MSB Uzman Erbaş Alımı için Yedek Aday Kayıt İşlemleri! 2019 MSB Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Başvuru Sonuçları!
Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) Uzman Erbaş temin faaliyetlerinde seçim aşamaları neticesinde yedek sıra listesinden kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar için duyuru yayımlandı. Kayıt işlemleri 07-12 Mart 2019 (hafta sonu hariç) tarihleri arasında gerçekleştirildi. TSK uzman erbaş temini kapsamında Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri Komutanlığına başvuran yedek adayların kayıt işlemleri için detaylar...

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından ise uzman çavuş alımı için ön başvurular geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı "2019 Yılı Uzman Erbaş Temini" kapsamında 05 Mart 2019 tarihinde başlayan Seçim Aşaması Faaliyetleri için başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar gruplar halinde çağrılıyor.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ UZMAN ERBAŞ TEMİNİ KAPSAMINDA DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI VE HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA BAŞVURAN YEDEK ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ DUYURUMİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 YILI UZMAN ERBAŞ TEMİNİ

Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız...

1.    Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı "2019 Yılı Uzman Erbaş Temini" kapsamında 05 Mart 2019 tarihinde başlayacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için başvuru şartlarını taşıyan tüm adayların gruplar halinde çağrılması planlanmıştır. 
2.    Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan ilk grup adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA)'da hazır bulunacaklardır.
3.    13 Mart 2019 tarihinde başlayacak olan ikinci grup sınavları için çağrı ilanı 08 Mart 2019 tarihine planlanmıştır.
4.    Seçim Aşaması Faaliyetleri 1 gün sürecektir.
5.    Seçim Aşamaları;
 a.    Yazılı Sınav 
 b.    Kayıt Kabul
 c.    Fiziki Değerlendirme
 ç.    Fiziki Yeterlilik Testi
 d.    Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır. 
6.    Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.
7.    Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir. 
8.    Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
9.    Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) 'adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır. Onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.
10.    İlköğretim/ortaokul mezunu olan adaylar sadece Uzman Onbaşı, en az lise mezunu olan adaylar ise sadece Uzman Çavuş olarak değerlendirilecektir.
11.    Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
12.    Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir. 
13.    Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
14.    Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
15.    Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir. 
16.    MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara kumanya ve su ikramında bulunulacaktır.


İLAN ŞU ŞEKİLDEYDİ;

Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre başvuru yapmak isteyen adaylar E-devlet kapısından işlemlerini yapabilecek. İlköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş alımı gerçekleştirilecek. Ayrıca, Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir. İşte detaylar...

Adayların heyecanla beklediği askeri personel istihdamı için süreç başladı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 yılı uzman erbaş alımı için başvuru kılavuzu yayınlandı. KKK uzman erbaş alımı için başvuru yapmak isteyen askeri personel adayları E-devlet üzerinden müracaatlarını yapabilecek. Kılavuza göre; seçim aşaması sınav tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde tebliğ niteliğinde yayınlanacaktır.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA 2019 YILI UZMAN ERBAŞ ALIMI

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir. 

2. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlica girmelidir.

3. Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş teminleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.

4. Halen Sözleşmeli Er olarak görev yapan adaylar doğru beyanda bulunmayıp, başvuru yapsa dahi Kayıt-Kabul aşamasında elenecek, seçim aşamalarına katılamayacaklardır.

5. Sözleşmeli er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

6. Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

7. Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracat edebilecektir. Bedellli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir.

9.MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;
a FYT'ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" ve,

b. "FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan "Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.Uzman Erbaş Kimdir?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin erbaş kadrolarında devamlılık arz eden teknik ve kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak maksadıyla belirli bir ücret karşılığı 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu kapsamında istihdam edilen uzman onbaşı ve uzman çavuş kadrolarında görev yapan asker kişilerdir.

Uzman Erbaş Olma Süreci

(1) Başvuru, yazılı sınav, evrak kontrol, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi, mülakat, sağlık raporu ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşur. 

(2) Seçim aşamalarında başarılı olan ve sağlık raporları olumlu olan adayların dosyaları sınıf eğitimlerine yönelik planlama yapılmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığına gönderilerek, atama tebligatları eğitim başlangıç tarihinden önce adayın yazışma adresine gönderilecektir.

(3) Sınavlarda başarılı olan ve adresine tebligat gönderilen adaylar yedi gün içerisinde sınıf okulu, eğitim merkezi ve/veya birliğine katılmayan adaylar temel kursa alınmaz ve başka bir döneme planlanmaz.

(4) Uzman erbaşlar için göreve başlama tarihi sözleşmenin imzalandığı tarihtir. İlk sözleşme süresi; iki yıldan az, beş yıldan fazla olamaz. Uzman erbaşlar sözleşme imzaladıkları tarihten itibaren maaş almaya hak kazanırlar ve özlük hakları işlemleri başlatılmış olur.

KamuAjans
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İsa 1 gün önce

Metehan kardeşim baş vuruyu msb personel teğminden yapıyorsun

Misafir Avatar
METEHAN 2 gün önce

Başvuruyu nerden yapıyoruz bilen varsa yardımcı olurmusunuz

Misafir Avatar
Yunus 6 gün önce

Bir dahaki başvurular ne zaman başlayacak acaba bilgisi olan varmı. 16.03.2019'da yazdım bu mesajı. Bilgisi olan bilgi verebilir mi 05412196590

Misafir Avatar
ENES KILINÇ 5 gün önce @Yunus

HAZİRANDA OLACAK KARDEŞİM

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Salih mehmet çatal 1 hafta önce

Yapmış oldugum trafik kazası yüzünden 2 yaşındaki suriyeli kardeşimiz vefat etti. Matdi manevi elimden geleni yaptım karşı taraf şikayetci olmadı. Ama adli sicilim bozuldu uzman çavuş olmak istiyorum ama olamıyorum. Bu konuda ne yapmam gerek yardımcı olursanız sewinirim

Misafir Avatar
İsa 1 hafta önce

Selamın aleyküm arkadaşlar uzman onbaşılık içi başvuru yapanları ve yedek gelenleri ne zaman çağırıyorlar bilğisi olan varmı benim TC de kayıtlar arasında bulunamadı diyor

Misafir Avatar
Yasin 1 hafta önce

Arkadaslar ben uzmanonbasılıga baş vurdum orta okul mezunuyum ama beni nisan19da cagırmıslar bi sorun olurmu

Misafir Avatar
Kamil 1 hafta önce

Merhaba arkadaşlar sınava giderken guvenlik arastirma formu doldurmamız gerekiyor mu bilgisi olan var mı

Misafir Avatar
Hayati 1 hafta önce

Giriş yapamıyordu mm