2018-İSG 1. Dönem Cevap Kâğıtları, Soruları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı
Kamuajans.com - Her yıl 2 dönem olarak gerçekleştirilen İSG sınavları ile ilgili 2018 sınav takvimi ÖSYM tarafından açıklandı. Açıklanan takvime göre iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli (işyeri hemşireliği) adaylarının ilk sınavları 20 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirildi. 2 dönem sınavı ise 15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak. 

2018 İSG 1. Dönem Sınavında adaylara, 5 ayrı sertifika alanında çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir test uygulandı ve her testte 50 soru yer aldı. Aynı tarih ve saatte 5 sertifika alanında yapılan sınavlarda soru içeriklerinin farklı olabilme ihtimali vardır. Sınav, saat 10.00’da başladı ve 75 dakika sürdü. Sonuçların 12 Haziran 2018 tarihinde açıklanması bekleniyor.


SINAVDA KAÇ SORU SORULDU?

Sınavda adaylara, 4 ayrı sertifika alanında çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir test uygulandı. Her testte 60 soru yer aldı.

a- İş Yeri Hekimliği Testi

b- C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi

c- B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi

d- A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı

DUYURU

(14 Haziran 2018)

2018-İSG 1. Dönem Cevap Kâğıtları, Soruları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

20 Mayıs 2018 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 1. Dönem Sınavına  (2018-İSG 1. Dönem) giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tradresinden 14 Haziran 2018 tarihinden saat 09.00’dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI


DUYURU

(22 Mayıs 2018)

2018-İSG 1. Dönem: Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

20 Mayıs 2018 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 1. Dönem Sınavının  (2018-İSG 1. Dönem) Temel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 22 Mayıs 2018 tarihinde saat 13.30’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018-İSG 1. Dönem  Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.2018-İSG 1.Dönem Sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlerde bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2018-İSG 1. Dönem Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (%10)

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İsgUzmanı 5 ay önce

Çok geniş bir alana yayılmış bir eğitim için bu kadarcık soru çok az. Ya soru sayısını arttırın ya da başarı notunu 60 ya da 65'e falan indirin...

Misafir Avatar
Nursel 6 ay önce

Artık işyeri sahipleri de Kendi işyerinin iş güvenliği uzmanlığını yapabilecekler o yüzden bizi bu kadar ikilemde bıraktılar yazıklar olsun böyle adalete

Misafir Avatar
İsg 6 ay önce

Arkadaşlar aklınızda kalan soruları paylaşır mısınız hatırlayalım ?
1-açık alanda iskele ile ilgili
2-az tehlikeli işyerinde periyodik muayene
3-eş için sigorta ile ilgili bir soru vardı en az kaç gün
4-ergonomi hangilerini esas alır diye (fizyolojik-psikolojik-anatomik)

5-Madende max. Hava hızı
6-basınçlı doğal gaz sorusu CNG
7-LPG sorusu vardı havadan hafif diyordu ağır olmalıdır
8-tıg kaynağı koruyucu gazı argon
9-hangisi fiziksel risk etmenidir sorusu -gürültü
10-Yıldırım’dan koruma için çatıya gibi bir soru paratoner

Misafir Avatar
Nil 6 ay önce

Bu soruları bulmak için çok mu arayış oldu acaba uzun uzun sorular çıkar diye düşündüğüm yerlerden çok az çıktı anlamadığım neden bu kadar düşündürüyorlar öğrencileri sorularda.. daha kısa öz ve anlaşılır sorulabilirdi diye düşünüyorum ...

Misafir Avatar
isg 9 ay önce

çok zordu isg bu kadar olmaz valla

Misafir Avatar
Yıldız 11 ay önce

Selamün aleyküm sağlık personeli baraj 60 diğerleri neden 70 haksızlık düzeltilmesi gerek acil

Misafir Avatar
Holly 11 ay önce

Sinavda 60 degil 50 soru sorulmustur. Sinav tarihleri de yanlis 2017. Lutfen dogru sekilde yazin yaziyi.

Misafir Avatar
Sena üçer 11 ay önce

50 saçma soru !!!!