Ey Kudüs! Eğer Unutursak Biz Seni; Allah da Unutsun Bizi
Kamuajans.com - Mimar Sinan Kültür Parkı önünde buluşan mahşeri grup tekbir, telbiye ve sloganlar eşliğinde Gölbaşı Caddesi'nden Demokrasi Parkı istikametine yürüyerek burada basın açıklaması yaptı. Yürüyüş esnasında halkın katılımıyla mahşer alanına dönüşen Demokrasi Parkı'nda kılınan gıyabi cenaze namazı akabinde dua edilerek Kudüs İçin Özgürlük mücadelesine destek verildi. 


Birçok sivil toplum kuruluşunun yanı sıra sendikaların, siyasi parti temsilcilerinin ve mahşeri halk kitlesinin katıldığı basın açıklamasını Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına Siret Derneği Başkanı Ali Tamer okudu. Rahmet ayı olan Ramazan’a girmeye birkaç saatin kaldığı şu anda, Şehit Sahabi Safvan b. Mu’attal’ın (ra) ve 8 yıl önce Mavi Marmara gemisinde kanını, canını Kudüs davasına feda eden Şehit Fahri Yaldız’ın iman kardeşleri olarak zalime zalim demek suretiyle lanetlemek, mazluma da mazlum demek suretiyle desteklemek adına toplandıklarını söyleyen Ali Tamer, " Bugün Kudüs hiç olmadığı kadar ciddi bir işgal ve tehdit altındadır. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. 1917’de başlayan işgal süreci bugün itibariyle bambaşka bir noktaya taşınmıştır. ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini 7 Aralık 2017’de ilan ettiği üzere bugün Kudüs’e taşıması, biz Müslümanların asla kabul etmeyeceği bir durumdur" dedi.


"Kudüs Müslümanlarındır ve ebediyyen Filistin’in başkenti olarak kalacaktır. Onun için katil İsrail’in ve onun emellerinin taşeronluğunu yapan emperyalist sistemin baş aktörü, en büyük zalim olan Amerika’nın bu adımı bizim için yok hükmündedir" ifadelerini kullanan Tamer, " katil İsrail kendine yakışır bir barbarlık ve insanlık suçuyla elliyi aşkın Filistinli kardeşimizi katletmiş, 2 bini aşkın Filistinli kardeşimizi de gerçek mermilerle, insansız hava araçlarından gaz bombası yağdırmakla yaralamıştır. Ve maalesef bu katliam ve saldırılar artarak da devam etmektedir. Yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan ve kendi topraklarını savunan masum Filistin halkına yönelik bu katliamlar, elleri kuruyasıca siyonistlerin ve işbirlikçilerinin yüz karası olduğu kadar; Dünyanın bu katliamlara ve işgale ciddi bir tepki göstermeyip sessiz kalması da insanlık adına kapkara bir leke olmuştur" şeklinde konuştu.


Ali Tamer sözlerini şöyle sürdürdü:


"Allah zalime asla fırsat vermez, zulmünde boğulsun diye mühlet verir" 


"Halkı müslüman olup, idarecilerinin katil İsrail ve en büyük zalim olan Amerika’nın uşaklığını yaptığı Mısır, Suud, Birleşik Arap Emirlikleri gibi birçok Müslüman ülke yöneticilerinin Kudüs davasına olan ihanetleri başta Filistinlileri olmak üzere nüfusu iki milyara yaklaşan Ümmet-i Muhammed’in (sas) her bir ferdini derinden yaralamaktadır. Bugün sadece Müslümanların değil, insanlığını yitirmemiş yeryüzünün vicdan sahibi tüm insanlarının bu zalimlerden ve onların uşaklarından hesap sorma zamanı gelmiştir. Biz şuna iman ediyoruz! Allah zalime asla fırsat vermez. Zulmünde boğulsun diye mühlet verir. Zalimler bir gün elbette kendi zulümlerinde boğulacaklardır."


