Diyarbakır Belediyesine En Az Lise Mezunu 170 Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Neler?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 2019 yılı personel alımları kapsamında 70 zabıta memuru alımı ile 100 itfaiye eri personel alımı yapıyor. Lise, önlisans ve lisans mezunu kadrolu 100 itfaiye eri ile 70 zabıta memuru alımı başvuruları için geri sayım başladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığının boş bulunan kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıdadır.

İlan edilen itfaiye eri, zabıta memuru kadro unvanı için Diyarbakır Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen ilan için başvurular devam etmekte. İtfaiye eri ve zabıta memuru kadroları için başvurular şahsen yapılacak olup, detaylar ve başvuru şartları, kontenjan dağılımı aşağıda haberimizde sıralanmıştır. Başvurular 06 Mart tarihine kadar devam etmektedir.

BELEDİYE İTFAİYE ERİ ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

Ortaöğretim Mezunu 66 İtfaiye Eri alımı için Ortaöğretim kurumlarından (Lise veya dengi okul) mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Önlisans Mezunu 18 İtfaiye Eri alımı için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulundan Mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Lisans Mezunu 16 İtfaiye Eri alımı için Herhangi bir Lisans programından mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

BELEDİYE ZABITA MEMURU ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

Ortaöğretim Mezunu 26 Zabıta Memuru alımı için Ortaöğretim kurumlarından (Lise veya dengi okul) mezun olmak gerekiyor. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak aranan şartlar arasındadır.

Önlisans Mezunu 21 Zabıta Memuru alımı için Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak gerekiyor. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak aranan şartlar arasındadır.

Lisans Mezunu 23 Zabıta Memuru alımı için Herhangi bir Lisans programından mezun olmak gerekiyor. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak aranan şartlar arasındadır.

BELEDİYE MEMURU ALIMLARI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak gerekiyor.Kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekiyor. Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe gerekiyor.İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor.Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekiyor.Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak gerekiyor.Memur alımı

ASKERLİK ŞARTI;

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak gerekiyor.

İTFAİYE ERİ ALIMI VE ZABITA MEMURU ALIMI KPSS ŞARTI

İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karsısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak gerekiyor. KPSS 60! Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

ZABITA MEMURU ALIMLARI BOY VE KİLO ŞARTI

657 sayılı Kanunun 48' inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, Zabıta Memuru ve İtfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyorİtfaiye eri, zabıta memuru, belediye trafik memuru ve şoför kadrolarına atanacaklar için ihtiyaca göre belirlenen, 13 Ekim 1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ:

Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için ;

- Yukarıda sayılan başvuru belgelerini 20/02/2019 gününden 06/03/2019 Çarşamba günü saat 17.00’a kadar (saat 09:00-17:00 arasında) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Kültür Kongre Merkezi Hizmet Binasına (Yenişehir İstasyon Caddesi no:65) teslim etmeleri gerekmektedir.
-İtfaiye eri ve zabıta memuru kadroları için başvurular şahsen yapılacaktır.
-Diğer memur kadrolarına başvurular şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılacaktır.
-Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye 
alınmayacaktır.
-Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlan tam metni ve başvuru özel şartları için TIKLAYINIZ. 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.