Sosyal Hizmetler 2828 Kapsamında 2 Bin 183 Kamu Personeli Alımı için Başvurular Sona Erdi!

2828 sayılı kanun kapsamında kamuya personel alımı yapılacağı duyuruldu! Toplamda 2 bin 183 memur alımı yapılacak. İlkokul ve ilköğretim mezunları için 932 kadro, ortaöğretim için 978, önlisans için 140 ve lisans için 133 kadro ilan edildi. Başvurular 21 Ekim'e kadar devam etti.


Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan;

932 adedi İlkokul-İlköğretim düzeyinde,

978 adedi Ortaöğretim düzeyinde,

140 adedi Önlisans düzeyinde,

133 adedi Lisans düzeyinde yer almaktadır.

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu 10/10/2019 tarihinde Mülga Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı  www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacaktır. 

Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini ise 10-21 Ekim 2019 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yapabileceklerdir. 

Adayların söz konusu yerleştirme işlemleri için aşağıdaki hususlara özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir;

1)    Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Mülga Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kişiler katılabileceklerdir. 

2)    Yerleştirme işlemi Mülga Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır. 

3)    Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir. 

4)    Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.

5)    Tercih işlemleri 21 Ekim 2019 pazartesi günü saat 23:59’da sona erecektir.

6)    Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir. 

7)    İlgili mevzuat gereği 2828 sayılı Kanun kapsamında 2019 yılı için kamu kurum ve kuruluşlarına ayrılan kontenjanların kalan kısmına son yerleştirme dönemi olan Aralık döneminde yerleştirme yapılacaktır. 

2828 SAYILI SOSYAL HİZMETLER KANUNU KAPSAMINDA SOSYAL HİZMETLER MODELİNDEN YARARLANACAK HAK SAHİPLERİNİN SORGULAMA EKRANI1-2828 2019 yerleştirme kılavuz metni

2-Ortaöğretim kadrolar

3-Önlisans kadrolar

4-Lisans kadrolar

5-İlkokul kadrolar

6-Ortaöğretim Nitelik Kodları

7-Önlisans Nitelik Kodları

8-Lisans Nitelik Kodları

9-Özelkoşul Nitelik Kodları

10-Mezun Olunan-olunacak önlisans programları_2019V1

11-Mezun Olunan-olunacak lisans programları_2019v

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.