ABONE OL

Kalk Gidelim 105. bölüm TRT 1'de izleyicisi ile buluştu. Eyüp Üstün’ün yapımcılığını üstlendiği Kalk Gidelim dizisinin başrollerini Ufuk Özkan, Ayça Varlıer, Mehtap Bayrı, Erkan Sever ve Hayrettin paylaşırken sevilen aile dizisinde daha birçok başarılı oyuncu da yer alıyor. Kalk Gidelim eğlence, kahkaha dolu yeni bölümleriyle her cumartesi TRT1'de yayınlanıyordu. Virüs salgını nedeniyle dizi format değiştirdi ve Kalk Gidelim Eve oldu!

Kalk Gidelim de bazı dizilerin seçtiği yolu seçti. Virüs salgını nedeniyle çekimlerin yapılamadığı bu süreçte 'Kalk Gidelim Eve' isimli bölümler olarak ekrana gelecek. Kalk Gidelim Eve dizisi her Cuma saat 21:30'da ekrana geliyor.

Kalk Gidelim Eve 3.Bölüm Özet: Seyfettin’e gelen davetsiz misafir Sevda’yı kıskançlık bunalımına sokar. Bu güvensizlik üzerine Seyfettin de Sevda’ya darılınca ikilinin arasındaki atışma tatlı bir komediye dönüşür. Bu atışmaların sonunda ilişkileri hiç beklenmedik bir olayla eskisinden de alevli bir hal alır. Evde kalmak Mustafa Ali’ yi ruhsal olarak etkilemiştir. En önemli sebebi ise Nurcan’dır. Nurcan’ın faaliyetleri zaman zaman Mustafa Ali’yi çığırından çıkartmakta çoğu zaman da hasret rüzgarları estirmektedir. Ayrı odada yaşamak durumunda olmalarına rağmen Nurcan Mustafa Ali’ye güzel bir oyun oynamaya karar verir. Üstelik bu tatlı oyuna çok uzaklarda,  Hacı Baba bile dahil olacaktır. Mustafa Ali, bir yandan Nurcan ile uğraşırken bir yandan da Samim ile uğraşır. Çünkü Samim, Mustafa Ali’nin zor geçirdiği pandemi günlerinde amcasını alaya almaktadır. Mustafa Ali, Samim’den intikam almak için onun başına çorap örmeye karar verir. Ancak başına geleceklerden ve Nurcan’ın gizli planından haberi yoktur. Asıl çorap Mustafa Ali’nin başına örülecektir. Şebo kanalıyla abone sayısını arttıran Şakir, Ercan’ı kandırıp reklam satışı üzerinden daha fazla para kazanmaya başlar. Ancak Ercan’ın planı Şakir’e göre çok daha büyüktür. Ercan, Şakir’e kanmış gibi görünür ve kaşıkla verdiği parayı kepçe ile geri almak üzerine bir plan yapar. Ercan’ın planlarından habersiz olan Şakir, onu nasıl kandırıcağını bilemezken Şakir’i asıl kandıran Dudu olur. Dudu’nun Şakir’e yaptığı şaka Şakir’in aklının başından gitmesine neden olur.TRT 1’in üç sezondur beğeni ile izlenen dizisi Kalk Gidelim, koronavirüs sebebiyle oyuncuların kendi evlerine geçti ve “Kalk Gidelim Eve” dedi. Tıpkı Kalk Gidelim gibi samimi aile hikayesini ekrana getirecek Kalk Gidelim Eve için oyunculara sağlanan teknik malzemelerle çekimler gerçekleşiyor. Dizinin yönetmeni Mustafa Şevki Doğan ise oyunculara görüntülü olarak bağlanarak yönlendirmeleri yapıyor. Başrollerini Ufuk Özkan, Erkan Sever, Mehtap Bayri, Ayça Varlıer, Aslı Omağ, Hayrettin, Kerim Yağcı, Alper Saylık, Can Kıran, Sena Çakır, Ali Dinç, Dilara Gül Demiral ve Bayazıt Gülercan'ın paylaştığı “Kalk Gidelim Eve”, cuma akşamları saat 21.30’da izleyici ile buluşacak.

Kalk Gidelim 105. Bölüm Özeti; Ercan’ın başına gelenlerin perde arkasında yaşanan gerçekler açığa çıktığında, Meryem’in kafası iyice karışacaktır. Nurcan’ın Mustafa Ali’yi odasından uzaklaştırmak için harika bir planı vardır. Seyfettin Sevda’yla, Mustafa Ali Nurcan’la yataklarını ayırır. Bu durum kardeşlik bağlarını iyice sıkılaştırırken, iki kardeş bu süreci birlikte nasıl atlatacaklardır? Meryem’in Dallar’a karşı yıllardır süren kızgınlığı Halim ve Badegül’ü de etkileyecektir. Sevda’nın Badegül’e davranışları Halim’i de rahatsız etmektedir. Dudu, sabah şiddetli bir sancı ile uyanınca Şakir’ le yine doktor yollarına düşer. Aksi gibi Sevda da evde sancılanınca Hatice, Sevda’nın da yine yüklü olduğunu düşünür. Duru’nun çok güzel bir projesi vardır. Köyde yaşadığı günleri herkese gösterebileceğini ve örnek olabileceğini düşünür… Bütün aileyle bunu paylaşmaya karar verir. Tüm aileyi bir araya toplayacaktır ki onları büyük bir sürpriz beklemektedir. Nurcan, kendini iyi hissetmez. Yemeğin sonuna doğru iyice rahatsızlandığı anda, köyde Ercan’ın korsan anonsu duyulur. Ercan haylazı, “Köye virüs geldi, köy karantinaya alınıyor” deyince Sefer hemen muhtarlığa koştururken, masadakiler bir anda Nurcan’a bakarlar…

