Kamuajans.com - MEB tarafından düzenlenen AOÖ de adaylar için sınav yerleri henüz belli olmadı.AÖO 2. Dönem Sınavı Giriş Yerleri Belgesi için gerekenler liste şeklinde açıklandı.Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olan açık öğretim okulundan mezun olmak isteyenler için ilk dönem yerler belli olmuştu.

Açık Öğretim Ortaokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı ilk kayıt işlemleri, yeni yapılan duyuru ile İl, ilçe merkezlerindeki Halk Eğitim Merkezi ile Mesleki Eğitim Merkez müdürlükleri tarafından http://aio.meb.gov.tr internet adresi üzerinden alındı. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı süresince yapılacak ilk kayıt iş ve işlemleri, Açık Öğretim Ortaokulu internet sayfasında "Çalışma Takvimi" altında belirtilecek.

2017-2018 AÖO 2. Dönem Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri tarihleri ile mazerete bağlı ilk kayıt işlemleri tarihi belli oldu. Başvuru Yeri İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleridir.

İlk Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

Açık Öğretim Ortaokulu 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı II. Dönem ilk kayıt başvuruları 8 Ocak 2018- 23 Ocak 2018 tarihleri arasında yapıldı. Mazerete bağlı ilk kayıt işlemleri 23- 26 Ocak 2018 tarihleri arasında yapıldı.

İlk Kayıt Sınav Bedeli

Açık Öğretim Ortaokuluna ilk kayıt yaptıracak öğrenci adayı, her yıl belirlenen İlk 
Kayıt Sınav Bedelini ödemek zorundadır. Bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli, 30 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrenci adayı, T.C. kimlik numarası beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası 
veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Ortaokulu İlk Kayıt Sınav Bedeli) 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale bedeli talep etmektedir.)

İlk Kayıt Sınav Bedelinin yanı sıra 10 TL’de, Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile 
Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya kurumda görevli ilgiliye makbuz karşılığında ödenecektir.

İlk kayıt sınav bedeli ödendiği sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen 
ödemeler, kaydınızın gerçekleşmesini engeller. Bunun için sınav bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.

İlk Kayıt Sınav Bedeli anlaşmalı bankaların ATM’lerinden yatırılmaktadır. 
ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Ortaokulu İlk Kayıt Sınav Bedeli olarak yatırıldığına dikkat ediniz

Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

Açık Öğretim Ortaokulu 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı II. Dönem kayıt yenileme başvuru tarihleri: 8 Ocak 2018- 23 Ocak 2018’dir. Mazerete bağlı kayıt yenileme işlemleri 23- 26 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yeri İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleridir. 

Kayıt Yenileme Sınav Bedeli

Açık Öğretim Ortaokulunda kayıt yenileme yaptıracak öğrencilerin, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme Sınav Bedelini ödemeleri gerekmektedir. 2017 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme Sınav Bedeli, 30 TL olarak belirlenmiştir. Öğrenciler, T.C. kimlik numarası beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir ATM’sine ya da var ise bu bankaların internet bankacılığı aracılığı ile MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Yenileme Sınav Bedeli) 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale bedeli talep etmektedir.) Kayıt yenileme sınav bedelinin yanı sıra kayıt yenileme işlemi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden yapılacaksa 5 TL’de, Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya kurumda görevli ilgiliye makbuz karşılığında ödenecektir. Kayıt Yenileme Sınav Bedeli ödendiği sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kaydınızın aktifleşmesini engeller. Bunun için Sınav bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz. Kayıt Yenileme Sınav Bedeli anlaşmalı bankaların ATM’lerinden yatırılmaktadır. ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Yenileme Sınav Bedeli olarak yatırıldığına dikkat ediniz.

Genel Müdürlük onayı için tıklayınız.

KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Fatih sincar 3 gün önce

Kayıt yenileme süreleri uzatilsin lütfen

Misafir Avatar
Pinar Kiziltas 1 ay önce

Bize neden tarih verilmiyor yeniden 2veya 3 günlük bir uzatma olsa lütfennn ne olur

Misafir Avatar
Uki 1 ay önce

Msj atın tüm öğrencilere ya lütfen işten güçten takip edemiyor bazen kaçiriyoz

Misafir Avatar
Emel 2 ay önce

8383 e tc le kaydolun mesaj geliyo haberiniz olsun

Misafir Avatar
hazal 2 ay önce

Bu kadar az sure olmaz ama ya gercekten insanlar magdur durumda su sureleri uzatin biraz daha.

Misafir Avatar
Hülya 2 ay önce

Lütfen ilgilere sesleniyorum kayıt yenileme uzatılsın sizden rica ediyorum bende kaçırdım hayat bu öğretim adındaysa bir fırsat daha verilmeli lütfen

Misafir Avatar
Aysenur 2 ay önce

Hiç duyuru olmadi ben halk eğitime gittiğimde Subat ayı başı görevlilere sınav tarihi sordum kayıt yenileme parayı yatırdiktan sonra oluyor değil mi diye sordum evet dediler tarih gecti vs Diyen olmadı 2 3 günlük bir tarih açılsın lütfen

Misafir Avatar
Fatma 3 ay önce

Ben kayıt yenilen tarihini kaçırdım kayıt uzatma durumu olabilirmi olursa kaçıranlar için çok iyi olur ve benim içinde