Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sürüyor! ÖSYM KPSS 2019/4 Tercih Kılavuzu!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Sosyal medya hesabı üzerinden  6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM aracılığıyla 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı duyurusunu yapan Bakan Koca, ilanın 1 ay içinde yayınlanacağını aktarmıştı. Beklenen sağlık bakanlığı personel alım ilanı yayınlandı.Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI KPSS 2019/4 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.

Tercih işlemleri 7 Ağustos'ta başlayacak

Adaylar tercihlerini 7-21 Ağustos tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek.

ÖSYM'ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen ya da elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrenim görmüş adayların 19 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar, Devlet Personel Başkanlığının internet sayfasında yayımlanan duyuru ekindeki dilekçe ve istenilen belgeleri kurumun adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabilecek. 19 Ağustos itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacak.

Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar Devlet Personel Başkanlığına başvuruda bulunamayacak.

Devlet Personel Başkanlığının duyurularına istinaden daha önce müracaat etmiş ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvuru yapmaları gerekmeyecek. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu yıl Ağustos'ta 12 bin, Eylül-Ekim'de de 17 bin 689 olmak üzere 29 bin 689 sağlık personeli alınacağını belirtti.

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası duyurusu!

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 05.08.2019 18:00

KURAYA BAŞVURABİLECEK ADAYLAR VE ARANAN ŞARTLAR

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.
Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri,
İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,
Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler,
Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 24 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri,
Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar (T.C. Sağlık Bakanlığının diploma tescilleri ile ilgili hizmet veren bilgi bankasında (http://sbu2.saglik.gov.tr/drbilgi/) başvuru yapılan unvanda mezuniyetlerinin tescil edildiğine dair kaydı olmayan diş tabibi ve eczacılar; tercih formu ile birlikte mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesi veya diplomanın fotokopisini göndermeleri, ayrıca yurtdışı diplomasına sahip olanların denklik belgelerini göndermeleri gerekmektedir.)
5335 sayılı Kanun’un 30 uncu maddesi, 30.01.2010 tarihli ve 27478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi kapsamında emekli olan tabip ve uzman tabipler bu kuraya Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluş kadrolarını tercih ederek başvurabilirler. Bakanlığımız dışındaki kurumlara yerleşen emekli (tabip ve uzman tabiplerin) atamaları gerçekleştirilmeyecektir.

2019 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası duyurusu İÇİN TIKLAYINIZ


SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMINDA MÜLAKAT OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından süreç ile ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel alımlarının nasıl yapılacağı ile ilgili soruya, "Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili TÜSAV Eski Başkanı Prof.Dr. Sefer Aycan resmi Twitter hesabı üzerinden Sağlık Bakanlığı personel atamalarında Mülakat sınavı uygulamayacağı haberini verdi. Aycan açıklamasında "Girişimlerimiz sonuç verdi. Sağlık Bakanlığı personel atamalarında Mülakat sınavı uygulamayacağı belirtilmektedir" ifadelerini kullandı.

Öte yandan ünlü sanatçı Haluk Levent'te Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca ile görüştüğünü belirterek, "Sayın Bakan KPSS nin geçerli olduğunu 'mülakat olmayacağını' bizzat söyledi" dedi.KamuAjans
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Hyvz 19 saat önce

Bizler saglık meslek liselerine yüksek puanlarla gitip 4 yıl boyunca hemşirelik dersleri aldık 12.sınıfta herkes üniversite sınavına hazırlanırken biz aksama kadar hastanelerde çalıştık herkes aldığı derslerle yüksek puanlar alırken bizler ya mezuna kaldık yada kötü bölümlere yerleştik . bunlara sebep olan hiçkimseye hakkımı helal etmiyorum.

Misafir Avatar
Mezun hemşire 2 gün önce

Hemşire yardımcılığından ileride birşey olmayacağı hemşirelik yapabilmek için üni şart olduğu belliydi bizde çok uyardık ama bile bile geldiniz o bölüme yapacak bir şey yok.

Misafir Avatar
Teselli 3 gün önce

Allah kimsenin hakkını kimseye yedirtmesin.Hemsireyardımcılığı biri birşey mi dedi.Hani

Misafir Avatar
Uzman Hemşire Furkan 3 gün önce

Hemşire yardımcılığına dönüşmeden önce kaç kez haber yaptı adamlar ben 3 yıl önce kuzenim gireceğinde böyle birşey olacağından haberim vardı. Bunu bilerek neden okudunuz? Ayrıca siz lise 1 deyken bile böyle bir değişim olursa sizi etkilemez, liseye girdikten sonraki olağan değişiklikler kanunen sizi etkilemez. Böyle olduğunu bilerek girmişsiniz. İnşAllah sizede güzel bir atama açılır, üzülüyorum doğrusu.

Misafir Avatar
Anne 3 gün önce

Hemşire yardımcılığı bölümünü okuttum.atama yok özeller is vermiyor.Allah sizi bizim durumumuza düşürmesin çok zor durundayız bu kadro boş hepsini atayın önlerine baksın çok zor durumdayız.

Misafir Avatar
Melike 5 gün önce

Hemşire Yardımcılığı okuduk 2 sene mezuna kaldık. Sağlık dersini dayadınız . 4 sene okuyup hemsire olmak istiyoruz Üniversiteye adam akıllı puan yetmiyor. Özel hastaneler hemşire yardımcısı almıyor. Alacak hastanede ya deneyimli istiyor (kimse almadan ne deneyimi olacaksa) yada Hasta bakıcısı görevinde çalıştırıyor. Şimdi de atamamız yok.Siz bu insanların ahlarıyla çok yaşamazsınız.

Misafir Avatar
HEMŞİRE YARDIMCI SI 5 gün önce

Keşke çok çalışıp 420 puan alarak sağlık meslek lisesi ne gitmeseymişimde 200 puanla hasta bakıcı lık okusaymışım.hiç mi emeğe saygı nız yok.okul biteli ne kadar zaman oldu bir atama yapılmadı ne kadar zaman dır bekliyoruz artık atama istiyoruz.bizim ne farkımız var ortaöğretim hemşireden.biz kendimiz istemedik HEMŞİRE YARDIMCI SI olarak mezun olmayı.artık atam a istiyoruz hakkımız olanı istiyoruz.böyle olacağını bilseydim sabahlara kadar ders çalışıpta kendimi yıpratmazdım.ne umutlarla gitmiştik biz o liseye.şindi elimizde ne doğru düzgün yapılan bir atama nede bir üniversite var.verilmeyen dersler yüzüne üniversitede okuyamadık.yazıklar olsun

Misafir Avatar
esra 6 gün önce

özzel lissede oku hemşire iken yardımcı olarak mezun ol sırf ucunda atanmak var diye tonlarca okuluna para dök ama atanma biz o okula vericeğimiz parayı üniye vere bilirdik lütfenn gereken yapılsın artık lütfen alım olsun