Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor! ÖSYM KPSS 2019/4 Tercih Kılavuzu!
Sağlık Bakanlığı personel alımı (KPSS 2019/4) personel alımı için süreç devam ediyor. Geçtiğimiz gün ÖSYM tarafından personel alımı ile ilgili kontenjan ve kadrolar yayınlandı. Tercihler ise henüz başlamadı. Peki, KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri ne zaman başlayacak? İşte merak edilen detaylar…Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI KPSS 2019/4 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.

Tercih işlemleri 7 Ağustos'ta başlayacak

Adaylar tercihlerini 7-21 Ağustos tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek.

ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen ya da elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrenim görmüş adayların 19 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar, Devlet Personel Başkanlığının internet sayfasında yayımlanan duyuru ekindeki dilekçe ve istenilen belgeleri kurumun adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabilecek. 19 Ağustos itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacak.

Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar Devlet Personel Başkanlığına başvuruda bulunamayacak.

Devlet Personel Başkanlığının duyurularına istinaden daha önce müracaat etmiş ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvuru yapmaları gerekmeyecek. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu yıl Ağustos'ta 12 bin, Eylül-Ekim'de de 17 bin 689 olmak üzere 29 bin 689 sağlık personeli alınacağını belirtti.

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası duyurusu!

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 05.08.2019 18:00

KURAYA BAŞVURABİLECEK ADAYLAR VE ARANAN ŞARTLAR

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.
Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri,
İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,
Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler,
Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 24 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri,
Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar (T.C. Sağlık Bakanlığının diploma tescilleri ile ilgili hizmet veren bilgi bankasında (http://sbu2.saglik.gov.tr/drbilgi/) başvuru yapılan unvanda mezuniyetlerinin tescil edildiğine dair kaydı olmayan diş tabibi ve eczacılar; tercih formu ile birlikte mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesi veya diplomanın fotokopisini göndermeleri, ayrıca yurtdışı diplomasına sahip olanların denklik belgelerini göndermeleri gerekmektedir.)
5335 sayılı Kanun’un 30 uncu maddesi, 30.01.2010 tarihli ve 27478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi kapsamında emekli olan tabip ve uzman tabipler bu kuraya Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluş kadrolarını tercih ederek başvurabilirler. Bakanlığımız dışındaki kurumlara yerleşen emekli (tabip ve uzman tabiplerin) atamaları gerçekleştirilmeyecektir.

2019 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası duyurusu İÇİN TIKLAYINIZ


SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMINDA MÜLAKAT OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından süreç ile ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel alımlarının nasıl yapılacağı ile ilgili soruya, "Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili TÜSAV Eski Başkanı Prof.Dr. Sefer Aycan resmi Twitter hesabı üzerinden Sağlık Bakanlığı personel atamalarında Mülakat sınavı uygulamayacağı haberini verdi. Aycan açıklamasında "Girişimlerimiz sonuç verdi. Sağlık Bakanlığı personel atamalarında Mülakat sınavı uygulamayacağı belirtilmektedir" ifadelerini kullandı.

Öte yandan ünlü sanatçı Haluk Levent'te Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca ile görüştüğünü belirterek, "Sayın Bakan KPSS nin geçerli olduğunu 'mülakat olmayacağını' bizzat söyledi" dedi.KamuAjans
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Zeynep 10 saat önce

Madem hemşire yardımcılığı alımları olmayacaktı ne diye bu bölümü açtınız ki biz dört boşuna mı o kadar sağlık dersleri gördük boşunamı bütün öğrencilerin yks ye çalıştıkları zaman hastane de sabahtan akşama ladar çalıştık

Misafir Avatar
Hemşire 2 gün önce

Yalnız tatlım hemşire yardımcılığı zaten hasta bakıcılığı görevi görür

Misafir Avatar
selda 4 gün önce

HEMŞİRE YARDIMCILARI ATANACAK DİYE CUMHURBAŞKANIMIZ SÖZ VERDİ HANİ NEDEN ALIM YOK LÜTFEN YETKİLİLERE ULAŞTIRIN ALLAH RIZASI İÇİN NE YAPALIM ATANMAK İÇİN YALVARIYORUZ SİZE.

Misafir Avatar
Tülay 5 gün önce

Hemşire yardımcılı ataması yoksa ne diye böyle bi okul var milletinen dalgamı geçiyorsunuz milletin elinde avcında ne varda okullara para yatırıldı milletinen dalga geçmeyin atama yok

Misafir Avatar
Hyvz 1 hafta önce

Bizler saglık meslek liselerine yüksek puanlarla gitip 4 yıl boyunca hemşirelik dersleri aldık 12.sınıfta herkes üniversite sınavına hazırlanırken biz aksama kadar hastanelerde çalıştık herkes aldığı derslerle yüksek puanlar alırken bizler ya mezuna kaldık yada kötü bölümlere yerleştik . bunlara sebep olan hiçkimseye hakkımı helal etmiyorum.

Misafir Avatar
ALP 3 gün önce @Hyvz

BENDE KARDEŞ

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Mezun hemşire 1 hafta önce

Hemşire yardımcılığından ileride birşey olmayacağı hemşirelik yapabilmek için üni şart olduğu belliydi bizde çok uyardık ama bile bile geldiniz o bölüme yapacak bir şey yok.

Misafir Avatar
Teselli 1 hafta önce

Allah kimsenin hakkını kimseye yedirtmesin.Hemsireyardımcılığı biri birşey mi dedi.Hani

Misafir Avatar
Uzman Hemşire Furkan 1 hafta önce

Hemşire yardımcılığına dönüşmeden önce kaç kez haber yaptı adamlar ben 3 yıl önce kuzenim gireceğinde böyle birşey olacağından haberim vardı. Bunu bilerek neden okudunuz? Ayrıca siz lise 1 deyken bile böyle bir değişim olursa sizi etkilemez, liseye girdikten sonraki olağan değişiklikler kanunen sizi etkilemez. Böyle olduğunu bilerek girmişsiniz. İnşAllah sizede güzel bir atama açılır, üzülüyorum doğrusu.