İÜ AUZEF 27-28 Ocak 2018 Güz Dönemi Telafi Sınavı Giriş Belgeleri
KamuAjans.Com - İÜ AUZEF Ara Sınavlar öğrencilerin tercih ettiği sınav merkezlerinde merkezi sistemle “sınavların akademik takvimde belirlenen tarih ve saatte bütün sınav merkezlerinde eş zamanlı” ve gözetimli olarak yüz yüze yapılır. Açık Öğretim Fakültelerinden birisi olan İstanbul Üniversitesi AUZEF sınavlarının tarihleri daha önce sınav takvimi olarak üniversite tarafından açıklanmıştı. AUZEF İnternet Adresi: http://auzef.istanbul.edu.tr/  Kayıt işlemi “Online Kayıt”, “Öğrenim Bedelini Ödeme” ve AUZEF tarafından yapılacak olan “Kesin Kayıt” adımlarından oluşmaktadır.


AUZEF YARIYIL SONU TELAFİ SINAVLARI NE ZAMAN?

AUZEF yarı yıl bitirme sınavları 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde yapımıştı. AUZEF resmi internet sitesinden yayınlanan akademik takvime göre AUZEF yarıyılsonu telafi sınavları 27 Ocak – 28 Ocak 2018 tarihlerinde yapıldı.

GİRİŞ BELGELERİ


Sınav yeri tercih işlemleri https://sinav.istanbul.edu.tr/ adresinden yapılabilecek. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Güz Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavlarına katıldılar. Adaylar 14-15 Nisan 2018 tarihlerinde Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavlarına katılacaklar.

AUZEF 2017-2018 Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 23 - 24 Aralık 2017 tarihlerinde yapıldı. Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapıldı.

AUZEF 2017-2018 Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde, Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 30 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak.

Öğrencilerimiz sınavlarına “Sınav Merkezi Tercihi” döneminde tercih ettikleri sınav merkezinde girmek zorundadırlar. Aksi belirtilmediği sürece öğrencilerimiz ilk yedi haftanın konularından sorumludur.

Sınavlar cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilir. 
Hangi dersin hangi oturumda olacağı ölçme ve değerlendirme birimince ilgili bölümün dönem dersleri dikkate alınarak hazırlanır.

Öğrenciler dersinin/derslerinin bulunduğu sınav oturumlarında sınav alınır. 
Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Sınav süresi her oturum için ders sayısı X 30 dk. ya göre belirlenir.
Sınav bina ve salonlarına girerken Öğrenci Kimlik Kartına gerek yoktur.

Öğrencilerimiz sınav salonuna girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Sınav salonlarına CEP TELEFONU ile kesinlikle girilemez.

27 – 28 Ocak tarihlerinde yapılacak Telafi Sınavları için sınav merkezi seçimleri başlamıştır.

Tercih işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

  • Sınav yeri tercih işlemleri 5 Ocak 2018’de başlayıp 8 Ocak saat 23.59’a kadar devam edecektir.
  • Sınav yeri tercih işlemlerini sinav.istanbul.edu.tr adresinden yapabilirsiniz.
  • 5-8 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan sınav merkezi tercihleri 2017-2018 güz dönemi Telafi sınavlarında geçerli olacaktır.
  • Sınav yeri tercihini güncelleme zorunluluğu yoktur, güncelleme yapmayan öğrencilerimizin sınav merkezi 2017-2018 güz dönemi Bitirme sınavındaki sınav merkezi olarak belirlenecektir.
  • Sınav merkezi tercihleri sırasında engelli ve hükümlü öğrencilerimiz durumlarıyla ilgili bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde sisteme girmelidir.
  • İletişim bilgileriniz eğitim-öğretim faaliyetleri başta olmak üzere tüm bilgilendirmelerde kullanılacaktır. Eksik veya hatalı iletişim bilgisi verilmesi nedeniyle yaşanabilecek problemlerden fakültemiz sorumlu değildir.SINAV TARİHLERİ

Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri Güz Dönemi Bahar Dönemi
Ara Dönem (Vize) Sınavları  02 ARALIK – 03 ARALIK 2017  14 NİSAN – 15 NİSAN 2018
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları)  23 ARALIK – 24 ARALIK 2017  26 MAYIS – 27 MAYIS 2018
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları)  27 OCAK – 28 OCAK 2018  30 HAZİRAN – 1 TEMMUZ 2018


KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
hasangürbüz tümentümür 2 ay önce

Telafi sınavı giriş belgelerini bu hafta yayınlamanız mümkün mü?

Misafir Avatar
Fidan 2 ay önce

Final giriş yerleri açıklanmadı

Misafir Avatar
........... 3 ay önce

belgeler yayınlandı sinav.istanbul.edu.tr adresinden alabilirsiniz.

Misafir Avatar
Aykut 3 ay önce

Kardeşim şunun şurasında kalmış 3 gün yayınlayın şu belgeleri artık. Çok rahatsınız.

Misafir Avatar
Ebru 3 ay önce

Artık şu sınav giriş belgesini yayinlasaniz çok iyi olucak bu nasıl bi sistem yaa

Misafir Avatar
Ebru 3 ay önce

Artık şu sınav giriş belgesini yayinlasaniz çok iyi olucak bu nasıl bi sistem yaa

Misafir Avatar
....... 3 ay önce

sınava 3 gün kalmış elimizde belge yok şaka gibisiniz

Misafir Avatar
Sizin yapacağınız İşin 3 ay önce

Açıklayın da ona göre çalışalım. 3 gün kaldı. Bu ne rahatlık !