MEB 2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınav Sonuçları
Kamuajans.com - 2017 asli öğretmenliğe geçişle ilgili başlayan süreç önce Mart ayı başında yazılı sınav gerçekleştirilerek başladı. Sonrasında da mülakat yani sözlü sınav dönemine geçildi. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarında yeni sistem uyarınca adaylar önce yazılı sınava tabi tutulmakta ve sonrasında da mülakat (sözlü) sınavla atama sonuçlarını beklemektedirler.

Mart ayında gerçekleştirilen asli öğretmenliğe geçiş sınavının ardında gerçekleştirilen sözlü sınavların  sonuçları adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. Saat 17.00 civarı açıklanması beklenilen aday öğretmenlik sınav sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden açıklanması bekleniyor.

 Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı 81 il merkezinde yapılıp yazılı sınava giren adaylar 27/03/2017-27/04/2017 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek illerde sözlü sınava girdiler.

2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı'na, performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olan ve sınav tarihinde bir yıl fiilen çalışma şartını tamamlayan aday öğretmenler katılabildi. Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı 19 Mart 2017 tarihinde saat 14:00'da yapılmıştı.

Sınav sonuçları 05 Mayıs 2017 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Sonuçların bu akşam açıklanması bekleniyor. Sonuçları Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ butonuna tıklayarak sonuçlara ulaşabileceksiniz.

YAZILI SINAVIN GEÇERSİZ SAYILDIĞI DURUMLAR

Sınava giriş şartlarını taşımadığı halde adayın sınava girmesi, cevap kağıdı ve soru kitapçığının dönüş sınav güvenlik poşetinden çıkmaması, eksik çıkması veya yırtılarak zarar görmesi, herhangi bir adaydan ya da dokümandan aday tarafından kopya çekildiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi, üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan özel kimlik belgesinin (nüfus cüzdanı veya geçerlik süresi devam eden pasaport) ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi, başka adayın sınav evrakının kullanılması, adayın yerine başkasının sınava girmesi, her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz vb. iletişim araçları ve defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında adayın yanında bulundurması, sınav güvenlik kutuları dışında posta ya da farklı bir yolla sınav evrakı gönderilmesi, cevap kağıdının değerlendirmesi yapılırken sistemin kopya analizi sonucunda ikili/toplu kopya çekildiğinin tespit etmesi, sınav evrakına zarar verilmesi (soru kitapçığını, cevap kağıdını yırtmak, teslim etmemek ve benzeri), ı. Merkezi Sistem Sınav Yönergesinde belirtilen sınav kurallarının ihlal edilmesi durumunda sınav görevlilerinin tuttuğu tutanaklar da dikkate alınarak adayın sınavı/testi geçersiz sayılır.

YAZILI SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Sınav sonuçları 05 Mayıs 2017 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

YAZILI SINAV İTİRAZLARI

a. Adaylar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlara ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının ve sınav sonuçlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içerisinde ÖYGGM' ye yapabileceklerdir.

b. Adaylar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına itiraz başvurularını, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin "Kurumsal Tahsilat Programı" aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine 20 TL (yirmi TL KDV Dahil) SINAV İTİRAZ ÜCRETİ adı altında yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.


c. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imzası, iletişim bilgileri, dekontu/ATM işlem fişi olmayan ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.


ç. Sınav uygulamasına, sınav sorularına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde ÖDSGM tarafından incelenip sonuçlar adaylara bildirilmek üzere ÖYGGM'ne teslim edilecektir. Tüm işlemlerde ÖDSGM'ne gelen evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır. İtiraz sonuçları ÖYGGM tarafından adaylara duyurulacaktır.


d. Sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. e. Sınav Merkezinde bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya fotokopisi yargı organları dışında, Bilgi Edindirme Kanununun 7'nci maddesine göre aday dahil hiçbir kişiye ya da kuruma verilemez ve gösterilemez.

KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.