banner220

Disiplin Amirleri Yönetmeliği
Resmî Gazete


12 Ağustos 2017 CUMARTESİ


Sayı : 30152


YÖNETMELİK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından:


TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DİSİPLİN AMİRLERİ YÖNETMELİĞİ

Amaç


MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü merkez, merkeze bağlı teşkiller ve taşra teşkilatında çalışan personelin disiplin amirlerini belirlemektir.


Kapsam


MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü merkez, merkeze bağlı teşkiller ve taşra teşkilatında 22/1/1990 tarihli ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 üncü maddesinin (b) ve (c) bentlerine tabi olarak görev yapan personel hakkında uygulanır.


Dayanak


MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 124 üncü maddesi, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 17/9/1982 tarihli ve 8/5336 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Disiplin Kurulları ve Disiplin Amirleri Hakkında Yönetmeliğin 16 ncı maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.


Tanımlar


MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;


a) Disiplin amiri: Bu Yönetmeliğe ekli cetvellerde unvanları belirtilen disiplin ve üst disiplin amirlerini,


b) Merkez teşkilatı: TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü merkez teşkilatındaki birimleri,


c) Merkeze bağlı teşkiller: Merkez teşkilatına doğrudan bağlı olarak faaliyet gösteren birim müdürlüklerini,


ç) Personel: 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 üncü maddesinin (b) bendinde belirtilen (I) sayılı cetvele tabi personel ile (c) bendinde belirtilen (II) sayılı cetvele tabi sözleşmeli personeli,


d) Taşra teşkilatı: Bölge Müdürlüklerini,


e) TCDD: Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğünü,


f) (I) sayılı cetvele tabi personel: 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 üncü maddesinin (b) bendinde belirtilen personeli,


g) (II) sayılı cetvele tabi personel: 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3 üncü maddesinin (c) bendinde belirtilen sözleşmeli personeli ifade eder.


Disiplin amirleri


MADDE 5 – (1) TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü merkez, merkeze bağlı teşkiller ve taşra teşkilatında görevli personelin disiplin ve üst disiplin amirleri bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-1 ve Ek-2 sayılı cetvellerde gösterilmiştir.


Disipline ilişkin usul ve esaslar bakımından uygulanacak mevzuat


MADDE 6 – (1) Bu Yönetmelikte hüküm bulunmayan hallerde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Disiplin Kurulları ve Disiplin Amirleri Hakkında Yönetmelik hükümleri uygulanır.


Yürürlük


MADDE 7 – (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.


Yürütme


MADDE 8 – (1) Bu Yönetmelik hükümlerini TCDD Genel Müdürü yürütür.

Ekleri için tıklayınız
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.