Devlet Personel Başkanlığı (DBP) Memur Alım İlanı Yayınladı! Başvuru Tarihi, Şartları, Alım Yapılacak Kadrolar ve Diğer Detaylar
DPB Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında 3274 memur alımı gerçekleştirecek. Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, ''Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik'' hükümleri uyarınca DPB tarafından yerleştirme yapılacağı geçtiğimiz günlerde ilan edilmiş ve 2018 tercih kılavuzu yayınlanmıştı.

Kura ile 3274 memur alınacağı DPB tarafından ilan edilmişti. Devlet Personel Başkanlığına memur alımı kapsamında 2018 yılı yerleştirme işlemleri için başvuru kabulü 3 Aralık 2018 tarihinde başladı. 14 Aralık 2018 tarihine kadar sürecek olan başvurular e-devlet içinde yer alan Devlet Personel Başkanlığı sayfası üzerinden yapılıyor. Başvurular sonrasında DPB memur alımı kura yöntemiyle yapılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına DPB tarafından memur alımı gerçekleştirilecektir. Memur adayları tercihlerini E-Devlet üzerinden 03-14 Aralık 2018 tarihleri arasında yapabileceklerdir. İnternetten tercih işlemleri 14 Aralık 2018 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir. Tercihlerin alınması ve ön değerlendirmenin yapılmasının ardından yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak memur adaylarına herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleştirme sonuçları DPB’nin internet sayfasından açıklanacaktır.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından resmi www.dpb.gov.tr adresinden ilan edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

DEVLET KORUMASINDA YETİŞEN 3274 GENCİMİZİN KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRİLMESİ İÇİN TERCİHLER BAŞLIYOR

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında tanınan istihdam hakkının kullanımı çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarına Devlet Personel Başkanlığınca yerleştirme yapılacaktır.

Devlet Personel Başkanlığınca yerleştirme yapılmak üzere ilan edilecek toplam kadro sayısı ilkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi için 1.057, ortaöğretim (Lise) düzeyi için 1.682, önlisans düzeyi için 271 ve lisans düzeyi için 264 olmak üzere toplam 3.274’tür. İlan edilen kadrolara/pozisyonlara Kura Sonuçlarına göre yerleştirme yapılacaktır.

Bu kapsamda 2018 yılı Yerleştirme işlemleri 3-14 Aralık 2018 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinde yer alan Devlet Personel Başkanlığı sayfası üzerinden gerçekleştirilecektir.

Yapılacak yerleştirme işlemine ilişkin “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2018 Tercih Kılavuzu”na 30 Kasım 2018 Cuma günü itibariyle Başkanlığımız www.dpb.gov.tr internet adresinden ve 03/12/2018 tarihi itibariyle www.turkiye.gov.tr  internet adresinden ulaşılabilecektir.

Kimler başvurabilir?

1.2 Bu yerleştirme işlemlerine yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında;

a. Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,

b. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,

c. 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Bu nedenle yapılacak yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir. 

Tercih ve açıklama kılavuzları

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Bülent yurtasan 4 gün önce

T.C devlet personel başkanı .www.dpb.gov.tr enes polat D.P.B.?.《

Misafir Avatar
HASAN HİZMETLİ 6 gün önce

Fakülte mezunu olmama rağmen 14 yıldır Hizmetli olarak görev yapıyorum. Kurumumuzda şuana kadar Yardımcı Hizmetler sınıfında görev yapan personel için Görevde Yükselme Sınavı açılmadı. Lise mezunu şoför ve memur ek gösterge alıyor, Fakülte mezunu Hizmetli olarak görev yaptığı için alamıyor. Bunun neresi adalet! Kurumumuzda Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personel için ya Görevde Yükselme sınavı açılsın, ya da Yüksekokul mezunu( şartları tutanlar)bir defaya mahsus Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilsin. Ayrıca; Ek Gösterge alamayan tek sınıf Yardımcı Hizmetler Sınıfıdır. Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personele ivedi olarak Ek Gösterge verilmelidir.

Misafir Avatar
ipek 7 gün önce

devlet personel başkanı madem 2828 sayılı yasayı çıkardın mileti umutlandırdın neden kurumların insiyatifine bıraktın bir iylik yaptın devamını getir mağduruz boğaziçi üniversitesi yurt çocuklarına kesinlikle ünvan değişikliği vermiyor bize kurumlara bıraktılar diyor o yüzden kurum sizin yükselmesini istemiyor hani devlet baba DEDİĞİMİZ ARKAMIZDA OLSUN BİZE DESTEK VERSİN NERDER

Misafir Avatar
hulya 1 hafta önce

nerden basvuru yapılıyor yapamıyorum

Misafir Avatar
deniz ğezmiş 2 hafta önce

sayın devlet büyüklerim nasıkki devlet bünyesinde yetişen vatandaşlara ilk okul ve yaş şartı aramıyorsunuz aynı şekilde normal vatan daşada aynı hakkı tanıyın saygılar

Misafir Avatar
Gokhan 2 hafta önce

Millet tiklasin diye hey canlandırıyorsunuz başlıkları düzgün yazın bu kadar da olmaz

Misafir Avatar
Bülent yurtasan 2 hafta önce

T.C.başbakanlık devlet personel başkanlığı.www.dpb.gov.tr enes polat D.P.B.?.《