692 Sayılı KHK İle Yargıtay Başkanlığından İhraç Edilenlerin Listesi
Kamuajans.com - 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi kapsamında zaman zaman yayınlanan Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'ler ile görevden ihraç edilenlerin listesi belli oluyor. Son olarak 692 Sayılı KHK yayınlandı.


1 SAYILI LİSTE
(İHRAÇ EDİLEN PERSONEL LİSTESİ)

2 SAYILI LİSTE
(GÖREVE İADE EDİLEN PERSONEL LİSTESİ)

3 SAYILI LİSTE
(RÜTBELERİ ALINAN EMEKLİ 
TSK PERSONELİ STESİ)

4 SAYILI LİSTE
(
AÇILAN DERNEK LİSTESİ)

5 SAYILI LİSTE
(ÖĞRENCİLİK İLE İLİŞKİLERİ KESİLENLER LİSTESİ)

6 SAYILI LİSTE
(ÖĞRENCİLİKLERİ İADE
 EDİLENLER LİSTESİ)

7 SAYILI LİSTE
(MADALYA VE NİŞANLARI ALINANLAR LİSTESİ)


KHK/686 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 7 Şubat 2017 Tarihli ve 29972 Sayılı Resmî Gazete - Mükerrer'de yayımlandı.


Yayımlanan 686 Sayılı KHK ile Yargıtay Başkanlığı'ndan 10 Kişi kamu görevinden çıkarıldı. Kamu görevinden çıkarılanlar arasında 8 Zabıt Katibi ve 2 Mübaşir bulunuyor.

Yargıtay Başkanlığı, Türkiye'nin altı yüksek yargı organından birisidir. Adli yargı ilk derece mahkemelerince verilen ve kanunun başka bir adli yargı merciine bırakmadığı karar ve hükümlerin son inceleme merciidir.

2011 yılında Yargıtay'ın daire sayısı 32'den 38'e, üye sayısıysa 250'den 387'ye çıkarılmıştır. 2014 yılında daire ve üye sayıları tekrar arttırılarak daire sayısı 46 üye sayısıysa 516 yapılmıştır. 2016 yılı itibariyle Yargıtay'ın daire sayısı 44, üye sayısıysa 310'dur.

YARGITAY BAŞKANLIĞI'NDAN İHRAÇ EDİLENLERİN LİSTESİ

1 SAYILI LİSTE

(Kamu Görevinden Çıkarılanlar)


KamuAjans.com
 - Özel Haber


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.