Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunlarının Sorunları
Devletin resmi bir kurumu olan Anadolu Üniversitesinin resmi sayfasında belirtilmesine rağmen, yukarıdaki istihdam alanlarından sadece biri olan Tapu Kadastroya çok az miktarda alım sağlamaktadır. Sayısı 8000 geçmiş Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları olarak yukarıdaki tüm istihdam alanlarına kadromuzun oluşturulmasını değerli Devlet büyüklerimizden ve Bürokratlarımızdan rica etmekteyiz.

Ayrıca 2016 yılının ikinci yarısında duyurulan, ancak bütçe çalışmaları yapılmadığı için uygulanmayan fakar 12.11.2016 tarihinde bütçe işlemleri onaylanan, Tapu ve Kadastro müdürlüklerine 1500 adet sözleşmeli personel alım sayısının da biz mezunu 8000 aşmış olan Emlek ve Emlak Yönetimi mezunlarına tanınmasını talep etmekteyiz.

İsteklerimiz ve ricalarımız bölümümüzün mezuniyeti dahilinde resmi bir kurum olan Anadolu Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi resmi sayfasındaki istihdam alanlarını ve aldığımızdersler neticesinde çalışabilirlik koşullarını desteklemekte, örnek ve emsal teşkil etmektedir.

Tüm bunlara ilaveten Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde çalışan yetersizliği sonucunda işlerin sağlıklı ilerleyememesi, halkımızın işlemlerinin gecikmesi ve oluşan izdiham gibi sorunlar herkesce bilinen sorunlar haline gelmiştir.

Devletimizin uygun gördüğü takdirde, Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları görevinin sorumluluğunu bilen, yapacağı işin eğitimini almış olup imkan verildiği takdirde üzerine düşeni elinden gelenin en iyisini yapacaklardır. 

Emlak ve emlak yönetimi  önlisans prıoğramında öğrencilerin aldığı mesleki dersler


Belediye imar ve gayri menkul mevzuatı
Şehircilik
Emlak finas ve  emlak değerleme
Gayri menkul yönetiminde mesleki etik
Emlak yönetimi ve pazarlama
İnşaat ve gayrimenkul muhasebesi
Bina ve site yöneticiliği
Gayrimenkullerde vergilendirme
Konut kooperatifçiliği
Bina yapım ve  bilgisi
Mimarlık tarihi
Bilgi teknolojileri


EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ NERELERDE GÖREV ALABİLİR?


Tapu kadastro ve genel müdürlüğü 

Milli emlak müdürlüğü

Tarım reformu genel müdürlüğü

Belediye emlak müdürlüğü (ayrıca bünyesinde emlak kalemi bulunduran tüm resmi kurumlar..)


(yukarıdaki 5 madde Anadolu üniversitesi resmi sayfasında yer almaktadır..)


Kamu hizmetinde ve yönetiminde işi ehline vermek vatandaşa iyi hizmet edebilmek ve yönetimde başarı ilk kuraldır sözüyle işi ehline vermelerini sadece tapuda cüce kadar istihdam değil birçok alanda bize istihdam yaratılmasını rica ediyoruz..

Sayısı 8000 geçmiş emlak ve emlak yönetimi mezunları olarak yukarıdaki tüm istihdam alnlarına kadromuzun oluşturulmasını değerli devlet büyüklerimizden ve bürokratlarımızdan rica etmekteyiz..


Ayrıca 2016 yılının ikinci yarısında duyurulan ancak bütçe çalışmaları yapılmadığı için uygulanmayan fakat 12,11,2016 tarihinde bütçe işlemleri onaylanan tapu kadastro müdürlüklerine 1500adet sözleşmeli personel alım sayısınında biz mezunu 8000 aşmış olan emlak ve emlak yönetimi mezunlarına tanınmasını talep etmekteyiz..                                                                                                                                                                                                                   



Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.