlar söz konusudur. Kişisel ve mesleki itibarım son derece ağır biçimde zedelenmiştir. Bu nedenle ivedilikle karar verilmesi elzemdir.
 
Sonuç ve istem:
 
Hakkımda yapılan işlemin iptali ile bu işlem nedeniyle yaşadığım maddi hak kayıplarının
 
iadesi hususunda gereğini saygılarımla arz ederim.
 
ADRES:
 
TEL:
 
AD-SOYAD
 
EK:672 SAYILI KHK

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
nazlı 10 ay önce

elbette ölen insanlarımızın hesabı sorulacak hiç suçu olmayanların durumu ne olacak

Misafir Avatar
Hukuka İnancımız Tam 12 ay önce

Ben 5 yıllık memurum. Geçen yıl sağlık problemlerin sebebi ile memurluktan istifa (11.07.2016) ederek ayrıldım. Darbe zamanı bile değildi, istifa dilekçem o tarihten çok önceydi. Üstelik 15.07.2016 da tüm gün hastanedeydim ikiz bebeklerimi kaybettim.

Nasıl olurda 692 KHK da ismim geçer? Ben zaten kendim istifa etmişim meslegımı kendım bırakmışım. Hiçbir bağlantım yok. Ne dernekte ne vakıflarda ne sendikalarda, ne onların okullarıyla.. ne sülalamiz... hiç kimsenin bir baglantısı yok!!

Nasıl araştırılmadan böyle bir kanıya varılır yazıktır günahtır bu millete.. Datbe günü ben hastanedeyken kardeşlerim kendimi caddelere attılar tankların altına.. biz yıllardır Cumhurbaşkanımızın yanındaydık hep bu görüşteydik.. en dürüst mimarlardan biriydim herkes beni bilir tanır asla yanlış bir iş yapmadım.. boğazımdan haram lokma geçmedi...

Kendim istifamı verip çıktım kurum tarafında isteğim kabul görüldü. Sorarım size bu ne yaman bir çelişki? Bir alsınlar sorgulasında buna da açığım durum ne? Ve ben hiç bişey bilmiyorum yazıklar olsun hukuk nerede?

3 yıl önce vefat etmiş birinin bile listede adı var inanılır gibi değil..

Sigortam kesildi, hesap kartıma bloke kondu, özel sektörde çalışma hakkım elimden alındı, pasaport iptal.. ve ben bunların sebebını bılmıyorum. 2 gündür şok olmuş durumdayım!! 21.07.2017

Misafir Avatar
Mehmet isikgun 12 ay önce

Dün ihraç olduğumu öğrendim.15 temmuz gecesi abdest alıp 3 yaşındaki çocuğumu koklayıp eşimden helallik alıp meydanlara indiğimde telefonla basmemur arayıp bassavcinin talimatıyla herkes görev mahalline gidecek 2 gün 2 gece nobetteydim. Eşimde hamilelik durumu söz konusuydu. Oğlum doğdu ismini halis koydum.eğer ki zerre kadar bir bağlantım varsa Rabbim şahit olsun 2 tane çocuğum var aile düzenim yıkıldı bunun izahı var mı 5 yıllık memurum hayatımda evimde gösterdiğim hassasiyeti ekmek yediğim
İhanet etmedim çocuklarim hayrını görmeyeyim

Misafir Avatar
Yusuf Arslan 12 ay önce

Nerde ne kadar vetosu varsa Allah ka har ismiyle kahretsin,vetosu diye vatan evlatları suçsuz yere atalarının, gözümü yaşattiniz kalbimi incittiniz, Müslüman müslümana zulm etmez vatani sevenleri devlet düşmanı yapmaya calistiniz Allah var gam yok.hakkımı helal etmiyorum

Misafir Avatar
mustafa 1 yıl önce

Allahın mazlumun yardımcısıdır.suçsuz atılanı yüce Allah koruyacaktır muhakkak.

Misafir Avatar
Mağdur 1 yıl önce

Fetö vesilesiyle bazı idarecilere gün doğdu. Çalıştıkları personeli senin adınıda detocu olarak yazarım görürsün gününü diyerek daha önce yazan idarecilerden cesaret alarak tehtit edenleri kim sorgulayacak korkuyla kamuhizmeti olurmu. Lütfen bu ispiyoncuları araştırın asıl fetocu bunlar milletin analarını ağlatıyorlar. Buna fırsat vermeyin.

Misafir Avatar
Vatansevfer 1 yıl önce

Adaletin hukukun bittiği yerdeyiz.Allah ülkemizi bu hale getirenlerin, bunca mağduriyete debep olanların belasını versin. Çoluğundan çocuğundan çıkarsın. İftiracılara gün doğdu.

Misafir Avatar
polis esi 1 yıl önce

Arkadaslar Allah buyuk icimizi ferah tutalim benim esim sucsuz ve boyle bi suclama oldugu icin kahroluyo sucsuz olup esimin durumunda olanlara rabbim yardim etsin o feto denen kopegin hainin Allah bin türlü belasini versin o kopek yuzunden birsuru insan mahdur oldu uzuntuden erken dogum yaptim bebegim öldü bebegimin yüzü hormetine rabbim o hain amerika kopegini kahruperisan etsin