Erdoğan, Kamu Çalışanlarına Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Unutmayınız, her kaymakam ilçesinde devletin en üst yöneticisi olarak bizim gören gözümüz uzanan elimizdir

Bugünkü İlçelerimizin sınırlarının çoğu Osmanlı'dan devralınmıştır. Kanuna göre Kaymakamlar her yıl ilçenin tüm bucaklarıyla köylerin en az yarısını teftiş etmekle mükelleftir. Unutmayınız, her kaymakam ilçesinde devletin en üst yöneticisi olarak bizim gören gözümüz uzanan elimizdir. Ülkemizde devlet vatandaş ilişkileri her zaman bugünkü gibi sıcak olmadı.Halk için halka rağmen zihniyetiyle bu milletin tarihine hatta bizatihi kendisine savaş açanların direnişini birer birer kırarak buralara ulaştık.

KARŞISINDA BİZİ BULUR

Eğer Türkiye 3 bin 500 dolar kişi başına milli gelirden 11 bin dolara ulaşmışsa, eğitim düzeyi bu derece yükselmişse artık burada devletle vatandaşın ilişkisinin eski düzeyde yürümesi mümkün değildir. Böyle bir yanlış yapan olursa karşısında önce bizi bulur.

Kaymakam arkadaşlarımızın bu konuda azami dikkati gösterdiğini biliyorum. Yine de bazen vatandaşlarımızdan şikayetler aldığım oluyor. Her şikayet doğru ve haklı olacak diye bir şey elbette ama haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan da asla çekinmeyiz. Yaptığımız reformların amacı vatandaşımıza dayatılan kötü hayat şartlarını ortadan kaldırmak.

ÜCRET DENGESİ DEĞİŞECEK

Hiçbir kaymakamımızın, emri altında çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu konuda bir çalışmanın yapılarak tüm meslek grupları açısından hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en genç 2019 yılında kurulacağına inanıyorum. Kaymakamın mesaj mefhumu olmaz.

İşi ne zaman biterse o zaman mesai biter, bu gece saat 1,5 bir genel başkan yardımcısı aradım bir konu var çözmem gerekiyor, ve sağolsun telefonla aradığımda uyanıktı ve işimi çözdüm.Günün 24 saati hizmete hazır olmak gerekiyor. Bu ülkeyi ayağa kaldıracağız.

Bazen vatandaşlarımızın şikayetlerini aldığımız oluyor. Haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan asla çekinmeyiz.

Bu ülke 2023'te artık ilk 10'un içine girecek.

Biri çıkmış diyor ki kamyon şoförlerine sorun yolların durumunu. 20 yıl önce otobüs kamyon rahat gidebiliyor muydu? Şimdi rahat rahat seyahat ediyorlar. Bu yolları kullanmasan yalancının söylediğine inanacağız.

Yönetimde adettir, herkes en baştakine bakar, kendi konumunu ona göre belirler.

İlçenizdeki garipleri, öksüzleri, yaşlıları, sığınmacıları, ihtiyaçlarını teker teker bilecek şekilde tanımalısınız.  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ekrem 1 yıl önce

Yardımcı hizmetler diğer memurlara verilip kendilerine verilmeyen ek gösterge ve diger özlük haklarını talep ediyor.

Misafir Avatar
sinan 1 yıl önce

sayın Cumhurbaşkanı kaymakam ve valilerin ek neler aldığını da araştırtın. Çankırı Valisinin açıklamaları da bir skandal.

Misafir Avatar
Memur 1 yıl önce

Memur zaten köle tüm kurumları araştırın en düşük maaşı mebde çalışan memur ve hizmetliler alıyor ayrılacağım sendikadanda bu ne birtek öğretmen düşünüyorlar cumhurun başı da böyle derse biz ölmüşüz ya

Misafir Avatar
Erem 1 yıl önce

Ak Parti hükümetleri ilekaymajamların önemi arttırıldı. Daha işlevsel hale getirildi. Kaymakam bir ilçenin lideri olmalı. Bu lider de daha çok ücret almalı. Yorumlardan birinde kaymakamdan daha çok çalışanlar var, diyor. Bu hangi meslek merak ediyorum. Kaymakamdan daha çok çalışan. Bütün ilçenin müdürlerinden sorumlu olan birisinden daha çok kim çalışıyor, öğrenelim. Cumhurbaşkanı’na muhalefet olsun diye işkembesen değil kafadan düşünelim.

Misafir Avatar
Çagkan çon 1 yıl önce

450 bin kamu kurumlarında çalışanlara Kadro şartsız kadro verilecek sen bizde kadro istiyoruz şartsız tüm taşeron kardeş ler için herkez hakettiği ni alsın ayrım olmadan saygılar temizlik işçisi olarak belediye de çalışan bir insan olarak evime helal lokma goturdugum için gururluyum ve haram yemiyorum bir çok insan haram yiyor ve haksızlık lar diz boyu menfaat uğruna iş yapan çok neden adamı olmayan insanlar ise alınmaz hayret verici durum Allah var taşerona tam anlatın belediye deniyor başkanların eline bırakılınca çok güzel günler bizi beklemez düşünün bir başkan ben 500 liraya işçi çalıştırıyorum diyen bir başkan dan ne beklersin çöp cude kadro istio diyen bir insandan ne beklersiniz saygılar sunuyorum

Misafir Avatar
Düz memur 1 yıl önce

Kaymakamlar için demiş sanki düşük maaş alıyorlar memurum 2500 lira alyom

Misafir Avatar
Ahmet 1 yıl önce

mantığa bak, kaymakam emrinde çalışanlardan daha az ücret alamazmış, kaymakamdan 10 kat fazla ve daha önemli, uzmanlık gerektiren işleri yapanlar, sırf ilçe yöneticisi diye kaymakamdan niye daha az alsın, böyle bir mantık mı var? Olması gereken çalışma saatine, yaptığı işin zorluğuna, uzmanlığına göre olmalı ve söz konusu yapılan işin zorluğu ve uzmanlığı da bilimsel olmalı kişilerin mantığına göre değil.

Misafir Avatar
kemal 1 yıl önce

bu haber müjde deyil .alt memur ve emekliye tazminatı olmayana .daha az zam demek.müjde lafı korkudanmı..çok korkuyoruz Allah bizi korusun.Allahım fakire yardım etsin..