4D İşçi Maaşları Memur Maaşını Geçti

Bizler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının taşra teşkilatına bağlı kuruluşlarda; bir kısmımız Genel idari Hizmetler sınıfında(memur,vhki,bilgisayarişletmeni,anbarmemuru, yurt yönetim memuru,vb.) bir kısmımızda  Yardımcı Hizmetler sınıfında(Hizmetli,bekçi,teknisyen yardımcısı) 657 e tabii olarak çalışan memurlarız.ASPB taşra teşkilatında çalışan 657 tabii memurlar olarak, aldığımızmaaşlar, aynıkurumda  çalışan 4d personellerin maaşlarının altında kalmaktadır. 4d çalışan personel unvanına göre bürüt asgari ücretin, yüzdelik orana göre fazla maaş almaktadır. Aşağıdaki tabloda unvanlarına göre 4d personellerin maaşları görülmektedir.

Ünvanı

Asgari ücretin fazlası

Yol

Yemek

Maaş

Temizlik Personeli

30%

5tl

6tl

2242

Ziyaretçi danışma ve yönlendirme Lise Mezunu

30%

5tl

6tl

2242

Ziyaretçi danışma ve yönlendirme Yüksek okul

40%

5tl

6tl

2455

Özel güvenlik( Lise Mezunu)

40%

5tl

6tl

2455

Özel güvenlik (Yüksek okul )

50%

5tl

6tl

2533

Bakım hizmetinde çalışan( Lise)

55%

5tl

6tl

2605

Bakım hizmetinde çalışan (Yüksek okul)

65%

5tl

6tl

2750

Veri hazırlama ve otomasyon(Yüksek okul)

65%

5tl

6tl

2750

Not: Tablo bekâr 4d personeli için hazırlanmıştır.

Tabloda görüldüğü gibi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında 4d sürekli işçi kadrosunda çalışan işçilerin çıplak maaşları bu şekildedir. Bunlara sendikanın vermiş olduğu toplu sözleşme hükümlerince; her ay yakacak parası(30tl), dini bayramlarda 75 tlücret, Resmi ve Dini tatillerde 3 yevmiye ikramiye vb. sosyal haklar da eklendiğinde daha da artmaktadır.

Aşağıdaki tabloda ise 657 ye tabii kadrolarda çalışan memurların maaşları görülmektedir.

Ünvanı

Maaş

Hizmetli

2547

Bekçi

2555

Teknisyen Yardımcısı

2561

Şoför

2739

Memur

2739

Yurt Yönetim Memuru

2753

Anbar memuru

2761

Not: Tablo bekâr memur için hazırlanmıştır.

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 657 ye tabii olarak çalışan personeller olarak talebimiz; 4 d kadrosunda çalışan personellerin unvanlarına göre, bürüt asgari ücretin yüzdelik fazlalığı şeklinde almış olduğu gibi, bizlerinde Unvanlarımıza göre tazminat verilerek maaşlarımızınartırılmasıve  Son toplu sözleşmede imzalanan maddeye göre sosyal hizmet tazminatının genişletilerek  tüm personele verilmesi, iş barışı acısından daha uygun olacaktır.

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
4D İşçiMemurHizmetli
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İSMAİL 2 hafta önce

HALEN ASKARİ ÜCRETLE ÇALIŞIYORUZ

Misafir Avatar
HASAN 2 hafta önce

BU YAZAN MAAŞLA HİÇ ALAKASI YOK MAAŞ ÇOK AZ HALEN ZATEN SEÇİMDEN BERİ HİÇ 4D KADROYA GEÇENLERDEN BAHSEDİLMİYOR UNUTULDUK

Misafir Avatar
BAYRAM ABALI 2 hafta önce

BİZ D4 Lİ İLORAK İŞÇİ KADROSUNA ALINDIK SY CUMHUR BAŞKANIMIZ RECEB TAYYİB ERDOGAN SÖZLERİNE GÜVENEREK TASERONDAN DEVLEK KURUMUNA KADROLU OLARAK ÇALIŞACAGIZ DİYE SEVİNİRYORKEN BİZİ TAŞERONUN SİKİNİN ALTINDAN ÇIKARIP KENDİLERİ SİKMEYE BAŞLADIR BÜTÜN VAATLERİ YALN ÇIKTI HANİ MAAŞLARIMIZ ARTACAKTI HALEN AYNI BİRAN ÖNCE SYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ RECEBTAYYİP ERDOGAN BUNU DÜZELTLEMELİDİR BENCE MİLLETİ KANDIRARAK HİÇ BİR YERE VARILMAZ HAKKIMIZ HARAM OLSUN

Misafir Avatar
rifat 3 hafta önce

bu haber yalan bı haber bizler asgeri ücretın %30 almıyoruz net asgeri üçret alıyoruz

Misafir Avatar
yusuf kaya 3 hafta önce

bizde 4 d çalışıyoruz fakat asgari üçreti geçemedik .Bu adaletsizlik ne zaman çözülecek?

Misafir Avatar
Besle yetimi 4 dli 1 ay önce

O zaman masa başı işi birakacan tuvalet temizlicen cumartesi pazar evde yatmican kapida sıcak soğuk demeden nöbet tutacan memurcum şimdi de bakalım işçi ne zamandan bellidir memurdan düşük aldı saat 9 da iş başı yapacan 12 ile 14 arası dışarda alışveriş yapacan bayramda 9 gün yatacan elini sicak sudan soguk suya dokunmucan sonra gelip para hesapi yapacan sen camursan ben balcigim gercekler hep acıdır.

Misafir Avatar
Taso aga 1 ay önce

Yalancılar ben 4 d liyim ve en guzide kurumda çalışıyorum aldığım maaş asgari ücret yuzdeside yok artı yol kimse mideden atmasın 2 biz isciyiz sizin gibi cumartesi pazar tatil yapmiyoruz 3 sabahlari servis kullanmiyoruz kahvaltiyi iste yapiyoruz bize lojman bile verilmiyor 4 ne bayramimiz var nede seyranimiz 5 siz 160 saat calisiyorsunuz biz en az 180 saat caliyoruz 6 4d lilerin icindede 2 yıllık 4 yıllık mezunlar var ve cogu lise mezunu 6 güvencesi memur gibi degil 7 siz masa başı iş yapiyorsunuz biz fiziken çalışıyoruz 8 siz kamplar ve sosyal tesislerden yararlaniyorsunuz bizimde icimizde 75,80,85,90 puan alıp yerlesemeyen arkadaşlar var 10 hala bizi icinizesindiremediniz yuh baska bir şey demiyorum.ha bir de bütün memurlar 4 yıllık mezun degiller sizin icinizdede ilkoku mezunu var hani şu içinize sindiremediniz ilkokullular

Misafir Avatar
4d 2 ay önce

Şaka gibi aile ve sosyal.poli. bakanlığı maaslari arttı belediyeler de arttı birtek sağlık bakanlığında artmadi