"Onlar, Kudüs işgal altındayken yaşamayı kendilerine âr kabul ettiler"


"Bugün kâfirin sesinin çok çıkmasının, zulmünde hadsiz ve pervasız olmasının sebebi onun kudretinden filan değildir. Biz Müslümanların acziyetinden, tembelliğinden, Dünya’ya dalıp Ahireti unutmasından kaynaklanmaktadır. Eğer biz Müslümanlar olarak Allah yolunda çalışmaya gayret etmiş olsaydık, bu kadar Dünya’ya dalmayıp Allah’ın yüce ismi için mücadele etmiş olsaydık Ümmet olarak imanımızdan aldığımız izzetimizi kaybetmezdik. Bugün maalesef düşmanın göğsüne korku veren heybetimiz bizden silinip gitmiş durumdadır. Hâlbuki bizim dağları titreten Ömer ibn. Hattab’larımız, Selahaddin-i Eyyubilerimiz vardı. Onlar Özgür Kudüs’ün sarsılmaz yiğitleriydiler. Kudüs işgal altındayken onlar yaşamayı kendilerine âr kabul ettiler. Onun için bizim yeniden dönüp kaybettiğimiz izzet ve heybeti kazanmamız lazım."


"Kudüs sevdasını evlerimize taşıyacağız"


"Şunu da unutmayalım ki kahrolsun İsrail demekle İsrail kahrolmuyor. İsrail ve onu temsil eden zihniyet Kudüs’ten önce evlerimizi işgal etti. Bunun farkına varalım artık. Önce evlerimizi işgalden kurtaracağız ki Kudüs’ü de işgalden kurtarabilelim. O sebepledir ki biz buradan Adıyaman’ımızın Sivil Toplum Kuruluşları olarak öncelikle elleri, ayakları öpülesice olan analarımıza seslenmek istiyoruz! Bir zamanlar Şarkın en sevgili sultanı Selahaddin’leri, Konstantiniyye Fatihlerini doğuran Analarımıza seslenmek istiyoruz! Evlerinizde size emanet edilen bu Ümmetin evlatlarına bu çağın Selahaddin’leri, Fatihleri olma ümidiyle bakmak zorundasınız. Böyle bakacaksınız ve Onları öyle bir yetiştireceksiniz ki Allah’ın izniyle O evlatlar çağın Selahaddin’leri olarak yeniden Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturacaklar. Birazdan bu meydandan ayrılarak evlerimize gideceğiz. Ama evlerimize giderken Kudüs sevdamızı burada bırakmayacağız. O sevdayı buradan alarak yüreklerimize ve evlerimize taşıyarak gideceğiz. Şu mübarek günlerden başlayarak gecelerimizi seccadede gözyaşları ile yıkayacak, gündüzlerimizi de Kudüs sevdasına azık taşıyarak geçireceğiz."


"Makamları, mevkileri, işyerinizi, okulunuzu, evinizi okçular tepeniz olarak belirleyin" 


"Düşmanın sesinin çok çıkması bizim sesimizin kısık çıkmasındandır bunu sakın unutmayalım! Onun için bir kez daha kalkın ayağa ey Ümmet-i Muhammed’in fertleri! Kalkın ve kâfiri kahredecek işler yaparak sesinizi yükseltin diyoruz. Bulunduğunuz makamları, mevkileri, işyerinizi, okulunuzu, evinizi okçular tepeniz olarak belirleyin. Siyonizmi ve uşaklarını kahredecek işler yapın. Asıl işte o zaman kahrolacak İsrail! İşte o zaman kahrolacak ABD! İşte o zaman kahrolacak zalimlerin uşakları! 


"Özgür Kudüs’e erişene kadar durmayacak, her daim çalışacağız. Sadece İsrail Mescidi Aksa’yı bombaladığı zaman, Gazze’ye saldırdığı zaman aklımıza gelmeyecek Kudüs davası. Kudüs davasını hiçbir zaman aklımızdan çıkartmadan yürüyeceğiz. 


Adıyaman Sivil Toplum Platformu olarak buraya kadar gelip bu güzel amelin insanları olduğunuz için Rabbim ebeden sizlerden razı olsun diyoruz. Allah’ın izniyle bir dahaki buluşmamız Özgür Kudüs’ün bayramını kutladığımız gün olsun. Allah’ım bunu bize nasip eyle! Ey Kudüs! Eğer unutursak biz seni; allah da unutsun bizi" 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.