Çanakkale'de Mesai Saatleri Değişti!
Kamuajans.com - Çanakkale Valisi Orhan Tavlı imzasıyla yayınlanan genelgede, Çanakkale'deki kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların mesai saatleri değiştirildi. Sabah mesai saati başlangıcı 08.30, öğle arası 12.30-13.30, mesai bitiş saati ise 17.30 olarak belirlendi. Yeni mesai saatleri 9 Ocak Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

Bu zamana kadar mesai saatleri değişen iller şöyle:

SİVAS MESAİ SAATLERİ

Sivas Valiliği hükümetin talimatı ile memurların mesai saatlerini değiştirdi. Buna göre kent genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında 26 Aralık 2016 Pazartesi gününden itibaren memurlar işe sabah 08.30'da başlayacak, akşam ile 17.30'da paydos edecek. Memurlar öğlen saat 12.30'da molaya çıkacaklar ve 13.30'da tekrar iş başı yapacaklar. Valiliğin internet sitesinden dün yapılan yazılı açıklamada, ''İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarında 26.12.2016 tarihi itibariyle günlük çalışma saatlerinin aşağıda belirtildiği şekilde uygulanması Valiliğimizce uygun görülmüştür. Özel Kanun, Tüzük ve Yönetmeliklere göre çalışma saatlerinin düzenlemesi zorunlu olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait hükümler saklıdır. Emre göre hareket edilmesini ve çalışma saatlerinde herhangi bir aksaklığa meydan verilmemek üzere, gerekli tedbirlerin alınmasını arz ve rica ederim.'' denilerek yeni mesai saatleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

YOZGAT MESAİ SAATLERİ

Mesai saatlerinin yeniden düzenlenmesi çerçevesinde ilk değişiklik Yozgat'ta yapıldı. Yozgat Valiliği ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar için yeni mesai saatlerini internet sitesinden yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. Yozgat'ta yeni mesai saati uygulamasına 19 Aralık Pazartesi günü başlandı. Valilik, ''19.12.2016 Pazartesi günü itibari ile, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri 08:30-12:30 / 13:30-17:30 olarak değiştirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' açıklaması yaptı.

ANTALYA MESAİ SAATLERİ

Antalya Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, il genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışma saatlerinin yeniden düzenlendiğini açıkladı. Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararla yürürlükten kaldırılan kış saati uygulamasına dikkat çekilen açıklamada, ''kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve düzenli yürütülmesi amacıyla, ilimizde uygulanacak mesai saatleri, 657 sayılı devlet memurları kanununun 100. maddesi uyarınca yeniden düzenlenmiş olup, Antalya ili kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma saatleri 12.12.2016 pazartesi gününden itibaren aşağıdaki şekilde uygulanacaktır. Kamu Kurum ve Kuruluşlar için özel kanun, tüzük ve talimatlarla tespit edilmiş çalışma saatlerinin uygulanmasına ilişkin esaslar saklıdır.'' denilerek yeni mesai saatlerinin sabah 08.30 -12.30, öğleden sonra ise 13.30 - 17.30 olduğu belirtildi.

BALIKESİR MESAİ SAATLERİ

Balıkesir Valiliği, mesai saatinde değişiklik yaptı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ''İlimizde uygulanacak mesai saatleri, 657 sayılı devlet memurları kanununun 100. maddesi uyarınca yeniden düzenlenmiş olup, Balıkesir ili kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma saatleri 02.01.2017 Pazartesi gününden itibaren Sabah: 08:30 - 12:30, Öğle: 13:30 -17:30 olarak uygulanacak.'' denildi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.