683 Sayılı KHK ve 686 Sayılı KHK İle Göreve İade Edilen Kamu Görevlileri
Kamuajans.com - 686 Sayılı KHK ile; İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 1 emniyet amiri ve 1 polis memuru olmak üzere toplamda 2 kişi kamu görevine iade edildi. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Personeli'nen 1 mühendis kamu görevine iade edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 1 arkeolog kamu görevine iade edildi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 9 öğretmen kamu görevine iade edildi. Sağlık Bakanlığı Bağlı ve İlgili Kuruluşlardan 3 sağlık teknikeri ve 1 uzman tabip olmak üzere toplamda 4 kişi kamu görevine iade edildi.

2 SAYILI LİSTE

(Kamu Görevine İade Edilenler)


KHK/683 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 23 Ocak 2017 Tarihli ve 29957 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı. Buna göre kamu görevine iade edilenlerin listesi ve bulundukları kurumlar belli oldu.

683 Sayılı KHK ile Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 73 kişi, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu'ndan 2 kişi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 1 kişi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden 8 kişi, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan 1 kişi, İçişleri Bakanlığı'ndan 8 kişi, Türkiye İstatistik Kurumu'ndan 1 kişi, Sağlık Bakanlığı Bağlı ve İlgili Kuruluşladan 30 kişi kamu görevine iade edildi.

2 Sayılı Liste
Kamu Görevine İade Edilenler


KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 6 Ocak 2017 Tarihli ve 29940 Sayılı Resmî Gazete - Mükerrer'de yayınlandı.

Yayınlanan KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile bir çok bakanlıktan bir çok ihraçlar meydana geldi.

1 SAYILI LİSTE

(1. KISIM)

1 SAYILI LİSTE

(2. KISIM)

2 SAYILI LİSTE

3 SAYILI LİSTE

4 SAYILI LİSTE

5 SAYILI LİSTE

6 SAYILI LİSTE

7 SAYILI LİSTE


Göreve iade edilen kamu görevlilerinin listesi 22.11.2016 tarihli Resmi Gazete'de 677 sayılı KHK ile ilan edildi. 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarından daha önce ihraç edilen 157 kişi mesleğe iade edildi.

22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazetede çıkan 677 sayılı kararnamede göreve iade ile ilgili şu bilgiler yer aldı; (1) Ekli (5) sayılı listede yer alan kamu görevlileri 15/8/2016 tarihli ve 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname ile 3/10/2016 tarihli ve 675 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır.

(5) SAYILI LİSTE

Göreve iade edilen kamu görevlileri

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ÖĞRETMEN 5 ay önce

İhraç edilen öğretmenler bekliyor ne zaman khk çıkacak insanlar zor durumda darbeyle ilişkisi olmayanlar görevine dönmeli