Seçim Öncesi 4/B'lilere Kadro Verilecek Mi?
Kamuajans.com - Kamu kurumlarına personel alım çeşitlerinden birisi olan sözleşmeli (4B) personel alımları özellikle son yıllarda sıkça yapılmaktadır. Daha önce yaklaşık 100 bin 4B'li personel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonucu kadroya geçmişti. Şimdi aynı haktan yararlanmak isteyen binlerce sözleşmeli personel seçim öncesi hükumetten müjdeli bir açıklama bekliyor.

Genel seçim atmosferine girilen şu günlerde birçok alanda olduğu gibi sözleşmeli personeller de kadroya geçişle ilgili taleplerini yüksek sesle dillendirmeye ve seslerini de hükumete duyurmaya çalışıyorlar. Bu konuda en büyük desteği de sendikalardan görüyorlar. Daha önceki yıllarda 4B'li sözleşmeli personele verilen kadro hakkının yeniden verilmesini isteyen sözleşmeli personeller bir an önce iş güvencesine kavuşmak istiyorlar.

4/B sözleşmeli çalışanların ve 4/A devlet memurlarının bu kampanyaya destek vermesi gerektiğine dikkat çekildi. 4/B sözleşmeli statüsünde çalışanların giderek artması devlet memurlarının elindeki güvencenin ellerinden kayıp gitme riski doğurduğu belirtildi.

Kamuoyu çalışmalarının etkili yapıldığı takdirde sözleşmeli çalışanların kadro talebinin yerine getirilebileceğini söyleyen Talip Geylan, Başbakan Binali Yıldırım'ın ''tüm kamu çalışanlarının sözleşmeli olması'' gerektiği ifadelerini hatırlattı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun istihdam modelinde değişiklik olmayacağı açıklamasını hatırlattı.

İmza kampanyasına tüm kamu çalışanlarının destek vermesi durumunda imzaların ciddi bir sayıya ulaşması ile sonucun daha güçlü olacağını belirten Talip Geylan, 2011 Seçimlerinde 230 bin 4/B'liye kadro verildiğini 12 Haziran 2011 genel seçimleri öncesinde bir KHK ile tüm4/B çalışanlarının kadroya geçtiğini söyledi. 

24 Haziran Seçimleri öncesinde tüm sözleşmelilere kadro verilmesi için imza kampanyasına destek verilmesi gerektiğinin altı çizildi. 

Kamuajans.com
- özel haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Eski 4b liler 1 ay önce

4+2'den Önce atanan sağlıkçılar

4 artı 2 sisteminden önce atanan sağlıkçılar olarak

En azından çalıştığımız yılların sayılarak 4 yıl sonra kadroya gecilebilecek mi? 5 yıldan beridir kadro haberi bekliyoruz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca KPSS ile atanmış biyolog, çocuk gelişimcisi, diş tabibi,diyetisyen, ebe, eczacı, fizyoterapist, hemşire,röntgen teknikeri, laborant, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sosyal çalışmacı unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışmaktayız.Bizim atamamız yapıldıktan daha sonra çıkan 676 sayılı KHK'nın 76 ncı maddesiyle 663 sayılı KHK'ya eklenen 45/A maddesinin üçüncü fıkrasında; sözleşmeli sağlık personellerinin sözleşmeli statüde dört yılı tamamlamaları ve talep etmeleri halinde bulundukları yerde memur kadrosuna (4/A) atamalarının yapılacağına dair hüküm bulunmaktadır.

Biz bu KHK'dan önce atandığımız için bu durumdan faydalanamamaktayız. Bizler daha kıdemli olamamıza rağmen kendimizden sonra atananların 4a kadrosu hakkına kaç yıla çalışsakta sahip olamıyoruz. Sağlık bakanlığındaki bu iş barışını bozan duruma, bu maddeden önce atanan 4B li sağlıkçıların 45/A maddesine geçirilmesini istiyoruz.

Gereğini siz değerli büyüklerimizden arz ederim.

Misafir Avatar
Emine 1 ay önce

Cumhurbaşkanım gençler katro bekliyor hak mağduru durlar dayın hakkı verilmesi lazım eşler ayrı ayrı yerlerde yazık günah 5senedir bekliyorlar size güveniyoruz cumhurbaşkanım

Misafir Avatar
Hakan 2 ay önce

4bli es durumu tayın hakkı istiyor kpss ile atanmadık mı bizler 4a Dan ne farkımız var

Misafir Avatar
SÖZLEŞMELİ 2 ay önce

Toplumun her kesime çeşitli müjde ve vaatler doğrultusunda icraatlar yerine getirildi ve getiriliyor. Bizler de kadro bekliyoruz.

Misafir Avatar
4bmagduru 2 ay önce

5 yilda bir kadro verdiniz bizde 5 yildir bekliyoruz biz 4b gunahi ne simdi o kadro verdiklerinizden farkimiz ne bize vermiyosunuz Allah rizasi icin bizede kadro verin ne olur oyle perisan bi haldeyizki ailelerimizden uzak sizden bir umut bekliyoruz sayin cumhurbaskanim ne olur bizide gorun Allah aşkina bizide duyun her secimde kadro verdiniz sevindirdiniz biz niye sevinmeyelim bizide sevindirin Allah rizasi icin biz hala umutla agzinizdan cikacak kadro kelemesini bekliyoruz bizede bi ışık olun ne olur

Misafir Avatar
KMO 2 ay önce

4B KADRO İSTİYOR DUYUN ARTIK KADRO YOKSA OYDA YOK

Misafir Avatar
Sözleşmeli 2 ay önce

Sayın Cumhurbaşkanımız duyun bizi 657 ye tabi 4B li Sözleşmeli personeller kadro bekliyor sizden ümidimizi kırmayın..

Misafir Avatar
4B li 2 ay önce

4 B li Adalet Bakanlığı personelleri olarak katip mübaşir arkadaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesini ve sözleşmeli personellerin kadroya alınmasını istiyoruz. Çok şey istemiyoruz. Ne izin ne yükselme ne de aile birliği kalmadı. Aynı eşit şartlarda kadrolularla sınavları kazandık 3 yıl oldu.