ATA AÖF Diplomaları Ne Zaman Dağıtılacak?
Kamuajans.com - Anadolu Üniversitesi, İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültesi , 2016-2017 eğitim yılına ait diplomalar dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra (staj yükümlülüğü bulunan öğrencilerin stajlarını tamamladıklarını belgeledikten, laboratuvar uygulaması bulunan öğrencilerin laboratuvar çalışmasını tamamladıktan) 20 GÜN içinde hazırlanarak mezunlara verilmek üzere bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderilmektedir.

 Diplomalar, dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra (staj yükümlülüğü bulunan öğrencilerin stajlarını tamamladıklarını belgeledikten, laboratuvar uygulaması bulunan öğrencilerin laboratuvar çalışmasını tamamladıktan) 20 gün içinde hazırlanarak mezunlarımıza verilmek üzere bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderilmektedir.

Diplomalar, dönem sonu sınavı sonuçları internet sayfasında açıklandıktan sonra (staj yükümlülüğü bulunan öğrencilerin stajlarını tamamladıklarını belgeledikten, laboratuvar uygulaması bulunan öğrencilerin laboratuvar çalışmasını tamamladıktan) 15 ila 20 gün içerisinde hazırlanarak öğrencilere teslim edilmektedir.

AÖF yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 10 Ağustos perşembe günü itibariyle diplomalar bürolara dağıtımı başlıyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı, en fazla üç dersten başarısız olup bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra üç ders sınavı yapıldı.

Mezun olmak isteyen öğrencilerin güz ya da yaz döneminde başarısız oldukları dersler için kayıt yaptırması gerekmektedir. Mezuniyeti bekleyen öğrencilere ilişkin Anadolu Üniversitesinin resmi web sitesinden açıklanan duyuruya göre, ders notları DZ veya YZ olan öğrencilerin bu sınava giriş haklarının bulunmayacağını da bildirdi.


Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesine (ATA AÖF) kayıtlı ve en fazla üç dersten başarısız olup bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilere 2016-2017 eğitim-öğretim yılı bahar dönemi bütünleme sınavlarından itibaren yapılacak olan ''Mezuniyet Üç Ders Sınavı'' ile ilgili üniversite tarafından bilgilendirmeler yapıldı. 

Başarısız olduğu derslerden 3 ders sınavına girebilmek için öğrencilerin güz ya da yaz döneminde bu derslere kayıt yaptırması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda ders notları DZ veya YZ olan öğrencilerin bu sınava giriş haklarının bulunmayacağı da hatırlatıldı.

ATA AÖF sitesinde yaklaşan etkinliklerine bakıldığından ATA AÖF Mezuniyet Üç Ders Sınavı'nın 20 Ağustos 2017 tarihinde yapılacağı görülmektedir. 

8-9 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılan ATA AÖF Bütünleme Sınavlarının ardından ATA AÖF Mezuniyet Üç Ders Sınavı yapılacak.


Konuya ilişkin 28 Haziran 2017 tarihinde bir duyuru yapıldı. İşte o duyuru:

Üç Ders Sınavı Uygulaması

Zaten var olan bütünleme sınavlarına ek olarak uyguladığımız tek ders sınavı 3 ders sınavı uygulaması ile değiştirilmiştir. Öğrencilerimize duyurulur.

28 Haziran 2017 tarih ve 30108 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmış olan Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'te 14. maddenin birinci fıkrası;

''Her ders için en az bir ara sınav, bir yarıyıl/yılsonu sınavı ile bütünleme sınavı yapılır. Ayrıca kayıtlı olduğu programın bütün derslerine kayıt yaptırmış ve almış ancak FF harf notu alarak mezuniyeti için en fazla üç dersi kalmış olan öğrencilere eğitim-öğretim yılı sonunda bir kere Mezuniyer Üç Ders Sınavı yapılır. Bu sınavla ilgili usul ve esaslar belirlemeye Fakülte Kurulu yetkilidir.'' şeklinde değiştirilmiş ve bu Yönetmelik 2016-2017 eğitim-öğretim yılı başından geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Buna göre Fakültemize kayıtlı ve en fazla üç dersten başarısız olup bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilere 2016-2017 eğitim-öğretim yılı bahar dönemi bütünleme sınavlarından itibaren yapılacak olan ''Mezuniyet Üç Ders Sınavı'' Fakülte Kurulumuz belirlemiş olduğu aşağıda verilen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülecektir. İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.

