Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Pilot Alım Başvurusu Nasıl Yapılır? Son Tarih Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana göre; Kurum bünyesine sözleşmeli pilot alımı yapılacak. Sözleşmeli Pilot alımı için Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunmak isteyen adaylar, şahsen veya posta yolu ile bunu gerçekleştirecek olup, başvurular 07.10.2019 tarihi saat 09.00’da başlayıp 14.10.2019 tarihi saat 16.00’da sona erecektir. Yayınlanan ilana göre; Bu tarihten önceki/sonraki müracaatlar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.


Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alım İlanı

GENEL HUSUSLAR

a. Orman Genel Müdürlüğünce 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ekli 1 sayılı cetvelinde bulunan sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından 4/B sözleşmeli statüsünde “4 (Dört) Pilot (Helikopter) “alınacaktır.

b. Genel Müdürlüğümüz tarafından belirtilen nitelikteki hizmet sözleşmeli personel alımı ile ilgili her türlü duyuru Orman Genel Müdürlüğü www.ogm.gov.tr web adresinde yayımlanacaktır.

c. Başvuru sahiplerince, başvuru işlemlerinin başlamasından Genel Müdürlük tarafından göreve başlatmaya ilişkin tebligat işlemleri tamamlanıncaya kadar herhangi bir hak veya alacak talebinde bulunulamaz.

d. Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.

e. Başvuruları kabul edilen adaylar mülakat değerlendirmesine tabi tutulacaktır.

f. Alım süreci sonunda kesin ataması yapılan pilotların 2 yıl içerisinde kendi istekleri ile veya cezai sebeplerle ilişiğinin kesilmesi durumunda işten ayrılmaları söz konusu olduğunda o personel için Genel Müdürlüğümüz tarafından verilen/satın alınan her türlü yurtiçi/yurtdışı eğitim masrafları kendisinden tahsil edilecek olup, bu konuyla ilgili kendisinden taahhütname alınacaktır.

2. ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR

a. Genel Şartlar

(1) Türk vatandaşı olmak,

(2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

(3) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

(4) Askerlik hizmetini yapmış olmak,

(5) Atanmak istediği unvanla ilgili olarak ilanda belirtilen öğrenim şartı, özel şartlar ve diğer nitelikleri taşımak,

(6) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (yapılacak mülakat sonucu başarılı olan ve Orman Genel Müdürlüğü’ne atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

(7) Orman Genel Müdürlüğünce yapılacak mülakatta başarılı olmak,

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

a. Beştepe Mah. Söğütözü Cad. No: 8/1 06560 YENİMAHALLE / ANKARA adresindeki Orman Genel Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Havacılık Şube Müdürlüğü adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacak olup 07.10.2019 tarihi saat 09.00’da başlayıp 14.10.2019 tarihi saat 16.00’da sona erecektir. Bu tarihten önceki/sonraki müracaatlar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

b. Güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen ve/veya başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz edemeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Murat 1 hafta önce

arkadaşlar Tarım önlisans bölüm mezunu orman muhafaza için başvuru yapabilir mi? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Misafir Avatar
Seval 2 hafta önce

Hani açıklanıyordu sabahtan beri orman bakanlığının işealım sitesine giriyorum yok hani 16:00'ya kadar açıklanıyordu

Misafir Avatar
Beyhan 2 hafta önce @Seval

Açıklandı,benimki olmadı malesef.Sizin puan kaçtı bakabildiniz mi?

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Beyhan 2 hafta önce

Arkadaşlar başvuru sonuçlarına bakabilen var mı,açıklandı mı?

Misafir Avatar
Reyhan 2 hafta önce

arkadaşlar benimde yaptığım tercihler görünmüyor ve durumuna uygun kayıt bulunamadı diyor

Misafir Avatar
Ekin 2 hafta önce

Aciklandi mi ki sorgulama sifresi falan vermediler nasil bakicaz bakabilen ya da sorgulama sifresi olan var mi

Misafir Avatar
esesli 2 hafta önce

ARKADASLAR SONUÇ OLARAK KIMSEBAKAMADI SANIRIM SONUÇLARA VE ALACAKLARINI ALDILAR.

Misafir Avatar
B.Y. 2 hafta önce

Tercih sonuçları açıklandı diyor ama ne duyurularda bilgi var ne de belirtilen site de bir şey var. Nereden öğreneceğiz arkadaş biz bu sonuçları.

Misafir Avatar
Tahir zengin 2 hafta önce

Muhafaza memurluk da şehir seçimi 10 tane yapabilirsiniz diyor sadece ankara yapabiliyorum bu ne anlama geliyor