683 Sayılı KHK İle Görevden İhraç Edilen Memurların Listesi

Kamuajans.com - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan 3 kişi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan 2 kişi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'ndan 1 kişi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 1 kişi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden 10 kişi, İller Bankası A.Ş.'den 2 kişi, İçişleri Bakanlığı'ndan 134 kişi, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden 23 kişi, Türkiye İstatistik Kurumu'ndan 2 kişi, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'ndan 1 kişi, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden 2 kişi, Sağlık Bakanlığı Bağlı ve İlgili Kuruluşlardan 186 kişi kamu görevinden alındı. İşte kamu görevinden çıkarılanların bulunduğu kurumlar ve sayıları şöyle:

1 Sayılı Liste 
Kamu Görevinden Çıkarılanlar


Kamudaki terör örgütü mensuplarına yönelik alınan Ohal kararı sonrasında yayınlanan KHK'lar ile kamuda ihraçlar gerçekleştirildi.679 sayılı KHK ile kamuda polis,öğretmen,sağlık personeli ve diyanet personelleri olmak üzere binlerce ihraç gerçekleştirildi.

KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 6 Ocak 2017 Tarihli ve 29940 Sayılı Resmî Gazete - Mükerrer'de yayınlandı. Buna göre ihraç edilen (Polis, Öğretmen, Sağlık ve Diyanet Personeli) sayısı belli oldu.

Yayınlanan KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen memurların listesi aşağıdaki linlerdeki dosyalarda mevcuttur.

1 SAYILI LİSTE

(1. KISIM)

1 SAYILI LİSTE

(2. KISIM)

2 SAYILI LİSTE

3 SAYILI LİSTE

4 SAYILI LİSTE

5 SAYILI LİSTE

6 SAYILI LİSTE

7 SAYILI LİSTE


Günlerdir hükumetin en tepesinden ve bazı bakanların yaptıkları açıklamalardan yeni bir KHK'nın hazırlandığı göreden ihraçların devam edeceği bazı memurların da göreve iade edilecekleri biliniyordu. Bugünlerde açıklanması beklenen görevden alma ve göreve iade KHK'sı bu akşam Resmi Gazete'de yayımlandı. Göreve iadelerin az olduğu ancak görevden ihraçların yine çok olduğu bir KHK yayımlandı.

675 Sayılı KHK ile görevden alınan memurlar ile göreve iade edilen memurların her grubu bu KHK'lara dahil edildi. Öyle ki emniyet müdüründen sıvacıya, danışmandan yardımcı personele, polis, öğretmen, asker, zabıt katibi, yazı işleri müdürleri, hizmetli, programcı, geçici personel, bilgisayar işletmeni, çözümleyici, VHKİ, Uzman ve Baş denetçiler, mütercim, kütüphaneci, yeminli murakıp, müezzin, imam, vaiz, imam hatip, hazine uzmanı, şef,mühendis, mimar, işçi personel de listede yer aldı.

   675 sayılı KHK, göreve iade edilen kamu görevlilerini içeriyor. KHK içindeki listeler için aşağıdaki listelere tıklayınız.

 

 

LİSTE 1

LİSTE 2

LİSTE 3

LİSTE 4

LİSTE 5

LİSTE 6

LİSTE 7

LİSTE 8

 


Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
adamın biri 5 ay önce

Bir haber ancak bu kadar karmakarışık verilebilir. Pes doğrusu sayın editör.

Misafir Avatar
ATIN HEPSİNİ 5 ay önce

Bu hainlerin okuluna dersanesine yurduna giden çocuğunu gönderen sözde olimpiyatlarına katılmak için birbiri ile yarışan okullarındaki yemeklerde önlerde yer almak için koşuşan dergilerine gazetelerine abone olan herkes istisnasız herkes devletten atılsın güvenlik birimleri bu hainlerden temizlendi. şimdi tekrar bir tarama yapılsın son 30 senedir bunlarla en ufak bağlantısı olan devletten şutlansın. ÖMER HALİSDEMİR in kemiklerini sızlatmayın. hainler defolsun

Misafir Avatar
adalet istiyorum 5 ay önce

bazıları haksız alındı.rabbim mühlet verir ama ihmal etmez.Elhamdülillah

Misafir Avatar
masumiyet 3 ay önce

Allah Adil ì mutlaktır.umarım haksız yere atılanlar en kısa zamanda geri iade edilir.bu durumu kabullenemeyip intihar eden canina kiyan insanlar cogaldi.devletimizin bu durumu gözardi etmiyeceğini dūsūnūyorum.suriyelileri iş ve barınma sağlıyan devletimizinkendivatandasinahakkinivereceginidusunuyorum

Misafir Avatar
Adsiz 3 ay önce

Kardesim.yoldakarincaGorse.kaldirir.kenara koyar hic sucu yokken ihrac ettiler koyluler in verdigi fitre lerle okudu suan piskolog tedavisi goruyor kendine yediremiyor Allahim sana havale ediyorum yazik gunah ya...