Kalk Gidelim Konusu; Mustafa Ali genç yaşında İstanbul’a gelmiş ve çok zengin olmuştur. Ailesinin karşı koymasına rağmen İstanbullu sosyetik bir güzelle evlenmiştir, üstelik anne-babasının gelin adayı Meryem’i gözü yaşlı ardında bırakarak. Bundan sonra Mustafa Ali işlerini fabrika kuracak kadar büyütüp zenginlik yolunda emin adımlarla yürürken ailesini ve doğup büyüdüğü köyünü ihmal etmiş bir türlü memleketine gidecek zaman yaratamamıştır. Köydeki ailesi Mustafa Ali’nin hayırsızlığından yakına dursunlar, yıllar bir çırpıda geçmiş çocuklar büyürken Mustafa Ali’nin şirketi de büyümüş zirveye çıkmıştır fakat yanlış kararlar Mustafa Ali’nin çöküşünü hızlandırmıştır. Sonunda iflas bayrağını çekmek zorunda kalan Mustafa Ali’nin bu durumu, ne lüks düşkünü karısı Nurcan’a, ne özel üniversiteye bile puanı tutmayan Playboy özentisi oğlu Canberk’e, ne de pamuklar içinde büyümüş kızı Duru’ya anlatmasına imkân yoktur. Mustafa Ali çaresizliğin yol açtığı mecburiyetle, tatile gidiyoruz bahanesiyle ailesini topladığı gibi köyün yolunu tutar.

Ne varsa insanın kendi memleketinde vardır. Özlemiştir Mustafa Ali atasını, anasını, kardeşlerini, toprağını. En çok da Mümine babaannesini.. Ancak çiftlik halkı Mustafa Ali’nin ansızın gelişine anlam veremez. Hacı Hüseyin, oğlunun köye dönmesine içten içe sevinse de kardeşi Seyfettin babası ile aynı fikirde değildir. Mustafa Ali yıllar önce, arkasına bile bakmadan gitmiştir evden. Bunca yıl babasına Seyfettin hizmet etmiştir. Ona gore Mustafa Ali’nin malda mülkü hakkı yoktur. Mustafa Ali her ne kadar gururuna yedirip “yıllar sonra iflas edip köye beş kuruşssuz döndü” denmesin diye battığnı saklamaya çalışsa da iflas haberi çiftliğe bomba gibi düşer. Nurcan ve çocuklar, geriye dönüş olmadığını ve bundan sonra çiftlikte yaşayacaklarını öğrenirler. Babası Hacı Hüseyin ise oğluna yaşı kaç olursa olsun doğru bildiklerini baştan öğretmeye kararlıdır.

Mustafa Ali’nin gelişi köyde duyulur da Meryem duymaz mı? Kendisini yıllar önce gelinlikle bırakıp giden Mustafa Ali demek sonunda yuvaya dönmüştür. Meryem şimdi köyün Hanım ağasıdır ve Mustafa Ali’nin Meryem’den çekeceği vardır.

Çiftlik halkı iflas haberini nasıl karşılayacak? Mustafa Ali çiftliktekilere kendisini affettirebilecek mi? Sosyetik karısı Nurcan hizmetçili lüks evlerden sonra çiftlik koşullarına uyum sağlayabilecek mi? Çiftlikteki kadınların bu kendini beğenmiş kadın için ne tür planları var? Canberk ve Duru, köyde yeni arkadaşlar edinebilecekler mi? Canberk ve amcası Seyfettin’in oğlu Halim, Meryem’in güzeller güzeli yeğeni Badegül yüzünden karşı karşıya gelince Badegül hangisini seçecek? Hem Badegül Canberk’i sevse bile Meryem, Mustafa Ali’nin oğluna kız verir mi? Belki de Meryem ve Nurcan bir defalık da olsa Caberk ve Badegül ilişkisi olmasın diye birleşeceklerdir… Duru İstanbul’daki sevgilisiyle mesafelere rağmen aşkını sürdürebilecek mi? Veli Demir, Duru’nun arkasından köye gelirse neler olur? Hacı Hüseyin ve Hatice, evlatları arasında nasıl bir denge sağlayacaklar? Hacı Hüseyin Bey, işlerin başına köy kurnazı büyük oğlu Seyfettin’i mi, İstanbul’da fabrikalar kurmuş, fabrikalar batırmış hayırsız Mustafa Ali’yi mi getirecek? Köy halkı Mustafa Ali ve ailesini kucaklayacak mı yoksa dışlayacak mı? Meryem köylüler üzerinde ne kadar etkili olabilecek?

