Geçici Görev Ve Vekâlet Görevi Memurun Emeklilik Haklarını Etkiler Mi?

Öte yandan, vekâleten bir görev yürüten memurlar bu vekâlet görevi nedeniyle bazı mali haklardan yararlanabilmekte ve memuriyet mahalli dışında geçici görev yürüten memurların da bu görevlendirme nedeniyle harcırah alması mümkün olabilmektedir.

Vekaleten veya geçici görevle yürütülen görevlerin emeklilik haklarına etkisi

Bir kadro unvanına ait görevin vekâleten ya da geçici görevle yürütüldüğü durumlarda, bu görevlere ait unvan, derece, ek gösterge, ek ödeme ile zam ve tazminatlar ilgili memurlar için kazanılmış hak oluşturmamaktadır.

Öte yandan, vekâleten yürütülen görevlerde, memura vekâlet aylığı ile zam ve tazminat farkının ödeniyor olması, vekâlet edilen görevlerin mali haklarının kazanılmış hak olarak edinilmesini sağlamamakta, sadece vekâlet görevi süresince ilgili ödemelerden yararlanılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca, vekâlet aylığı ve asıl görev ile vekâlet görevine ilişkin zam ve tazminat farkının ödenmesinde ve geçici görevde ödenen harcırah ödemelerinden emekli keseneği/SGK primi kesintisi gibi bir kesinti yapılmamakta ve bu ödeme unsurları ilgililerin emeklilik haklarını etkilememektedir.

Bu itibarla, herhangi bir kadroya ait görevi vekâleten veya geçici görevle yürütmüş olan memurlar emekli olduklarında, söz konusu vekalet veya geçici görevden dolayı emekli maaş veya ikramiyelerinde herhangi bir fazlalık olmayacaktır.  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
MEMURUN. EKALETİ ÇOK ÖNEMLİ VEKİL İMAMIN DEGL YAZK 11 ay önce

657TABİ 4C TESCİL VEKİL İMAMLAR HUKUK YOLU GÖRÜNDÜ8 saat önce
DİYANETTE 657 TABİ RESMİ EVRAGIMIZ 4C TESCİL OLARAK HEM KADROLU 657 YE TABİ KADRONUN VEKALET GÖREVİ YAPMAKTAYIZ dİYANET BİZİ BU KAPSAMDA OLMADIĞIMIZI SADECE RESMİYETTE BU ŞEKİL GÖSTERİLDİĞİNİ FAKAT ONLARIN BU OYUNU HUKUKSUZ VE GAYRİ MEŞRU BU HAKKIMIZI BİZLER İDARE MAHKEMESİNDE ARAYACAĞIZ EĞER 3 NİSANDA VEYAHUT BAKANLAR KURULU DİYANETTE BİZİ 4 C Lİ OLARAK GÖRMEYİP DİSKALİFİYE ETTİKLERİNDE 3 NİSANDA BAKALIM BİZİ HANGİ SİTATÜTE GÖSTERECEKLER MERAK EDİYORUZ ÇUNKİ 657 TABİ KHKDA 4C Lİ ÇALIŞTIRILAMAZ AYNI ZAMANDA 657 DE GEÇİÇİ GÖREVLİ ÇALIŞTIRILAMAZ. DİYOR 3 NİSANDA BU SÜRE DOLUNCA BAKICAZ HUKUK YOLUYLA HAKKIMIZI ARICAZ RESMİ DİLEKÇELERİM Zİ KURUMA OCAK 11. DE VERDİK HUKUKİ DAVAMIZIKİMSEYE YEDİRMİYECEGİZ

Misafir Avatar
HABER OLMAK İÇİN KADROLU OLMAK LAZIM 11 ay önce @MEMURUN. EKALETİ ÇOK ÖNEMLİ VEKİL İMAMIN DEGL YAZ

KADROLU OLUCAKSIN Kİ KADROLUYKEN VEKALET. HARCİRAHLARINI EKSİKSİZ HEM MAAŞ EK ÖDEME HEMDE SİGORTAYA EMEKLİLİĞE İŞLENSİN SAYIN KAMU AJANS TBK EDERİM BURDA 50 TANE HABER VE MAİL ATTIM DİYANETTE VEKALETEN ÇALIŞAN VEKİL İMAMLAR MADURİYETİ RESMİYETTE 657TABİ 4cLi ama ASIL KADRO KARŞILIĞI VEKALETEN. KULLANILAN ŞEKİL YÖNÜNDEN. 4C Lİ GÖSTERİLMEYEN BU KİŞİLERİN HAKKINI HABER YAPSANIZ SON 10GÜN KALDI. KHK KALDIRILAN SÜRE DOLMAK ÜZERE 90 GÜNLÜK SÜRE

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
NEDN 4CL VEKL İMAMLR 657YE TABİ OLUP HABER YPMYRSN 11 ay önce

Sayın editör bizler 12.000 kişiye yakın diyanette vekil olarak 657ye tabi 48 ve 74. maddelerine göre kadroludaki şartları taşıyanlar tarafından kadrolunın görevine atanır yazısı ile beraber 4C Lİ olarak görev yaptığımız halde diyanet bize bu maaş üzerinden para yatırmıyor yani sigorta 4C RESMİ ÇALİŞNA SİTATÜMÜZ tescil kaydı fakat şu anki KHK ile çıkan dört by geçenlerin yani 4C Lİ çalıştırılamaz yasasından bizleri faydalandımamak için elinden geleni yapıyor şu anda bu kurumlarda bu kişileri mağdur etmek isteyen ve ak partiye karşı bizleri kışkırtan zihniyet işbaşında yani buna Sayın cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu bu fedakarlığı bu müjdeyi bizlere zehir etmek isteyen zihniyet neyi amaçlamak istiyorsunuz siz o koltuklarda otururken bizler geçici olarak bir yıl altı ay dokuz ay gibi sizin eksiğinizi boşluğunuzü aratmaz şekilde sekiz yıl dokuz yıl görev mağduriyetimiz var hakkımız var bu ekmeğimize mi göz diktinz yani kadrodaki makam mevkiler size yetmedi mi