Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Başvuru Tarihleri ve Koşulları Açıklandı Mı? 2019/2. Dönem Kurası Duyuruldu...
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Sosyal medya hesabı üzerinden  6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM aracılığıyla 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı duyurusunu yapan Bakan Koca, ilanın 1 ay içinde yayınlanacağını aktardı. Öte yandan, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme için kura duyurusu yapıldı.


Sağlık Bakanlığı 2019 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası duyurusu!

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 05.08.2019 18:00

KURAYA BAŞVURABİLECEK ADAYLAR VE ARANAN ŞARTLAR

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.
Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri,
İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,
Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler,
Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 24 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri,
Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar (T.C. Sağlık Bakanlığının diploma tescilleri ile ilgili hizmet veren bilgi bankasında (http://sbu2.saglik.gov.tr/drbilgi/) başvuru yapılan unvanda mezuniyetlerinin tescil edildiğine dair kaydı olmayan diş tabibi ve eczacılar; tercih formu ile birlikte mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesi veya diplomanın fotokopisini göndermeleri, ayrıca yurtdışı diplomasına sahip olanların denklik belgelerini göndermeleri gerekmektedir.)
5335 sayılı Kanun’un 30 uncu maddesi, 30.01.2010 tarihli ve 27478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi kapsamında emekli olan tabip ve uzman tabipler bu kuraya Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluş kadrolarını tercih ederek başvurabilirler. Bakanlığımız dışındaki kurumlara yerleşen emekli (tabip ve uzman tabiplerin) atamaları gerçekleştirilmeyecektir.

2019 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası duyurusu İÇİN TIKLAYINIZ


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sözleşmeli sağlık personeli alımı konusunda sosyal medya hesabından müjdeyi verdi.

Binlerce kişi sağlık personeli alımı için güzel haberi bekliyordu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bu güzel haberi paylaştı. Koca açıklamasında şunları söyledi: 'Daha önce müjdesini verdiğimiz 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmamızın ilk etabı olan 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin atamasını gerçekleştiriyoruz.' İşte detaylar...

Fahrettin Koca, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri içeren görseli paylaştı:

"Bakanlığımızın hekim, diş hekimi ve eczacı alımlarına ilâveten 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam edeceğimizi açıklamıştık.

İlk etapta; 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız bir ay içinde yayınlanacaktır.

Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir."
SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMINDA MÜLAKAT OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından süreç ile ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel alımlarının nasıl yapılacağı ile ilgili soruya, "Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili TÜSAV Eski Başkanı Prof.Dr. Sefer Aycan resmi Twitter hesabı üzerinden Sağlık Bakanlığı personel atamalarında Mülakat sınavı uygulamayacağı haberini verdi. Aycan açıklamasında "Girişimlerimiz sonuç verdi. Sağlık Bakanlığı personel atamalarında Mülakat sınavı uygulamayacağı belirtilmektedir" ifadelerini kullandı.

Öte yandan ünlü sanatçı Haluk Levent'te Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca ile görüştüğünü belirterek, "Sayın Bakan KPSS nin geçerli olduğunu 'mülakat olmayacağını' bizzat söyledi" dedi.KamuAjans
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Sbt 2 gün önce

Sağlık bakım teknisyenleri ne olacak

Misafir Avatar
HATİCE DÖNMEZ 2 gün önce

Hemşire yardımcısı olarak mezun oldum ve bekliyorum

Misafir Avatar
H.Yardımcısı 2 gün önce

Saniye hanım ben de sağlık meslek lisesi mezunuyum ve hemşire yardımcısı olarak mezun oldum. Yasa bir anda değişmedi bu konuya bı açıklık getireyim. Ben 2014-2015 döneminde giren ilk hemşire yardımcısı ve ilk mezun hemşire yardımcısıyım. 2013-2014 senesi öğrencileri alındıktan sonra artık hemşire/ebe yardımcılığı olacak duyuru yapıldı. Şahsen ben bile bile meslek lisesi tercihi yaptım. Sanırım sizi bu konuda aydinlatmadilar ve lise 2. sınıfta şok oldunuz.

Misafir Avatar
Kadir 3 gün önce

Ben lise mezunuyum Kpsa ortaöğretim kaç puan istiyolar?

Misafir Avatar
ANNE 4 gün önce

HEMŞİRE YARDIMCI KADROSU HALA BOŞ HEPSİ BOŞ LÜTFEN BİR DEFAYA MAHSUS HEPSİ YERLEŞTİRİLSİN.COK ZOR DURUMDAYIZ.

Misafir Avatar
miraç 4 gün önce

biyomedikal teknikeri alimi neden hic yok

Misafir Avatar
Saniye 4 gün önce

Lise 10 sinifa gectigimizde bianda yasa cikti ve hemsire olarak mezun olmak yerine hemsire yardimcisi olarak mezun olduk boyle bi alım yok bizim gelecegimizi dusunmediler. Smdi bize ne olack ? Saglii meslek liselerinde meslege yönelik egitim verdiler ve suan ortada kaldik. Sinava girsek bile alacagimiz puanlar ortada.

Misafir Avatar
Saniye 4 gün önce

Lise 10 sinifa gectigimzide bianda yasa cikti ve hemsire olarak mezun olmak yerine hemsire yardimcisi olarak mezun olduk boyle bi alım yok bizim gelecegimizi dusunmediler. Smdi bize ne olack ?