5. YÖKDİL Sonuçları AÇIKLANDI
KamuAjans.Com - YÖK tarafından 2017 yılından itibaren uygulanmaya başlanan YÖKDİL Sınavının 5. sınavı 22 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Sınavda ter döken adaylar sınav soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından gözlerini sınav sonuçlarının açıklanmasına çevirdi. Sınav sonuçlarına göre alınacak puanlar üzerinden başvurular gerçekleştirilecektir.

YÖKDİL sınavının 5. sü Eylül Ayı içerisinde gerçekleştirildi. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından 22 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının sonuçlarının kısa sürelerde açıklanması bekleniyor. Bu yıl yapılan YÖKDİL sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.
 
YÖK tarafından yürütülen YÖKDİL Sınavı, Anadolu ve Ankara üniversiteleri iş birliğiyle hayata geçirildi. Sınav soruları Ankara Üniversitesince hazırlanırken, sınavın organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapıldı.

Bilindiği gibi Yüksek öğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı, Yüksek öğretim Kurulu Başkanlığı himayesinde Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmekte olup, YÖKDİL sınavı soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yüksek öğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden, sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapıldı. 

22 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen YÖKDİL 2018 Sonbahar Dönemi Sınavının sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunuzu öğrenmek için lütfen sisteme giriş yapınız. Sınav sonuç itirazları 15 - 19 Ekim 2018 tarihleri arasında, YÖKDİL Sınavı Kılavuzunda belirtilen usulde yapılabilecektir.

Sınav Sonuçlarının Açıklanması

 Sınav sonuçları yokdil.yok.gov.tr adresinden açıklanacaktır.

Sınav İtirazları

 Adaylar sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen 
tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların her bir itiraz türü için ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

 Sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sınav takviminde 
belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.


KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
fatma 11 ay önce

yökdil sonuçlari bir an once aciklansa cok iyi olur ilanlari kaciricaz ya

Misafir Avatar
Elif 11 ay önce

Yökdil sonuçları ne zaman açıklanacak??

Misafir Avatar
İzmirli kadro 12 ay önce

Engeli kaldırır değilsen sonra isteyince mühendisinin Sonra engeli kaldırsana göz 2018 en son

Misafir Avatar
Hatice 1 yıl önce

En son yapılan sınavda bir soru iptali doğru mudur?

Misafir Avatar
Aslıhan 1 yıl önce

Yökdil iki yılda bir mi yapılacak yoksa yılda 2 kere mi yapılacak? Doğru düzgün haber yapsanız da bizde karmaşaya düşmesek

Misafir Avatar
Döne 1 yıl önce

ANADOLU ÜNIVERSİTESİ : YÖKDİL sınav başvurusu uzatılsın!!! - Kampanyaya imza ver!
http://chn.ge/2xnbO4f

Misafir Avatar
x y 2 yıl önce

sınav giriş belgeleri ne zaman erişime açılacak bilginiz var mı?

Misafir Avatar
Hasan Ali 2 yıl önce

Sınav giriş belgesini ne zaman alacağız acaba hala görünürde sınav yerlerimiz belli değil