2017-2018 AÖF Ders Kitaplarının Dağıtımı ve Güz Dönemi Sınav Sorumluluk Üniteleri
Kamuajans.com - Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi temel ders kitaplarının içeriği ve tasarımı yenileniyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Yücel Güney konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Açıköğretim Sistemi’nin kitap yazımı konusunda sahip olduğu büyük bir birikim var. Amacımız, bu deneyimi çağın gerektirdiği eğitim anlayışıyla birleştirerek tüm öğrencilerimizin keyifle okuyacağı, kullanacağı kitaplar ortaya çıkarmaktır. Bu doğrultuda, güncel tasarım yaklaşımlarını Açıköğretim Sistemine adapte edebileceğimizi düşünüyoruz. Yapmakta olduğumuz yeniliklerin; ÖTAG ve TAB gibi sistemin önemli paydaşlarının da daha iyi ürünler çıkarmasına hizmet edeceği inancındayız” dedi.

"KİTAPLARIN SİSTEME BÜYÜK BİR KATKI SUNACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"

Grafik Tasarım ve Yazım Koordinatörü Doç. Dr. Halit Turgay Ünalan ise bu süreci, “Kitaplarımız, sistem içerisinde öğrenciye farklı materyaller ve hizmetler sunan her birim için temel malzeme olmakla birlikte, sistemin en önemli öğretim aracıdır. Bu anlamda, çağdaş eğitim anlayışına uygun kitapların sisteme büyük bir katkı sunacağını düşünüyoruz. Kitaplarımızın gerek içerik, gerekse tasarım açısından geliştirilmesi sürecine yapacağımız AR-GE çalışmalarının da büyük katkısı olacağını belirtmek isteriz. Bir başka ifadeyle, kitap tasarımımızı aldığımız dönütler doğrultusunda sürekli olarak daha iyiye götürecek çalışmalar yapma gayretinde olacağız. Bu süreçte; dekanlığımız, dizgi ve kitap koordinasyon birimlerimiz ve matbaamız uyumlu ve fedakar bir çalışma süreci içindeler” şeklinde açıkladı.

eski haber

Aöf kayıt hengamesi içinde bazen kitapları almayı unutuyoruz. Bazen de büroda bir şekilde kitap kalmıyor. Aslında, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans ve önlisans uygulamalarına yeni kayıt yaptıran öğrencilerin ders kitapları kayıtlar anında AÖF bürolarından verilmektedir.

2017-2018 AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenileme Kılavuzuna göre ders kitaplarının dağıtımı ve sınavlarda sorumlu olunacak üniteler ile ilgili detaylar belli oldu.

Öğrencilerin ders kitapları kayıt esnasında AÖF bürolarından verilecektir. Verilemeyen ders kitapları daha sonra AÖF bürolarından alınabilecektir. Ayrıca öğrencilerimiz ders kitaplarının dijital versiyonuna (PDF) ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak Derslerim bölümünden erişebilirler.

AÖF bürosundan aldığınız ders kitaplarınızın, kayıt yaptırdığınız program ve derslere ait olup olmadığını 
kontrol ediniz. Eksiklik veya yanlışlık olması durumunda AÖF büronuza başvurunuz.

Sınavlarda sorumlu olunacak üniteler www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Sınavlar Hakkında
bölümünün Sınav Sorumluluk Üniteleri sayfasında yayımlanmaktadır.

2017-2018 öğretim yılı güz dönemi sınav sorumluluk üniteleri

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları

Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları

Açıköğretim Fakültesi Öğrenci Alımı Olmayan Önlisans ve Lisans Programları

İktisat Fakültesi Lisans Programları

İşletme Fakültesi Lisans Programları


ÖĞRENCİ HİZMETLERİ

2547 sayılı Kanuna, 26 Kasım 2014 tarih ve 29187 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6569 sayılı Kanunla 
eklenen geçici 67. madde gereğince öğrencilerin azami öğrenim süresi 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi itibariyle yeniden başlatılmıştır. Bu uygulama 2014-2015 Öğretim Yılından önce kayıt yaptıran öğrencileri kapsamaktadır. Kaydını yenileten öğrenciler öğrencilik hizmetlerinden yararlanabilir.

Öğrencilere Güz Dönemi kayıt yenileme ile ilgili resmî duyurular Anadolu Üniversitesi web sayfasında ve Basın 
İlan Kurumu aracılığıyla gazete ilanlarıyla yapılmıştır. Ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Duyurulan Güz Dönemi kayıt yenileme tarihleri kesinlikle uzatılmayacaktır. Bu tarihler arasında kaydını 
yeniletmeyen öğrenciler; sonradan kayıt yeniletmek için herhangi bir hak iddia edemez, rapor dâhil mazeret ileri süremez ve Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu uyarınca bu kılavuzda açıklanan kural ve kararları konu alan başvuruların 
değerlendirmeye alınmayacağı önemle duyurulur.

İnternet Başvuru, Kayıt, Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarında yer alan programlar, program kapsamları, 
öğretim yöntemleri, kurallar ve işlemler; yasama, yürütme ve yargı organları ile Yükseköğretim Kurulu, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin yetkili kurullarınca alınan kararlar gereği değiştirilebilir. Duyurusu yapılan işlemler, yeni kararlara göre yürütülür.

İLETİŞİM

Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi 0850 200 46 10-19 (10 Hat)
aofsss.anadolu.edu.tr
AÖF Büro Adresleri

KamuAjans.com - Özel Haber 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.