4D İşçi Maaşları Memur Maaşını Geçti

Bizler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının taşra teşkilatına bağlı kuruluşlarda; bir kısmımız Genel idari Hizmetler sınıfında(memur,vhki,bilgisayarişletmeni,anbarmemuru, yurt yönetim memuru,vb.) bir kısmımızda  Yardımcı Hizmetler sınıfında(Hizmetli,bekçi,teknisyen yardımcısı) 657 e tabii olarak çalışan memurlarız.ASPB taşra teşkilatında çalışan 657 tabii memurlar olarak, aldığımızmaaşlar, aynıkurumda  çalışan 4d personellerin maaşlarının altında kalmaktadır. 4d çalışan personel unvanına göre bürüt asgari ücretin, yüzdelik orana göre fazla maaş almaktadır. Aşağıdaki tabloda unvanlarına göre 4d personellerin maaşları görülmektedir.

Ünvanı

Asgari ücretin fazlası

Yol

Yemek

Maaş

Temizlik Personeli

30%

5tl

6tl

2242

Ziyaretçi danışma ve yönlendirme Lise Mezunu

30%

5tl

6tl

2242

Ziyaretçi danışma ve yönlendirme Yüksek okul

40%

5tl

6tl

2455

Özel güvenlik( Lise Mezunu)

40%

5tl

6tl

2455

Özel güvenlik (Yüksek okul )

50%

5tl

6tl

2533

Bakım hizmetinde çalışan( Lise)

55%

5tl

6tl

2605

Bakım hizmetinde çalışan (Yüksek okul)

65%

5tl

6tl

2750

Veri hazırlama ve otomasyon(Yüksek okul)

65%

5tl

6tl

2750

Not: Tablo bekâr 4d personeli için hazırlanmıştır.

Tabloda görüldüğü gibi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında 4d sürekli işçi kadrosunda çalışan işçilerin çıplak maaşları bu şekildedir. Bunlara sendikanın vermiş olduğu toplu sözleşme hükümlerince; her ay yakacak parası(30tl), dini bayramlarda 75 tlücret, Resmi ve Dini tatillerde 3 yevmiye ikramiye vb. sosyal haklar da eklendiğinde daha da artmaktadır.

Aşağıdaki tabloda ise 657 ye tabii kadrolarda çalışan memurların maaşları görülmektedir.

Ünvanı

Maaş

Hizmetli

2547

Bekçi

2555

Teknisyen Yardımcısı

2561

Şoför

2739

Memur

2739

Yurt Yönetim Memuru

2753

Anbar memuru

2761

Not: Tablo bekâr memur için hazırlanmıştır.

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 657 ye tabii olarak çalışan personeller olarak talebimiz; 4 d kadrosunda çalışan personellerin unvanlarına göre, bürüt asgari ücretin yüzdelik fazlalığı şeklinde almış olduğu gibi, bizlerinde Unvanlarımıza göre tazminat verilerek maaşlarımızınartırılmasıve  Son toplu sözleşmede imzalanan maddeye göre sosyal hizmet tazminatının genişletilerek  tüm personele verilmesi, iş barışı acısından daha uygun olacaktır.

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
4D İşçiMemurHizmetli
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Kanaatkar 2 hafta önce

Diger bakanlıklardaki 4d lilerin maaşlarında pek bir degisiklik olmadı Aile bakanlığındaki 4d lilerin maaşları çok yükseldi.Sağlık bakanlığındaki temizlik ve guvenlik gorevlisi maaşı nerdeyse hiç artmazken aile bakanlığındaki temizlik guvenlik maasları memur maaşını geçti.

Misafir Avatar
Aile çalışanı 2 hafta önce

İnanılmaz kpss sen 90 aldım ilk 300 içindeydim. Taşerondan geçenler bu ay 4000 üzerinde bordroya imza atarken 13 yıllık memur olarak daha maaşım 3000’ i görmedi. Hakkımı helal etmeme imkan yok

Misafir Avatar
ceyhan 3 hafta önce

asdep %110 alıyor 3600 bekar

Misafir Avatar
Ömer Akça 4 hafta önce

Daha önce 1970 tl civarı maaş alıyordum şimdi ise 1740 tl alıyorum iş barışından bahseden Zübük gel benimle ayni maaşı al Ve ev geçindir bakayım sahtekarlar utanmadan 4 d lilerin maaşı bizimkini geçti diyorlar

Misafir Avatar
Serkan 2 hafta önce @Ömer Akça

Ya sen yalan söylüyorsun ya da maaşını kim yapıyorsa yanlış yapıyor.

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Gökhan Kaplan 1 ay önce

yalan haber yapmayın yakışmıyor size maaşıma 90 tl zam geldi veri hazırlamayım bodro atabilirim herkes aynı aralıkta 90 - 150 tl arası zam

Misafir Avatar
Sinopien 1 ay önce

İş barışından bahsediyor paşam, aynı işi yapıp senin aldığın maaşın yarısına ben çalışırken niye iş barışı demiyordunuz. Ki ben hala 2000 TL yı görmedim sen memur maaşını geçti diyorsun.

Misafir Avatar
misafir 1 ay önce

Taşeronda çalışırmış gibi çalışıyoruz maaş larda 150 tl bi artış oldu 1760 tl para aldım nerde bizim maaş lar memur maaşını gecmiş##

Misafir Avatar
Kemal 1 ay önce

Bırakın dalga geçmeyi memurur maaşı nerde bizim maaş nerde biz çoğumuzun maaşı düştü sözde 4d kadrosu işte