693 Sayılı KHK İle İhraç Edilen Memurların Listesi
Kamuajans.com - 693 Sayılı KHK ile TBMM'den 5 kişi, Hakimler ve Savcılar Kurulu'ndan 1 kişi, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu (Türk Tarih Kurumu)'ndan 1 kişi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan 1 kişi, Adalet Bakanlığından 142 kişi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 12 kişi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)'den 9 kişi, KOSGEB'den 5 kişi, Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan 2 kişi, Şeker Kurumu'ndan 1 kişi, Devlet Personel Başkanlığından 2 kişi, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nden 32 kişi, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'ndan 1 kişi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 2 kişi, Dışişleri Bakanlığı'ndan 4 kişi, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'ndan 1 kişi, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'ndan 1 kişi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan 2 kişi, ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden 1 kişi, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden 1 kişi, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden 1 kişi, Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü'nden 1 kişi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan 4 kişi, GTHB Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan 1 kişi, GTHB Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan 10 kişi, GTHB Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nden 2 kişi, İçişleri Bakanlığı'ndan 29 kişi, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 12 kişi, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden 4 kişi, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'ndan 1 kişi, Mahalli İdareler Personeli'nden 166 kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan 3 kişi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 6 kişi, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 7 kişi, Milli Savunma Bakanlığı'ndan 19 kişi, Genelkurmay Başkanlığı'ndan 1 kişi, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 106 kişi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 40 kişi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 59 kişi, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü'nden 3 kişi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 43 kişi, Karayolları Genel Müdürlüğü'nden 3 kişi, Türkiye Vagon Sanayi Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü'nden 1 kişi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden 1 kişi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı'ndan 7 kişi, Yüksek Öğretim Kurumları'ndan 120 Akademisyen, Yüksek Öğretim Kurumları'ndan 52 İdari Personel ihraç edildi.

EK (1) SAYILI LİSTE

EK (2) SAYILI LİSTE

EK (3) SAYILI LİSTE

EK (4) SAYILI LİSTE

EK (5) SAYILI LİSTE

EK (6) SAYILI LİSTE


14 Temmuz 2017 Tarihli ve 30124 Sayılı Resmî Gazete- Mükerrer'de yayınlanan KHK/692 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen personel listesi belli oldu.

Yayınlanan 692 Sayılı KHK ile binlerce kişi ihraç edildi. Buna göre çeşitli bakanlıklardan 7395 kişi ihraç edildi. 

1 SAYILI LİSTE
(İHRAÇ EDİLEN PERSONEL LİSTESİ)

2 SAYILI LİSTE
(GÖREVE İADE EDİLEN PERSONEL LİSTESİ)

3 SAYILI LİSTE
(RÜTBELERİ ALINAN EMEKLİ 
TSK PERSONELİ STESİ)

4 SAYILI LİSTE
(
AÇILAN DERNEK LİSTESİ)

5 SAYILI LİSTE
(ÖĞRENCİLİK İLE İLİŞKİLERİ KESİLENLER LİSTESİ)

6 SAYILI LİSTE
(ÖĞRENCİLİKLERİ İADE
 EDİLENLER LİSTESİ)

7 SAYILI LİSTE
(MADALYA VE NİŞANLARI ALINANLAR LİSTESİ)KHK/689-690 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 29 Nisan 2017 Tarihli ve 30052 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı. Buna göre kamu görevinden çıkarılanlara yenileri eklendi.

689/690 SAYILI KHK İLE 1 SAYILI LİSTE

(İHRAÇ EDİLEN PERSONEL)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan 3 kişi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan 2 kişi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'ndan 1 kişi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 1 kişi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden 10 kişi, İller Bankası A.Ş.'den 2 kişi, İçişleri Bakanlığı'ndan 134 kişi, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden 23 kişi, Türkiye İstatistik Kurumu'ndan 2 kişi, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'ndan 1 kişi, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden 2 kişi, Sağlık Bakanlığı Bağlı ve İlgili Kuruluşlardan 186 kişi kamu görevinden alındı. İşte kamu görevinden çıkarılanların bulunduğu kurumlar ve sayıları şöyle:

1 Sayılı Liste 
Kamu Görevinden Çıkarılanlar


Kamudaki terör örgütü mensuplarına yönelik alınan Ohal kararı sonrasında yayınlanan KHK'lar ile kamuda ihraçlar gerçekleştirildi.679 sayılı KHK ile kamuda polis,öğretmen,sağlık personeli ve diyanet personelleri olmak üzere binlerce ihraç gerçekleştirildi.

KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 6 Ocak 2017 Tarihli ve 29940 Sayılı Resmî Gazete - Mükerrer'de yayınlandı. Buna göre ihraç edilen (Polis, Öğretmen, Sağlık ve Diyanet Personeli) sayısı belli oldu.

Yayınlanan KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen memurların listesi aşağıdaki linlerdeki dosyalarda mevcuttur.

1 SAYILI LİSTE

(1. KISIM)

1 SAYILI LİSTE

(2. KISIM)

2 SAYILI LİSTE

3 SAYILI LİSTE

4 SAYILI LİSTE

5 SAYILI LİSTE

6 SAYILI LİSTE

7 SAYILI LİSTE


Günlerdir hükumetin en tepesinden ve bazı bakanların yaptıkları açıklamalardan yeni bir KHK'nın hazırlandığı göreden ihraçların devam edeceği bazı memurların da göreve iade edilecekleri biliniyordu. Bugünlerde açıklanması beklenen görevden alma ve göreve iade KHK'sı bu akşam Resmi Gazete'de yayımlandı. Göreve iadelerin az olduğu ancak görevden ihraçların yine çok olduğu bir KHK yayımlandı.

675 Sayılı KHK ile görevden alınan memurlar ile göreve iade edilen memurların her grubu bu KHK'lara dahil edildi. Öyle ki emniyet müdüründen sıvacıya, danışmandan yardımcı personele, polis, öğretmen, asker, zabıt katibi, yazı işleri müdürleri, hizmetli, programcı, geçici personel, bilgisayar işletmeni, çözümleyici, VHKİ, Uzman ve Baş denetçiler, mütercim, kütüphaneci, yeminli murakıp, müezzin, imam, vaiz, imam hatip, hazine uzmanı, şef,mühendis, mimar, işçi personel de listede yer aldı.

   675 sayılı KHK, göreve iade edilen kamu görevlilerini içeriyor. KHK içindeki listeler için aşağıdaki listelere tıklayınız.

 

 

LİSTE 1

LİSTE 2

LİSTE 3

LİSTE 4

LİSTE 5

LİSTE 6

LİSTE 7

LİSTE 8

 

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
adamın biri 12 ay önce

Bir haber ancak bu kadar karmakarışık verilebilir. Pes doğrusu sayın editör.

Misafir Avatar
ATIN HEPSİNİ 12 ay önce

Bu hainlerin okuluna dersanesine yurduna giden çocuğunu gönderen sözde olimpiyatlarına katılmak için birbiri ile yarışan okullarındaki yemeklerde önlerde yer almak için koşuşan dergilerine gazetelerine abone olan herkes istisnasız herkes devletten atılsın güvenlik birimleri bu hainlerden temizlendi. şimdi tekrar bir tarama yapılsın son 30 senedir bunlarla en ufak bağlantısı olan devletten şutlansın. ÖMER HALİSDEMİR in kemiklerini sızlatmayın. hainler defolsun

Misafir Avatar
adalet istiyorum 12 ay önce

bazıları haksız alındı.rabbim mühlet verir ama ihmal etmez.Elhamdülillah

Misafir Avatar
masumiyet 9 ay önce

Allah Adil ì mutlaktır.umarım haksız yere atılanlar en kısa zamanda geri iade edilir.bu durumu kabullenemeyip intihar eden canina kiyan insanlar cogaldi.devletimizin bu durumu gözardi etmiyeceğini dūsūnūyorum.suriyelileri iş ve barınma sağlıyan devletimizinkendivatandasinahakkinivereceginidusunuyorum

Misafir Avatar
Adsiz 9 ay önce

Kardesim.yoldakarincaGorse.kaldirir.kenara koyar hic sucu yokken ihrac ettiler koyluler in verdigi fitre lerle okudu suan piskolog tedavisi goruyor kendine yediremiyor Allahim sana havale ediyorum yazik gunah ya...

Misafir Avatar
Isimsiz 5 ay önce

Atin hepsini diyen senin de akrabalarindan birini aciga alirlar insAllah da görürsün atin hepsini demeyi. Bu insanlarin hepsi mi suçlu hepsi mi fetocu. Bu işte oyun var açın gözünüzü