Zaman geçtikçe Mustafa Ali, karısı Nurcan ve çocukları, başta burda asla yaşanmaz dedikleri köyü sevmeye ve alışmaya başlayacaklardır. Dede ve babaanne sevgisinin sıcaklığını doğayla iç içe olmanın huzurunu tadacaklar, birlikte emek vererek sürdükleri toprağın filizlendiğini görecekler, sevginin ve dostluğun parayla satın alınamayacağını yaşayarak öğreneceklerdir.

Kalk Gidelim Oyuncu Kadrosu; 
Ufuk Özkan (Seyfettin Dal), Erkan Sever (Mustafa Ali Dal), Ayça Varlıer (Nurcan Dal), Mehtap Bayri (Sevda Dal), Kerem Kupacı (Halil Kalkar), Fusun Kostak (Nuriye Dal Kalkar), Yıldız Kültür (Mümine Dal), Beyazıt Gülercan (Hacı Hüseyin Dal), Emin Gürsoy (Muhtar Sefer Zeytin), Nalan Okçuoğlu (Hatice Dal), Kerim Yağcı (Kahya Bodur Sadık), Aslı Omağ (Meryem Kütük), İlayda Aydın (Badegül Kütük) 

Senaryosunu Baykut Badem'in kaleme aldığı, yönetmenliğini Hatice Memiş'in yaptığı Kalk Gidelim dizisinin yeni bölümü Cumartesi akşamı saat 20.00'da TRT 1 ekranlarında olacak.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Derya kıymaz 3 hafta önce

Cok guzel bır dızı bıtmesın lutfen guzel bır aıle dızısı tum kalk gıdelım aılesını cok sevıyoruz nıce senelele beraber olma dıleğıyle

Misafir Avatar
Gulsum koc 3 hafta önce

Kalk gıdelım bıtmesın guzel bır dızı ızlenecek en ıyı dızı ornek olcak bır dızı hep onlarla agladık onlarla gulduk bıtmesın dızı

Misafir Avatar
Alı yılmaz 3 hafta önce

Kalk gıdelım dızısı bıtmesın evımızın nesesı guzel bır dızı

Misafir Avatar
Onur bıyıklı 3 hafta önce

Dızı bıtmesın hep bızımle olsun her cumartesı evımızın nésésı boyle guzel dızı bıtmesın kalk gıdelım oyùncularına basarılar yolunuz acık olsu n hep bızımle olsun

Misafir Avatar
Cısem ersoydan 3 hafta önce

Kalk gıdelım guzel bır dızı bıtmesın ne guzel muglayı tanıtıyor n meydandakı cay ocagı dukkanlar cok guzel hepsı cok guzel anlatmayla saymakla bıtmez sakonun karakterıyle velı durunun durusuyla ve hanım éfendılıgıyle cok hanım efendılıgıyle cok sévıyoruz ve butun oyuncuları sevıyoruz hepsını anlatmakla bıtmez dızı bıtmesın butun tanıdıdıklarımız hep ızler

Misafir Avatar
Fatma cıtak 3 hafta önce

Kalk gıdelım hıc bıtmesın severek ızledıgımız tek dızı anne hafta sonunu dort gozle o aılecek yaptıkları kahvaltı yèdıklerı aksam yemeklerını guzel bır aıle dızısı o koyun sokaklarının guzellıklerının .guzel zeytın bahcelerını o dogânın guzellıklerını o yeteneklı guzel oyuncuları cok sevıyoruz onlar olmasa bızler nasıl ızlıyecez onlarâ cok tesekkur ederız emek lerıne saglık daha cok seneler devam etsıñ basarılar muglaya selamlar hıc bıtmesın

Misafir Avatar
Nılay baykara 3 hafta önce

Kalk gıdelım dızısı hıc bıtmesın hafta sonu severek ızlenecek bır dızı hele muhtarın oradakı cınar agacın dıbıne oturdukları guzellıklerı o karsılılı merının dukkanıyla tatlıçı dukkanıyla karsılıklı dukkanların guzellıklerıyle koyun gençlerıyle sadıgın guzel turkulerıyle hacı huseyın ve hatıce annenın sohbetlerıyle guzel kızların toplanıp hep beraber oturmalarını butun dızı oyuncularını cok sevıyoruz ve hıc bıtmesın bu guzel dızı koyu guzellığını cok sevıyoruz

Misafir Avatar
Zehra can 3 hafta önce

Kalk gıdelım bıtmesın dızı cok cok sevıyoruz cumartesı gùnlerını gelmesını beklıyoruz guzel bıraıle dızısı tum alanya bu dızı.yı ızlıyor tum oyuncuları cok sevıyoruz dogayla ıc ıce
wbır dızı guzel bır ko y yolunùz acık olsun bıtmesın bu dızı kolay gelsın