688 Sayılı KHK İle İhraç ve İade Edilen Memurların Listesi ile Kurumları
KamuAjans.Com- Yayınlanan KHK/688 ile Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede kamu görevlilerinden bir bölümü ihraç edilirken bir bölümü de görevlerine iade oldu.

KHK/688  Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin 29.03.2017 tarihli 1.Mükerrer Resmi Gazete - Mükerrer'de yayımlanmasıyla birlikte bakanlıklarda ve kamu kurumlarında kamu görevine iade edilenler ve ihraç edilenler belli oldu.


688 SAYILI KARARNAME İLE İHRAÇ EDİLEN VE İADE EDİLEN PERSONEL LİSTESİ


ÖNCEKİ HABER..

23 Ocak 2017 Tarihli ve 29957 Sayılı Resmî Gazete ile birlikte KHK/683 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname de yayımlandı. Buna göre kamu görevinden çıkarılan kişilerin listesi ve bulundukları kurumlar belli oldu.

Olağanüstü Hal Kapsamında 6 Ocak 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanan 679 sayılı KHK ile kamudaki görevinden ihraç edilen memurlar belli oldu.KHK ile kamudaki görevlerinden ihraç edilen memurların listesi detayda.

KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, KHK/680 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, KHK/681 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 6 Ocak 2017 Tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı.

Buna göre ihraç edilen memurların listesi de belli oldu. 
679 sayılı KHK ile 5 bin 53 memur ihraç edildi. İhraç edilen memurların tüm bilgileri aşağıdaki listelerde bulunmaktadır.

1 SAYILI LİSTE

(1. KISIM)

1 SAYILI LİSTE

(2. KISIM)

2 SAYILI LİSTE

3 SAYILI LİSTE

4 SAYILI LİSTE

5 SAYILI LİSTE

6 SAYILI LİSTE

7 SAYILI LİSTE


677 Sayılı KHK ile görevden ihraç edilen tüm kamu personelleri listesi belli oldu. Çeşitli unvanlardan çeşitli kişiler mesleğinden ihraç edildi.


675 Sayılı KHK ile görevden alınan memurlar ile göreve iade edilen memurların her grubu bu KHK'lara dahil edildi. Öyle ki emniyet müdüründen sıvacıya, danışmandan yardımcı personele, polis, öğretmen, asker, zabıt katibi, yazı işleri müdürleri, hizmetli, programcı, geçici personel, bilgisayar işletmeni, çözümleyici, VHKİ, Uzman ve Baş denetçiler, mütercim, kütüphaneci, yeminli murakıp, müezzin, imam, vaiz, imam hatip, hazine uzmanı, şef,mühendis, mimar, işçi personel de listede yer aldı.

Merakla beklenen KHKlardan ikisi daha bu gece Resmi Gazetede yayınlandı.  Binlerce kamu görevlisi terör örgütüne üye olmak suçundan memurluktan çıkartıldı. 675 sayılı  KHK (Kanun Kararname) ile emniyet görevlileri, askerler, sahil güvenlik kamu görevlileri ve diğer kamu kurumlarındaki memurlardan terör örgütü ile irtibatları olanların bu gece çıkartılan kararname ile görevlerine son verildi.

Bazı memurların da göreve iade kararları çıktı.

675 sayılı KHK, göreve iade edilen kamu görevlilerini içeriyor. KHK içindeki listeler için aşağıdaki listelere tıklayınız.

 

 

LİSTE 1

LİSTE 2

LİSTE 3

LİSTE 4

LİSTE 5

LİSTE 6

LİSTE 7

LİSTE 8Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan;Ekli sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden alınmışlardır. Yayınlanan üç adet Kanun Hükmünde Kararname ile binlerce kamu görevlisi meslekten ihraç edildi. Bunlardan birisi ve belki de binlerce memurun merakla beklediği görevden atılacak olan kamu görevlileri listesi idi.

 Fetö terör örgütüne yönelik operasyonlar neticesinde örgüte üye olduğu tespit edilen binlerce memur görevlerinden el çektirilmişti.Bu şahıslar hakkında son kararı veren yargı mesleklerinden ihraç edilmelerine karar vermişti.Örgüt üyeliği kesinleşerek görevden atılan memurların isimleri yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname açıklandı.

Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname (KHK/672) ile FETÖ terör örgütüne bağlılıkları delillerle tespit edilen kamu görevlilerinden bir bölümünün görevlerine bu kararname ile son verilmiş oldu. Kararnamenin bu sayısında görevden alınan kamu görevlilerinden en önemli sayıyı milli eğitim bakanlığı personeli, emniyet müdürlüğü personeli, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personelleri oluşturdu.


a) Ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden,

b) Ekli (2) sayılı listede yer alan kişiler Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından,

c) Ekli (3) sayılı listede yer alan kişiler Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından,

ç) Ekli (4) sayılı listede yer alan kişiler Sahil Güvenlik Komutanlığı teşkilatından,


başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir.

