MSÜ 2019 sınavı geçtiğimiz haftalarda yapılmış ve binlerce askeri üniversite öğrenci adayı sınavda ter dökmüştü. Sınav sonuçlarına göre MSÜ okul tercihlerini gerçekleştiren askeri öğrenci adayları; 2019 MSÜ tercih sonuçlarının ilan edilmesini bekliyordu. 2019 MSÜ tercih sonuçları açıklandı ve diğer seçim aşaması faaliyetlerine geçildi.


SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZMSÜ Askeri Öğrenci Adaylarının Konaklama İçin Kredi ve Yurtlar Kurumundan Faydalanması


1. Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okulları seçim aşamalarına katılacak adaylar 03 Temmuz-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında Kredi Yurtlar Kurumunun belirlemiş olduğu Yunus Emre Erkek Öğrenci Yurdu ve Mehmet Akif Kız Öğrenci Yurdundan istifade edeceklerdir. Aileler yurt kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle yurtta kalamayacaklardır.

2. Yunus Emre Erkek Öğrenci Yurdu Anafartalar Mahallesi Çankırı Caddesi/Ulus 'ta (Ulus Heykelinin 200 metre ilerisinde) merkezi konumda bulunmaktadır. Tel: 0 312 310 3242

3. Erkek öğrencilere hizmet verecek olan yurdun toplam kapasitesi 546 kişidir. 9 katlı olan binada her katta 3, 4 ve 5 'er kişilik odalar bulunmaktadır. Odaların içerisinde müstakil banyo, tuvalet ve buzdolabı bulunmaktadır. Adaylar günlük yaklaşık 8 TL ücret ödeyerek yurttan en fazla 10 gün istifade edebilecektir. Adaylardan depozito ücreti alınmayacaktır. Adaylar kayıt esnasında kimlik ve sınav yeri giriş belgesinin fotokopilerini verecek, ücretlerini peşin olarak Ziraat Bankasının yurda ait hesabına yatıracaklardır.

4. Mehmet Akif Kız Öğrenci Yurdu Beştepe Mahallesi Alparslan Caddesi No:3 Yenimahalle/ANKARA (Alparslan Türkeş Mezarı Karşısındadır) merkezi konumda bulunmaktadır. Tel: 0312 212 6108

5. Kız öğrencilere hizmet verecek olan yurdun toplam kapasitesi 600 kişidir. 9 katlı olan binada 6 'şar kişilik odalar bulunmaktadır. Katlarda ortak banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Adaylar günlük yaklaşık 5,60 TL ücret ödeyerek yurttan en fazla 10 gün istifade edebilecektir. Adaylardan depozito ücreti alınmayacaktır. Adaylar kayıt esnasında kimlik ve sınav yeri giriş belgesinin fotokopilerini verecek, ücretlerini peşin olarak Ziraat Bankasının yurda ait hesabına yatıracaklardır.

6. Temin sürecinde özel şirket tarafından sabah kahvaltısı ve akşam yemeği cüzi ücret karşılığı verilmektedir. Yurtlardan randevu almadan faydalanılamayacaktır.


MSB   MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ 2019 YILI ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ 2’NCİ SEÇİM AŞAMALARI NASIL OLACAK?

1.    MSB Milli Savunma Üniversitesi 2019 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 24 Haziran - 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

2.    MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2019 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

3.    Hava Harp Okulu adayları "Psikomotor Testi" ve "Öğrenci Seçme Uçuşuna" katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2019 sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

4.    Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:

a.    MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçen adayların tercihleri arasında Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir. Adaylar bu haklarından feragat edebilir. Bu durum adayların diğer tercihlerini etkilemeyecektir.

b.    MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçemeyen adaylardan, Güzel Sanatlar veya Konservatuar Liselerinin Müzik bölümü kaynaklı olan adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO olan adaylardan en yüksek puan türüne göre sıralanarak belirlenen adaylar sadece Bando Astsubay MYO adayı olarak sınavlara çağrılmıştır. Bu adayların diğer tercihleri dikkate alınmayacaktır.

c. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebileceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

5.    Şehit / Gazi yakını olan adaylardan; taban puanın %90'ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır. Gerekli belgeleri getirmeyen adayların işlemlerine Şehit/Gazi kontenjanından devam edilmeyecektir.

6.    Okul ve puan türüne göre çağrı yapılan en düşük aday puanlarını görmek için tıklayınız..
7.    Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bulunacaklardır.
8.    Seçim Aşaması Faaliyetleri
a.    Hava Harp Okulu adayları için;
Birinci gün  : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.
İkinci gün     : Psikomotor Testi
Üçüncü gün : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.

b.    Diğer adaylar için;

1'inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.
2'nci gün   : Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.
c. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.
ç. Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.
9.    Sınavlara gelirken getirmeniz gereken belgeleri görmek için tıklayınız...
10.    Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
11.    Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
12.    Kara Harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara su ve yemek verilecektir.
13.    Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
14.    Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...
15.    Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız...MSÜ NEDİR?


Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak, 31 Temmuz 2016'da kurulan askeri yükseköğretim kurumu MSÜ, gençleri vatan savunmasında hizmet için ve prestijli bir gelecek için yetiştirmeyi hedefliyor. MSÜ, harp okulları, meslek yüksekokulları ve enstitülerden oluşuyor.

Üniversite bünyesinde Ankara'da Kara Harp Okulu, Tuzla'da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy'de Hava Harp Okulu, Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova'da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir'de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara'da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.


KamuAjans.com

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Yusuf 2 hafta önce

Tercih ettiğğiniz okul türünden konyenjana giremediniz, bu msü'ye katılmamak anlamına mı geliyor? Bilen varsa lütfen açıklasın

Misafir Avatar
Emre çelebi 4 hafta önce

Astsubaylikta tercih ettiginiz okul turunden kontenjana giremediniz deniyor peki 2. Ve 3. Tercihler ne zaman aciklanacak

Misafir Avatar
M.E.S 4 hafta önce

1 TERCİH ETTİĞİNİZ OKUL TÜRÜNDEN KONTENJANA GİREMEDİNİZ PEKİ DİĞET 2 VE 3 ÜNCÜ TERCİH TÜRLERİ AÇIKLANMAYACAKMI EK TERCİH VE YERLEŞTİRME VARMI YOKMU YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA YAPILIRSA MEMNUN OLURUM.

Misafir Avatar
VATAN SANA CANIM FEDA 1 ay önce

arkadaşlar bu ; kontenjana giremediniz ne oluyor tam olarak? ve bu arada msü astsubay ve subay için kontenjana giremeyenler için ek başvuru ilanı yayınlayacak mı? bilgisi olan arkadaşlar cevap verir ise sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim.

Misafir Avatar
abdul baki 1 ay önce

https://personeltemin.msb.gov.tr/ buradan tercihinizin onayını gorebılırsınız.

Misafir Avatar
turhan can 1 ay önce

şu an hala basvuru tamamlanmıstır yazıyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba

Misafir Avatar
sait koçak 1 ay önce @turhan can

akşam oldu hala açıklanmadı bu ne saçma işse

Beğenmedim (1)
Misafir Avatar
Mulayim sert 1 ay önce

Son tercih en son ne zaman acanba

Misafir Avatar
İrfan icin 1 ay önce

Biz yaptigimiz tercihlerin sonuçlarını nerde ve ne zaman görebiliriz