Açığa Alınan Milletvekili Gördünüz Mü?
Kamuajans.com - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun, memurları milletvekilleri ile karıştırdığını ifade eden İsmail Koncuk, Bakan Mehmet Müezzinoğlu'na 657 Sayılı DMK'yı okuma tavsiyesinde bulundu. Koncuk, Müezzinoğlu'na memurun dokunulmazlığının olmadığı mesajını da verdi.

Koncuk, Bakan Müezzinoğlu'na, ''bir tane açığa alınan milletvekili gördünüz mü?'' diye sorarken, memurların binlercesinin açıkta ve ihraç olduğunu belirtti. Ayrıca Koncuk, Müezzinoğlu'na ''Dokunulmazlık nerede?'' sorusunu yöneltti.

Çalışma bakanlarının çalışanın yanında olduğunu ifade eden Koncuk, ''bakanların görevinin haklarını savunması gereken insanlarla ilgili yanlış bilgilendirmek değildir.'' dedi.

Memurun sınırsız iş güvencesinin olmadığını belirten Koncuk, mevzuatın hiç bir yerinde böyle bir cümlenin olmadığının altını çizdi. Ayrıca Bakanlık mevkiindekilerin daha sorumlu konuşmaları gerektiğini sert bir şekilde dile getirdi.

Bir kez dahi 657 Sayılı DMK'yı okumamış insanların memurlarla ilgili ahkam kesmesinin kabul edilemez olduğunu söyleyen Koncuk, Sayın Müezzinoğlu'na ise böyle bir durumun hiç yakışmayacağını ifade ederek sözlerine son verdi.

İSMAİL KONCUK'UN TWİTTERDAKİ AÇIKLAMALARI

Çlş ve Sos. Güv. Bakanı Müezzinoğlu: Kamu çalışanı, bir çalışan statüsü. Dokunulmazlığı, ayrıcalığı olan bir memur yapısı olmamalı. demiş.

Sayın Müezzinoğlu, memurları milletvekilleri ile karıştırmış.Sn Bakana tavsiyem 657 Sayılı DMK'yı okumasıdır, memurun dokunulmazlığı yoktur.

Sn Müezzinoğlu, bir tane açığa alınan milletvekili gördünüz mü?Bir de memurlara bakın, binlercesi açıkta veya ihraç.Dokunulmazlık nerede?

Çalışma bakanları çalışanın yanındadır,onların görevi haklarını savunması gereken insanlarla ilgili kamuoyunu yanlış bilgilendirmek değildir

Memurun sınırsız iş güvencesi yoktur, mevzuatın hiç bir yerinde böyle bir cümle de yoktur.Bakanlık mevkiindekiler daha sorumlu konuşmalıdır.

Bir kez dahi 657 Sayılı DMK'yı okumamış insanların memurlarla ilgili ahkam kesmesi kabul edilemez.Sn Müezzinoğlu'na ise hiç yakışmaz.

BAKAN MEHMET MÜEZZİNOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Dokunulmazlığı, ayrıcalığı olan bir memur yapısı olmamalı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu Türkiye'yi o hedeflerine ulaşmasında istihdam alanlarının gelişmesinde, başarılı olabilmeliyiz. Şimdi çalıştayları başlatıyoruz. Kamu çalışanı, bir çalışan statüsü. Dokunulmazlığı, ayrıcalığı olan bir memur yapısı olmamalı. Ama hiçbir güvencesi olmasın gibi bir iddiamız da yok.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'nin güçlü bir Anayasa'ya ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin sürdürebilirliği olmayan bir yapıyla 2023 hedeflerine tereddütlü gideceğini, bir an önce sistemin adının konulması ve "millete yakışır" bir Anayasa yapılması gerektiğini söyledi.

Kamuda, çalışma hayatında çok sayıda statü bulunduğuna değinen Müezzinoğlu, "Bunlar arasında sistemin gittikçe sürdürülebilirliğinin zorlaştığı bir süreç var. Bizim 657 Sayılı Kanun'la sağlıklı, güçlü bir yürüyüşümüz de çok mümkün değil. Bunu değiştirmek için yine Anayasa'ya gitmek gerekiyor. Anayasa değişikliği yapmadan burada köklü değişiklikler yapamıyorsunuz." dedi.

KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
BENDENİZ75 2 yıl önce

DOĞRUYU VE GERÇEĞİ İFADE ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER,AĞZINIZA SAĞLIK SAYIN KONCUK!