Candan Çilingiroğlu TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Türkiye'deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine ve ülke ekonomisinin daha sağlıklı, istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla kurulan TAİDER'in dördüncü başkanı seçilen Çilingiroğlu, böylece bu görevi yürütecek üçüncü kadın başkan oldu.
 
İstanbul'da yapılan genel kurul toplantısının açılış konuşmasını TAİDER 2017-2019 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Öğücü yaptı. TAİDER'in aile şirketlerinin sürdürülebilir büyümesi ve devamlılığı konusunda dünyanın en başarılı ülkesi olma vizyonunda yedinci yılı geride bıraktığının altını çizen Aydın Öğücü, “Genç ve dinamik bir dernek olarak yedi yılda sayısı 200'e ulaşan etkinlikle beş bin kişiye doğrudan dokunduk. Bu etkinliklerde üyelerimiz ve tüm paydaşlarımızla aile şirketlerinin ülke ekonomimize sunduğu katkılara dair farkındalığı artırmaya çalıştık” dedi. Aile işletmelerinin buluşma noktası TAİDER Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi, aile şirketlerinde sürdürülebilirlik performansını artırmaya yönelik Kuzey Yıldızı projesi, aile şirketlerinin kurumsallaşmasına yönelik eğitim platformu TAİDER Akademi'nin çalışmalarına dair bilgiler veren Aydın Öğücü, “TAİDER'liler olarak ülkemizin büyümesi ve kalkınması adına üzerimize düşenin en iyisini yapmak için çalışıyoruz” diye konuştu.
TAİDER Genel Kurul gündemi kapsamında yapılan 2019-2021 dönemi yönetim kurulu ve denetim kurulu seçiminin ardından Çilingiroğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve 3. nesil aile üyesi Candan Çilingiroğlu, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. TAİDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Aydın Öğücü'den devralan Candan Çilingiroğlu, konuşmasında şunları söyledi: “TAİDER'in en yüksek katılımlı genel kurulu oldu. Yedi yıl önce başlayan bu heyecan hiç azalmadı, her geçen yıl birbirimize daha çok bağlandık. Bu görevi bizlere layık gören tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bizim için çok büyük bir onur. Bir dernek olarak müthiş bir ivmeyle büyüyoruz. Üyelerimizin, komitelerimizin, temsilcilerimizin ve profesyonel kadromuzun desteğiyle aile işletmelerinin sürdürülebilirliğini yükseltme misyonumuza kararlılıkla devam edeceğiz.” 
Yapılan seçimle derneğin yeni yönetim kurulunun asil ve yedek üyeleri de belirlendi:
 

2019-2021 Dönemi TAİDER Aile İşletmeleri Derneği
Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
1.    Candan Çilingiroğlu 1.    Aslı Ece Kuseyri
2.    Aydın Buğra İlter 2.    Civan Sözkesen
3.    Berkan Baykam 3.    Duygu Tecim
4.    Berna Kırcı Aşıroğlu 4.    Fatma Seniye Olten
5.    İdil Yiğitbaşı 5.    Recep Turan Sürücü
6.    Serra Koyuncu 6.    Serhat Büyükhelvacıgil
7.    Tekin Urhan 7.    Yiğit Tatış
 
Denetim Kurulu Asil Üyeleri Denetim Kurulu Yedek Üyeleri
1.    Levent Sarıgözoğlu 1.    Elif Çoban
2.    Aysu Benlioğlu 2.    Murat Kolbaşı
3.    Meral Ekmekçioğlu 3.    Nilgün Katipoğlu  
Candan Çilingiroğlu kimdir?
İzmir Karşıyaka doğumlu Candan Çilingiroğlu, Ege Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1985 yılından itibaren Çilingiroglu aile şirketinde çeşitli görevlerde bulunan Çilingiroğlu, halen şirketin yönetim kurulu başkan vekilliği ve Shoe City ayakkabı mağazalarının genel koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Uzun yıllar İzmir Amerikan Koleji Yetişenler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve iki dönem yönetim kurulu başkanlığı yapan Çilingiroğlu, Sağlık Eğitim Vakfı (SEV) geçmiş dönem yönetim kurulu ve 20 yıldır SEV Mütevelli Heyeti üyesidir. 2008 yılında İzmir'in ilk iş kadını derneği olan İzmir İş Kadınları Derneği İZİKAD'ı kuran yedi iş kadınından biri olan ve 2011-2016 yılları arasında İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Çilingiroğlu, Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (BASİFED) ile TURKONFED geçmiş dönem yönetim kurulu üyesi, Tarim 4.0 Teknoloji ve Etki Derneği yönetim kurulu üyesi, TAİDER kurucu üyesi ve EGEAYSAD üyesidir. İş hayatında ve STK çalışmalarında çeşitli ödüller alan Çilingiroğlu, 2014 yılında “Yılın En Başarılı İş Kadını” seçildi.
 
Editöre not:
“TAIDER_Genel_Kurul_01” adlı fotoğraftaki isimler soldan sağ arka sıra; Serhat Büyükhelvacıgil, Berna Kırcı Aşıroğlu, Berkan Baykam, Serra Koyuncu, Tekin Urhan. Soldan sağa ön sıra; Huriye Öğücü, Aydın Öğücü, Candan Çilingiroğlu
 
“TAIDER_Genel_Kurul_02” adlı fotoğraftaki isimler soldan sağ arka sıra; Serhat Büyükhelvacıgil, Berkan Baykam, Tekin Urhan, Aydın Buğra İlter. Soldan sağa ön sıra; Nilgün Katipoğlu, Meral Ekmekçioğlu, Aysu Dalan Benlioğlu, Candan Çilingiroğlu, Şerife İnci Eren, Berna Kırcı Aşıroğlu
 
 
TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, ülkemiz aile işletmelerinin yüksek performanslı, uluslararası yönetim ilkelerine sahip, ülkemize değer yaratan ve sürdürülebilir kurumlar haline gelmelerine destek veren, üyelerinin en iyi uygulamaları ve çözüm gerektiren sorunları paylaşabilecekleri, dünyanın önde gelen aile şirketleri ile iletişim kurabilecekleri ve gelecek nesillerini geliştirebilecekleri önder kurumdur. Türkiye'deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesi, ülkemiz ekonomisinin daha sağlıklı ve kalıcı büyümesine destek olmak amacıyla 2012 yılında kurulmuştur ve 65 ülkede 3700 aile şirketi ile 17.000 aile üyesinin buluştuğu İsviçre merkezli Uluslararası Aile İşletmeleri Ağı (Family Business Network International) Türkiye paydaşıdır.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.