15 BİN ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI BAŞLADI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

Zeka, Yetenek, Akademik Başarı Testi İçin Son 2 Gün

Zeka, Yetenek, Akademik Başarı Testi İçin Son 2 Gün

Üstün Zekâlı ve Dahi Çocuklara yönelik proje ve sosyal destek çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren TÜZYEKSAV, üstün zekalı çocuklara yönelik yeni bir proje başlattı

Bursluluk Sınavı

Test Tarihi: 4-5 Ocak 2014

Sınav Yeri: TÜZYEKSAV Koleji 

                          İnönü Mah. 1695. Cad. No : 27 Batıkent/ANKARA

 

BAŞVURU KOŞULLARI;

      Anaokulu (36 ayını doldurmuş olmak), 

      Anasınıfı, 

      İlkokul,

      Ortaokul (8.sınıf hariç) 

      öğrencisi olmak,

 

Uygulanacak Testin Tanıtımı:

·         Anaokulu(36 ayını dolduran çocuklar) test ve ön görüşme yoluyla,

·         Anasınıfı ve 1,2,3,4,5.sınıflarda zihinsel performans testiyle,

·         6 ve 7.sınıflarda akademik başarıyı ölçen testlerle belirlenir.

Uygulayıcıların Niteliği ve Eğitimi: Ölçme araçları psikolojik danışma ve rehberlik, eğitimde psikolojik hizmetler ve psikoloji lisans mezunu uzmanlar tarafından uygulanır. 

BAŞVURU : http://www.tuzyeksav.org.tr/tkt.aspx

TÜZYEKSAV, burs yönergesi doğrultusunda, test sonuçlarına göre belirlediği öğrencilere eğitim bursu verecektir.

Üstün Zekâlı ve Üstün Yetenekli Çocuklara yönelik proje ve sosyal destek çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren TÜZYEKSAV üstün zekalı çocuklara yönelik yeni bir proje başlattı...  Konuyla ilgili TÜZYEKSAV'dan yapılan yazılı açıklamada şu ayrıntılara yer verildi...

Üstün Zekâlı ve Üstün Yetenekli Çocuklara yönelik proje ve sosyal destek çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren TÜZYEKSAV (Tüm Üstün Zekâlılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim, Kültür, Sağlık Vakfı) önümüzdeki günlerde detayları açıklanacak proje ile dahi seviyesindeki çocuklara ulaşım ve yemek ücreti de dâhil olmak üzere %100 eğitim bursu, üstün zekâlı çocuklara ise %100 eğitim bursu sağlayarak üstün zekâlı ve üstün yetenekli çocuklara üstün zekâlılar öğretmenleriyle zenginleştirilmiş eğitim hizmeti sunan özel okullarda eğitim görme imkânı sunacak.

Sonuçlara göre Parlak Zeka, Üstün Zeka, Çok Üstün Zeka ve Deha seviyesindeki öğrencilere farklı destekler sağlanmaktadır.

Değerlendirmeler neticesinde ailelerden Burs Talep Formları alınacaktır.

Zeka atölyesi ve hayal tasarım atölyesi gibi sıra dışı dersliklerde öğrencilerimizin zeka ve öğrenme becerilerinin desteklendiği ve TÜZYEKSAV ile eğitim süresince ortak çalışma yürütecek olan Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim, Kültür, Sağlık Vakfı Koleji'nde değerlendirilecektir.

BAŞVURU : http://www.tuzyeksav.org.tr/tkt.aspx

  • Bu haber için ilk yorumu sen yap!

    YORUM YAZ
  • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