Mezuniyet Üç Ders Sınavı Uygulama Usul ve Esasları

1. Kayıtlı oldukları bölümlerde/programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler Mezuniyet Üç Ders Sınavı'na girebilir. (Blok Uygulama, Blok Uygulama I ve II derslerini alan öğrencilerin bu derslerden sınava girebilmesi için bu derslere 2016-2017 öğretim yılında kayıt yaptırmış, uygulamalara devam etmiş ve devamsızlıktan kalmamış olmaları gerekmektedir.)

2. Öğrenci, güz ve bahar dönemlerinde toplamda en fazla üç başarısız dersi varsa ve bu derslere 2016-2017 öğretim yılı dönemlerinde kayıt yaptırmışsa Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilir.

3. Mezuniyet Üç Ders Sınavına 1, 2 ya da 3 dersten girilebilir.

4. Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilmek için herhangi bir başvuru ya da ücret ödemeye gerek yoktur.

5. Mezuniyet Üç Ders Sınavı notu, dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile Mezuniyet Üç Ders Sınavı notunun üzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir. (Final ve bütünleme sınavlarında olduğu gibi). Öğrencinin harf notları, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bağıl Değerlendirme Esasları'na göre dersin ilgili dönemdeki dönem sonu sınavı sonuçlarına göre daha önce oluşmuş olan harf notu aralıkları kullanılarak belirlenir.

6. Her ne sebeple olursa olsun Mezuniyet Üç Ders Sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

7. Mezuniyet Üç Ders Sınavı, Fakülte Yönetim Kurulu Kararıyla belirlenen tarihte ve sınav merkezlerinde gerçekleştirilir.

8. Mezuniyet Üç Ders Sınavı sonucunda mezun olamayan öğrenciler başarısız oldukları dersleri ilgili müteakip yarıyıllarda ders kaydı yaparak almak zorundadırlar.

9. Halen cezaevinde olup Mezuniyet Üç Ders Sınavına girme hakkı olan öğrencilerin sınavı, bu sınavın yapılacağı ve aşağıdaki tabloda verilen 14 sınav merkezindeki cezaevlerinden birinde yapılır.

10. Mezuniyet Üç Ders Sınavı, 20 Ağustos 2017 Pazar Günü saat 09.30'da Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon, Van illerinde gerçekleştirilecektir.

11. Mezuniyet Üç Ders Sınavına girecek öğrencilerin sınav merkezi aşağıdaki tabloya göre Fakültemiz tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz bu sınava gireceği merkezi, 03-04 Ağustos 2017 tarihlerinde Öğrenci Bilgi Sistemi'ne giriş yaparak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav merkezinden sınava girmek zorundadırlar. Bu sınav merkezi değişiklikleri sadece üç ders sınavı için geçerli olacaktır.

12. Sınav merkezi tercih sayfası sadece üç ders sınavına giriş hakkı olan öğrenciler için aktif olacaktır. Sınav hakkı olamayan öğrenciler için bu sayfada uyarı mesajı bulunacaktır.

13. Mezuniyet Üç Ders Sınavı için sınava giriş belgeleri Öğrenci Blgi Sisteminden (OBS) alınabilecektir.
KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
hmt 2 ay önce

mezuniyet işlemlerini 2017 ağustos ayında başalttım.hallaaaa diplomam gelmedi

Misafir Avatar
ata aöf li 5 ay önce

merhaba iyi günlerben tıbbı dökümantasyon ve sekreterlık mezunuyum bu sene 9 temmuz da mezun oldum ama dıplomam hala gelmedı

Misafir Avatar
Dilara 5 ay önce

Ben ataturk universitesine yenu kayit oldum fakat sinav merkezini nerde nasil yapacagim hakkinda herhangi bir bilgim yok nasil yapiliyor yoksa sinava yakin mi seciyoruz yardim edebilir misiniz

Misafir Avatar
Dilara 5 ay önce

Merhabalar ben yeni kayit yaptim sinav merkezini nasil secebiliyoruz nerye girmemiz lazim yoksa sinava yakin mi sinav

Misafir Avatar
Yorumcu-1 5 ay önce

2. yıl girebilirsiniz Merve Hanım.
Güzün kaldığınız derslere güz sınavlarınızla birlikte, bahar döneminde kaldığınız derslere de bahar sınavlarınızla birlikte girebilirsiniz.
Burada yazılan konu 2. sınıflarla ilgilidir, aklınızı karıştırmasın. Mezuniyet durumları söz konusu olanlar için yani.
Başarılar.

Misafir Avatar
Merve 6 ay önce

Mrba ben atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesi 1. Sınıf öğrencisiyim. Altta 3 dersim kalmış . Ben bu derslere bu sene iÇince giremiycek miyim 2. Sene mi girebilirim ancak..