Bekçi alımı kapsamında ön başvurular Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 1 Nisan 2019 tarihine kadar devam eden süreçte alınmıştı. Daha sonra gelişen bekçi alım sürecinde Polis Akademisi (PA) tarafından 2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği ön sağlık kontrolü merkezleri ve tarihleri duyurulurken, sınav giriş belgesi de bekçi adaylarının erişimine açıldı. Bekçilik ön başvuru ve sağlık değerlendirme sonuçları belli olurken, Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde gerçekleştirilen sürecin akabinde bekçilik yazılı sınav için ayrıntılar belli oldu. İşte, Bekçi alımı yazılı sınava dair detaylar...


2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı


Adaylar sınav için yazılı belgelerini 05 Temmuz 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ

2019 Bekçi alımları için yazılı sınav 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 9:00'da gerçekleştirilecektir.


SINAV MERKEZLERİ

Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas

2019/1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ YAZILI SINAV DUYURUSU tamamı için tıklayınız...


*****

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı


SINAV MERKEZİ

Ankara, İstanbul


SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ

13 Temmuz 2019 Cumartesi günü, saat 14.00


SINAV GİRİŞ BELGESİ

Adaylar sınav giriş belgelerini 05 Temmuz 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet

adresinden alabileceklerdir.


SINAV UYGULAMASI

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına, 15-29 Nisan 2019 tarihleri

arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava

katılmaya hak kazanan adaylar alınacaktır. 


2019/2. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ YAZILI SINAV DUYURUSU tamamı için tıklayınız...


*****

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLADI! 8 BİN BEKÇİ DAHA ALINACAK...

İstanbul Kağıthane'de muhtarlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni bekçi alımı yapılacağını açıkladı.

Türkiye’de 21 binin üzerinde bekçi olduğunu ve bunların 4 bin 200’ünün İstanbul’da bulunduğunu belirten Soylu, 8 bin bekçi daha alacaklarını dile getirdi.

"Bir taraftan sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz. Bunları merkezlerimizle, karakollarımızla entegre ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyuyoruz" diyen Soylu, "Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başlayacağız. İşlerimizi, hizmetlerimizi kolaylaştıracak, çağın gerekliliklerini karşılayacak uygulamalarımız olacak. Örneğin, uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili cep telefonlarıyla kullanılabilecek bir mobil yazılım projesini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın mobil cihazlar üzerinden ihbarlarını çok rahat bir şekilde ortaya koyabilecekleri bir sistem oluşturduk" ifadesini kullandı.


BEKÇİ ALIM SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Bekçi alımı başvuru sürecinin nasıl işlediği de merak ediliyor. Bekçi alımı başvurusunda bulunan adaylar arasından seçilenler, sözlü mülakata tabii tutulacak. Sözlü mülakatta 100 puandan değerlendirilen adaylar 70 puan almaları durumunda başarılı sayılacaklar. Mülakatı geçenler ise yazılı sınava alınacak ve kesin sonuçlar ilan edilecek.


FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

1. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

2. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

a) Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

b) Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

c) Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafından başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verilir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

3. Fiziki yeterlilik sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.


KamuAjans.com

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Asım demir 2 gün önce

Ben askerde olduğum için doguda Şırnak'ta askerliğimi yaptığım için başvuru yapamadım elimizde android olmadığı için haberdardı olamadım tekrar açılmasını arz ederim bende olmak istiyorum tekrar acilsin lütfen başvuru yapamayanlar da yararlamabilsin ilginiz için teşekkür ederim

Misafir Avatar
d bakir 2 gün önce

torpili olan kazanir torpil yoksa iş yok

Misafir Avatar
Mehmet karadağ 3 gün önce

Aman orta okul olsun bekçi Alimi

Misafir Avatar
Nuri 3 gün önce

Benim.merak ettiğim şey ben askerden 1 ay önce geldim bekçi olmak istiyorum ama başvurular nezaman naslicak nasıl bekçi olabilirim

Misafir Avatar
Fikret 4 gün önce

Şu bekçi alimi öğrenim durumu orta okul olsun

Misafir Avatar
cumali 4 gün önce

Lise olsun amin

Misafir Avatar
yeşim keser 4 gün önce

Bayanlar a da olsun bekci

Misafir Avatar
Yağmur 5 gün önce

Bayanlar başvuru yapabiliyormu