 

 LİSTELER İÇİN AŞAĞIDAKİ LİSTE LİNKLERİNE TIKLAYINIZ


E K L E R

1 Sayılı Liste-1

1 Sayılı Liste-2

1 Sayılı Liste-3

1 Sayılı Liste-4

1 Sayılı Liste-5

1 Sayılı Liste-6

1 Sayılı Liste-7

1 Sayılı Liste-8

2 Sayılı Liste

3 Sayılı Liste

4 Sayılı Liste

 

Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından, Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından ve Sahil Güvenlik Komutanlığı teşkilatından çıkarılan kişilerin, mahkûmiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar. Bu kişiler hakkında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.


 Birinci fıkra kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamazlar.  

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
yaşar 9 ay önce

yahu kardeşim bu memurluktan atılanlar listesini yayınlayan bu pdf yi hazırlayanıda o memuruda atackasın ulan mal bu kadar kişinini içinde nasıl bulacak millet resim olarak pdfye çevirmiş. yazılan listeyi koyaydın da arayan eşini dostunu rahat arasın..

Misafir Avatar
GONYALI 8 ay önce @yaşar

Arama yapabilmek için pdf'nin OCR özelliğini kullanabilirsiniz

Beğenmedim (3)
Misafir Avatar
SAKARYALI 9 ay önce

Sayın valim sakarya sağlık mudurluğunun muhakkikleri bir çok fetöcu doktoru ve sağlık görevlisini korumuştur. Görevden alınanların yaniden soruşturulması memleketimizin yararına olacaktır. Soruşturmacı muhakkiklerin seçiminin doğru yapıldığı bile şuphelidir.

Misafir Avatar
muhakkik 9 ay önce

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığını örnek almalı. Adamlar işini biliyor. Personelini muhakkik görevlendirerek soruşturuyor. En azından hukuka uygun. Suçlu sandalyesindeki kişi kendini savunabiliyor. Bizi MEB sormadan soruşturmadan son isteği bile sorulmadan, darbeyi gerçekleştiren askerlerden kat be kat fazlasını ihraç etti. MEB'in kaderi bu.

Misafir Avatar
justice_1 7 ay önce

Adil bir idare altında olanlar, nasıl yöneticilerine en güzel dilekleriyle hayır duada bulunurlarsa zalim yöneticilerin zulmüne maruz kalmış insanlar da semaya açtıkları elleriyle onları Âdil-i Mutlak olan Allaha havale ederek layık oldukları karşılığı bulmalarını isterler.

Misafir Avatar
düzeltme 9 ay önce

2 sayılı liste, 3 sayılı liste ve 4 sayılı listenin linkleri yanlış .Onlar da 1 sayılı listenin devamı, 1 sayılı liste 15 parça... http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/09/20160901M1-1.htm

Misafir Avatar
Vatandaş 7 ay önce

Oncelikle Allah darbeye tesebbus eden veya edecek olan herkese lanet eylesin ancak su da bir gercektir ki bu ulkede hukumete muhalif tek bir grup yoktur...madem ortada bir hulumet karsiti darbe var dolayisiyla tek bir gruba yuklenip digerlerini ozellikle de teror gruplarini boslamamak lazim eksizsiz bir sekilde tum muhalif gruplarin da darbe girisimi icinde arastirmaya tabi olmasi gerekir...15 temmuzda kim yada kimler nerede ne yapiyordu neler konusuluyordu arastirilmali .insanlarin kafasini karistiran bir soru daha var...ya ikinci kalkismayi baska bir grup yaparsa ve yine ayni gruba suçu atarsa ve Allah korusun kuvvetli bir sekilde amacina ulasirsa bu olaylardan kim karli cikar ulkemiz ne hala gelir kucuk tabloyla ugrasirken buyuk tabloyu unutmamaliyz

Misafir Avatar
Vatandaş 7 ay önce

Oncelikle darbeye tesebbus eden veya edecek olan herkese Allah lanet eylesin ancak su da bir gercektir ki bu ulkede hukumete muhalif tek bir grup yoktur...madem ortada bir hulumet karsiti darbe var dolayisiyla tek bir gruba yuklenip digerlerini ozellikle de teror gruplarini boslamamak lazim eksizsiz bir sekilde tum muhalif gruplarin da darbe girisimi icinde arastirmaya tabi olmasi gerekir...15 temmuzda kim yada kimler nerede ne yapiyordu neler konusuluyordu arastirilmali .insanlarin kafasini karistiran bir soru daha var...ya ikinci kalkismayi baska bir grup yaparsa ve yine ayni gruba suçu atip kendini gizlerse ve Allah korusun kuvvetli bir sekilde amacina ulasirsa bu olaylardan kim karli cikar belkide ilk darbede de eli olan ikinci veya üçüncü bir grup daha vardir ve asil darbeyi o yapacaktir kim bilir... ulkemiz ne hale gelir kucuk tabloyla ugrasirken buyuk tabloyu unutmamaliyz

Misafir Avatar
Mustafa Altan 6 ay önce

Fetö/pdy örgütüne kayıtı hainler hala görev başındalar.Adam komisyonda istediğine evet,istemedine hayır diyor.Adamın hiç alakası yok.benim doğuştan beri iltisakim yok diyor.belirsizler tarafından hain bukalemunluk yapmış ev internet ine girmiş,gerek telefon ve gerekse TTNET bilgileri sunmuş.araştırma yapıldığına dair şahsa bilgi verilmiyor.hain yapmışsa cihaz sahibinin ne günahı var.bence sonuçtan.giriş tarihi ile sebebi bildirilmelidir.