Kamuajans.com - Öğretim yılına hazırlık ödeneği, ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışanöğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları da dahil olmak üzere fiilen öğretmenlik yapanlara ödenir. Her eğitim öğretim döneminin başında eğitim çalışanlarına ödenen eğitime hazırlık ödeneği (kırtasiye parası) miktarı her yıl artmaktadır.

Eğitime hazırlık ödeneği eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapan kişilere verilir. Bununla birlikte, İlköğretim ve okul müdürlerine, müdür yardımcılarına, cezaevi okullarında çalışan öğretmenlere, yöneticilere, eğitim uzmanı ve yardımcılarına da eğitime hazırlık ödeneğinden faydalanma hakkı tanınmıştır.
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 32. Maddesine göre hazırlık ödeneği, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) ödenir. Hazırlık ödeneğinden saymış olduğumuz kimseler haricinde yer alan hizmetli, memur gibi devlet çalışanları yararlanamamaktadır.

Eylül 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararına göre, öğretmenlerin öğretim yılına hazırlık ödeneğine her yıl için %2,5 zam yapılmıştı. Kararda açıklanan ilgili madde: Öğretim yılına hazırlık ödeneği Madde 11- (1) 657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesinde öngörülen öğretim yılma hazırlık ödeneği; 2020 yılında 1.210 TL, 2021 yılında 1.250 TL olarak ödenir. (2019 yılında öğretim yılına hazırlık ödeneği 1180 TL olarak ödenecek)


ZİYA SELÇUK EĞİTİM ÖDENEĞİNİN NE ZAMAN YATIRILACAĞINI DUYURMUŞTU!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneğine ilişkin olarak, tüm il milli eğitim müdürlüklerine resmi yazı göndermişti.
3 Eylül 2019 tarihli resmi yazıya göre, öğretim yılına hazırlık ödeneği, fiilen öğretmenlik yapanlara 9 Eylül 2019 tarihinden itibaren ödeneceği bilgisine ulaşılmıştı.

MEB, eğitim öğretime hazırlık ödeneğini öğretmenlerin hesaplarına yatırdı. Bu yıl için brüt 1180 TL olan ödenek, kadrolu öğretmenlere 1170 TL, sözleşmeli öğretmenlere ise %14 sgk kesintisi sebebiyle 1007 TL olarak ödendi. Ancak genel uygulamaya bakıldığında bu ödemeler 20 Eylül'e kadar sürebiliyor.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
hasar 1 hafta önce

bahçelievlerdeyim hala yatmadı bağcılarda yatmasına rağmen banka da mı calıstıgımız kurumla mı alakalı çözemedim ama sıkıntı yani

Misafir Avatar
Betül 2 hafta önce

Bursa nilüfer yatan oldu mu

Misafir Avatar
Mustafa 2 hafta önce

Bugün 30 eylül pazartesi 2019 YATMADIII

Misafir Avatar
Hayri 2 hafta önce

Herkes aşırı cahil. Sadece devlet okulu adına konuşuyor. Özel okullarda da aynı yasa geçerli. Bu ücretler topluca özel okullara yatırılıyor. Ve okul patronları bu paraları yıllardır iç ediyor. MEB bu ÇOK AMA ÇOK iyi biliyor. Sokakta bir öğretmen çevirse soran öğrenebilir rahatlıkla. Ancak malesef bakanlığın gücü, sözü özel okul patronlarına geçmiyor. Ülkenin ziyan olan milyonlarca lirasından bahsediyoruz. Ankara'nın Çankaya'sındaki en büyük özel okullar bile bu paranın üzerine konuyor. Hem de yıllardır.

Misafir Avatar
Nazli 3 hafta önce

Gaziantep Sahinbey yatti

Misafir Avatar
Yaşar 3 hafta önce

Hafta sonu yatırırlar mı sizde?

Misafir Avatar
İbrahim 3 hafta önce

İstanbul sözlesmeli olanlardan yatan varmı?

Misafir Avatar
SÜLEYMAN 3 hafta önce

GAZİANTEP DE BANKANIN GÖZÜ DOYMADI ONDAN ÖĞRETMENLERİN HESABINA GEÇMEDİ. ŞAHİNBEY MEM BİZ YAZIYI GÖNDERDİK BİZİMLE İŞİ BİTTİ TAMAMEN BANKAYLA ALAKALI DEDİ. VE BANKANIN BİZLERİ HER ÇEŞİTLİ BAHANELERLE SÖMÜRDÜĞÜ YETMEZMİŞ GİBİ ŞİMDİ DE ADI ÜSTÜNDE HAZIRLIK ÖDENEĞİ YANİ OKULUN İLK ZAMANLARINDA YAPILACAK OLAN İHTİYAÇLARIMIZ İÇİN ÖDENEN PARANIN ÜZERİNDEN KAZANÇ SAĞLAMAK İÇİN BİR TÜRLÜ PARAYI HESAPLARA AKTARMADILAR. DAHA SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VAR DA BURADA BAYAN ARKADAŞLARIMIZ OLUR ONLARA OLAN SAYGIMDAN SUSUYORUM.