Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Nelerdir?

Türk Deniz Kuvvetlerinden ayrılmış pilot ihtisaslı subaylar, tecrübe ve eğitici pilot olarak görevlendirilmek üzere tekrar istihdam edilecek. Alımlarla ilgili genel ve özel şartlara, nasıl başvuru yapılacağına ve diğer detaylara haberde sizlere aktardığımız başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Adayların 26 Ekim Cuma'ya kadar müracat etmeleri gerekiyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığından yapılan açıklamaya göre; Kurumdan herhangi bir nedenle 29 Ekim 2016 tarihinden önce ayrılmış pilot ihtisaslı subaylar arasından, eğitici pilot olarak görevlendirilmek üzere, personel alımı gerçekleştirilecektir. Başvurular için son tarih 26 Ekim Cuma...

Türk Deniz Kuvvetlerinden ayrılmış pilot ihtisaslı subayların tekrar istihdamı başvuru kılavuzu kapsamında detaylar ve başvuru şartları şu şekildedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir nedenle 29 Ekim 2016 tarihinden önce Deniz Hava Komutanlığından ayrılmış pilot ihtisaslı subay olmak gerekiyor.

Başvuru tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 50 yaşını doldurmamış olmak, Bakanlar Kurulu kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş, FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle kendisi, eşi, annesi, babası, kardeşlerinin herhangi bir irtibatı veya iltisaklı olduğu değerlendirilmemek gerekmektedir.

KK subay alımı giriş koşulları: Yapılacak “Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturması” sonucunda uygun bulunmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak ve herhangi bir kamu veya özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü ve tazminat borcu olmamak gerekmektedir.

Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden, firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından, 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148 inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkum olmamak gerekmektedir.

Bakanlar Kurulu kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş, FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle kendisi, eşi, annesi, babası, kardeşlerinin herhangi bir irtibatı veya iltisaklı olduğu değerlendirilmemek gerekmektedir.

Deniz Hava Komutanlığı tarafından uygun görülecek hava aracı kategorilerine göre TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen “uçucu personelin sağlık yeteneklerine (Kategori 1/2/3)” sahip olmak gerekiyor. Kategori-4 Uçuş şartlarını sağlayan uçucular kabul edilmeyecektir. Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.