DPB'den 1.729 Kadro ve Pozisyon için Memur Alınıyor! Hangi Memur Kadrosu için Kaç Kontenjan Verildi? İşte Detaylar...

KPSS 2018/2 sınavı çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarının münhal bulunan kadrolarına alımı gerçekleştirilecek memur personel için tercih kılavuzu yayınlandı. 201 adedi ortaöğretim, 350 adedi önlisans ve 1.178 adedi ise lisans düzeyinde toplam 1.729 kadro ve pozisyon için memur alımı yapılacak. Adayların tercihleri 11 – 20 Aralık 2018 tarihlerinde alınacaktır.

ÖSYM tarafından KPSS 2018/2 kapsamında bazı kamu kurum ve kuruluşlarının münhal bulunan kadrolarına yerleştirme yapmak için tercih kılavuzu yayınlandı. Ayrıca DPB resmi internet sitesi üzerinden, hangi memur kadroları için kaç kontenjan verildiğine ve bazı diğer detaylara ilişkin açıklama yapıldı. İşte detaylar...

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından resmi site üzerinden, merkezi tercih kılavuzunda yer alan kadrolar ve detaylara dair bazı bilgiler içeren, bir açıklama yapıldı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından resmi site üzerinden yapılan açıklama şu şekilde;

Bilindiği üzere, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarının yerleştirme yapılmasını istedikleri B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler Devlet Personel Başkanlığına bildirilmekte, söz konusu talepler Başkanlığımızca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer’i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmektedir.

Bu kapsamda, KPSS 2018/2 merkezi yerleştirmelerinde ilan edilecek kadro ve pozisyonlar 23/11/2018 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı’nca ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş olup, söz konusu yerleştirme için adayların tercihleri ÖSYM Başkanlığınca 11 – 20 Aralık 2018 tarihlerinde alınacaktır.

KPSS 2018/2 merkezi yerleştirmelerinde, 83 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 1.729 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulmuştur.

Yerleştirme yapılması talep edilen toplam kadro ve pozisyonların 201 adedi ortaöğretim, 350 adedi önlisans ve 1.178 adedi ise lisans düzeyindedir.

Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekildedir:

190 sayılı KHK’ya tabi kurumlar (Üniversiteler hariç) 340 adet,
Üniversiteler 143 adet,
Kamu İktisadi Teşebbüsleri 1.246 adet,

Talep edilen toplam kadroların hizmet sınıflarına göre dağılımı şu şekildedir:

Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 173 adet,
Teknik Hizmetler Sınıfı 194 adet,
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 37 adet,
Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 74 adet,
Yardımcı Hizmetler Sınıfı 8 adet.

KİT pozisyonlarının öğrenim durumlarına göre dağılımı şu şekildedir:

Ortaöğretim 185 adet,
Önlisans 259 adet,
Lisans 802 adet.

Anahtar Kelimeler:
KılavuzDPBösym Memur
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Bülent yurtasan 7 ay önce

T.C başbakanlık devlet personel başkanlığı.www.dpb.gov tr enes polat D.P.B.?.《

Misafir Avatar
Bülent yurtasan 9 ay önce

T.C başbakanlık devlet personel başkanı. dpb.gov.tr enes polat D.P.B.?.《

Misafir Avatar
Ahmet 9 ay önce

Fakülte mezunu olmama rağmen 14 yıldır Hizmetli olarak görev yapıyorum. Kurumumuzda şuana kadar Yardımcı Hizmetler sınıfında görev yapan personel için Görevde Yükselme Sınavı açılmadı. Lise mezunu şoför ve memur ek gösterge alıyor, Fakülte mezunu Hizmetli olarak görev yaptığı için alamıyor. Bunun neresi adalet! Kurumumuzda Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personel için ya Görevde Yükselme sınavı açılsın, ya da Yüksekokul mezunu( şartları tutanlar)bir defaya mahsus Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilsin. Ayrıca; Ek Gösterge alamayan tek sınıf Yardımcı Hizmetler Sınıfıdır. Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personele ivedi olarak Ek Gösterge verilmelidir.