Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik branşında uzman erbaş alımları sona eriyor

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş başvuru kılavuzu yayınlandı. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği Jandarma uzman erbaş alımları için son tarih 29 Kasım. Toplamda 1457 uzman erbaş alımı gerçekleştireceğini açıklayan Jandarma Genel Komutanlığı, bu alımları Lojistik branşı için yapacak.

DPB yani Devlet Personel Başkanlığı ve ayrıca kurumun kendi resmi internet sitesinden tüm detayları yayınlanan ilana başvurular 8 Kasım'da başlamıştı. 2018/2 Jandarma lojistik uzman erbaş ilanına başvurmak için son tarih ise 29 Kasım olarak açıklandı. 27 yaşını bitirmemiş, sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış olan ve aşağıda sizlerle paylaştığımız diğer şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilirler. Uzman erbaş alımı ön başvuruları Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesinden ön başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacak. 

Başvurular internet üzerinden yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri alım yapılacak uzman erbaş branşları, alım şartları ve diğer detaylar www.jandarma.gov.tr , www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzu'nda (2018-2) belirtilmiştir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. En az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık) mezunu olmak,

c. Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 1991 (dahil) - 01 Ocak 1999 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]

ç. Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2'deki Nitelik Belgesinden 80 puan ve üzeri not almış olmak.

d. Askerlik hizmetini yapmakta iken 'Askerliğe elverişli değildir' raporu alarak terhis edilmemiş olmak,

e. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (08 Kasım 2013 tarihi ve sonrasında terhis olmak.)

f. Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olması, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak,

g. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 [dahil] - 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)

ğ. Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, üç yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden uzman erbaşlığa geçenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Uzman erbaş olarak atananlar atandığı eğitim birliğine doğrudan katılmak zorundadır.

Üç yılını doldurmuş, ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenlerin müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı şartlarda (27 yaş ve diğer şartlar) kabul edilebilecektir.

Üç yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

h. Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak "Uzman Erbaş Olur " kayıtlı sağlık raporu almış olmak,

ı. En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Tablo-l'de Boy-Kilo Tablosunda oranlan belirtilen değerler içerisinde bulunmak. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.)

i. Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

j. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.(Güvenlik soruşturması için adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adres bilgileri kullanılacaktır. Bu nedenle adayların halen ikamet ettiği güncel adres bilgileri, il/ilçe nüfus müdürlüklerince kullanılan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olması gerekir.)

k. Verilen ceza, ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabii mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahküm olmamak,

l. Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adli veya askeri mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahküm olmamak,

m. Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahküm olmamak.

n. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.

o. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak. (Göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, düz taban olmamak, vücudunun daimi açık yerlerinde, kol, ön kol ve el bölgesinde, baş-boyun bölgesinde, diz altında dövme bulunmamak, vücudunun herhangi bir yerinde kendine zarar verme işareti olan jilet, sigara yanığı izleri bulunmamak.)

ö. Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak.

p. Yukarıdaki şartlara ilave olarak sözleşmeli uzman erbaş temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları sağlamak

2. İLETİŞİM BİLGİLERİ:

a. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı

Personel Temin Merkez Komutanlığı

Beytepe/Çankaya/ANKARA

TEL : (0312) 464 4836

Faks: (0312) 464 4848

b. Jandarma Lojistik Komutanlığı

Şehit Orgeneral Eşref BİTLİS Kışlası Batıkent/Y enimahalle/ANKARA

TEL: (0312) 510 5555 9462/1-1

KLAVUZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Adil coban 3 hafta önce

Lojistik jandarma nezaman alinacak terisimde aylarim kaldi lutfen bi aciklama yapiniz

Misafir Avatar
yusuf 6 ay önce

Lojistik başvurusu nasıl yapılıyor yardımcı ola bilecek varmi

Misafir Avatar
ogün 8 ay önce

18.07.1999 doğumluyum uzman çavuş olmayı çok istiyorum ki Allahın izniyle inşAllah olurum yardımlarınızı önemle bekliyorum askere gitmeme 1 ay var 99a 1 gidiyorum ilk tertip inşAllah uzman çavuş olarak askerliğimi bitirip uzman çavuşluğuma devam ederim sevgi ve saygılarımla

Misafir Avatar
Samet 8 ay önce

Ben brans secimsecimi yapamiyorum sebebini bilen var mi aynı sorunu goren

Misafir Avatar
Yakup 9 ay önce

Ben baş vurmak istiyorum 1994 doğumlu yum 2016 terhis oldum bir sıkıntı çıkar mı acaba

Misafir Avatar
sezer 9 ay önce

ben 01 01 1999 dğumluyum başvuru yapabilirmiyim 2 ay var 20 ye girmeme yardımcı olabirmisin

Misafir Avatar
ali 9 ay önce

Allah aşkına bu neyin kafası 1991doğumlu başvuru yapabilir ama 2013 te terhis olacak böyle bişeymi var ya bu şartları koyan bi cevap versin ben 1991 doğumluyum 2012 de terhis oldum ne yapsaydım yani kaçak mı gezseydim askerlik yapmayan 1991 doğumlular başvurabiliyor ben başvuramıyorum Allah sizin hakkınızdan gelir inşAllah

Misafir Avatar
serkan 9 ay önce

sozlesmeli uzmanlıga sadece lojıstık alımımı olcak...ortaokul