Adalet Bakanlığı noter alımı gerçekleştirecek! 1. sınıf noterlik için gerekli başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı noter alım ilanı... Birinci sınıf Adana On Beşinci Noterliği, Ankara Elli Yedinci Noterliği, Hatay Üçüncü Noterliği, Kadıköy Sekizinci Noterliği, Büyükçekmece Altıncı Noterliği ve Alanya Dördüncü Noterliği için birinci sınıf noterlerden istekli olanların 21 Aralık tarihine kadar www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Birinci sınıf Adana On Beşinci Noterliği, Ankara Elli Yedinci Noterliği, Hatay Üçüncü Noterliği, Kadıköy Sekizinci Noterliği, Büyükçekmece Altıncı Noterliği ve Alanya Dördüncü Noterliği için birinci sınıf noterlerden istekli olanların atamasının yapılacağı Adalet Bakanlığı tarafından duyuruldu. İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamayla, Adana, Alanya, Ankara, Hatay illeri ile İstanbul'un Büyükçekmece ve Kadıköy ilçelerinde yaş nedeniyle münhal duruma düşecek 1. sınıf noterliklere alım yapılacağı ilan edildi. Başvuruların elektronik ortamda alınacağı noter alımı başvuruları için son tarih 21 Aralık 2018.

İlanda, yaş nedeniyle boşalacağı belirtilen 6 tane birinci sınıf noterliğe atanmaya istekli kişilerin, www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerektiği belirtildi.

Adalet Bakanlığı noter alım ilanında atamaların, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınacağı ifade edildi. Haber detayımızda açıkladığımız noterliklere atanmaya istekli adayların 21 Aralık tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

İlana dair detaylar

Birinci sınıf Adana On Beşinci Noterliğinin 12 Ocak 2019, Ankara Elli Yedinci Noterliği ve Hatay Üçüncü Noterliğinin 15 Ocak 2019, Kadıköy Sekizinci Noterliği ile Büyükçekmece Altıncı Noterliğinin 20 Ocak 2019 ve Alanya Dördüncü Noterliğinin 21 Ocak 2019 tarihlerinde yaş tahdidi nedeniyle boşalacağının ifade edildiği ilanda, "1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince birinci sınıf noterlerden bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığımıza, www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir" denildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Atamaların, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınacağı ifade edildi. Fiziki yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Bu konu hakkında ilanda "Elektronik ortamda başvuru için başvuru klavuzlarına, www.hmgm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir. Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır. Keyfiyet Noterlik Kanununun 22'nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilan olunur" ifadelerine yer verildi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.