MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Subay (Mühendis ve Öğretmen) Başvuru Sonuçları?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, öğretmen ve mühendis kategorisinde, muvazzaf subay alımı yapacağını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayımlanan ilana göre, en az 60 KPSS puanına sahip olmak gerekiyor. Muvazzaf subay alımları için başvurular 25 Ağustos 2019 tarihine kadar devam etti ve akabinde başvurular sona erdi.


Başvuru sonuçları henüz açıklanmadı.

BAŞVURU SÜRESİ BİTEN İLAN İLE İLGİLİ DETAYLAR AŞAĞIDA VERİLMİŞTİR

1. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Dış Kaynaktan ÖĞRETMEN VE MÜHENDİS SINIFI Muvazzaf Subay Temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır. Ön başvuru sadece ERKEK ADAYLAR tarafından yapılabilecektir. Ön başvuru için son tarih 25 Ağustos 2019 (saat 23.59) 'dur.

2. Başvuru şartlarını taşıyan 2018 veya 2019 yılları KPSS P3 Lisans Puanı(her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacaktır.) en az 60 olan ve başvuru kılavuzunda istenen yabancı dil sınav notu olan adaylardan kontenjanın en fazla 10 katına kadar aday seçim aşamalarına davet edilecektir. 2017 Yılı KPSS Puanı kabul edilmeyecektir.

3. Başvuru kılavuzunda yer alan YDS notuna denk yabancı dil sınav notu olan adayların sınav notu belgelerini başvuru ekranında kurs bilgileri alanından yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

4. Mezuniyet akademik not ortalaması 2,75 (4 'lük sistemde) ve üzerinde olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

5. Şehit/gazi eş ve çocukları ilgili kurumdan alınmış onaylı belgelerini başvuru ekranında Şehit/Gazi yakını bilgilerinden yüklemesi gerekmektedir.

6. Giriş koşullarını taşıyan şehit gazi eş ve çocukları, başvuru kılavuzunda belirtilen şartları taşımak ve sınav/seçim aşamalarında başarılı olmak şartıyla şehit ve gazi gazi kontenjanı dahilinde değerlendirilecek, bu adaylar arasında yapılacak başarı sıralamasına göre kontenjanın yüzde beşine kadarı temin edilecektir. Şehit ve gazi kontenjanına giremeyen adaylar diğer adayların başarı sıralamasına dahil edilecektir.

7. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ

b. Adaylarda Aranacak Nitelikler Nelerdir?

(1) Genel Başvuru Şartları:

(a) Muvazzaf subay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu 14’üncü maddesi ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik 25/a ve 25/b maddelerinde düzenlenmiş olan nitelikleri taşımak. 

Bunlar: (I) Türk vatandaşı olmak,

(II) Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

(III)Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

(IV)Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak,

(V) Herhangi bir kadın veya erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,

(VI) Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak.

-8- (b) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

(c) Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

(ç) 926 sayılı TSK Personel Kanunu, Fakülte ve Yüksek Okullar Askeri Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelikteki diğer şartlara sahip olmak.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
cemal 1 saat önce

Hala açıklanmadı problem ne acaba ?

Misafir Avatar
Mert 4 gün önce

Ben Besyo mezunu olduğum için başvuru yapmadım açıklanan branşlarda beden eğitimine yer yoktu ama birinden olabilirdi diye bir şeyler duydum. Zaten 2019 kpss açıklanmadan başvurunun bitmeside ayrıca sinir bozucu olan durum.

Misafir Avatar
yunus 3 gün önce @Mert

KPSS açıklanmadan önce bitti ama alım yaparken 2019 KPSS sonuçlarına da bakacaklar yani önce bitmesi problem değildi

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
emre 1 hafta önce

MSB'nin e-devlet sistemi üzerinde başvurunuz onaylandı veya onaylanmadı gibi bir ibare var mı sizde? Bende olumlu veya olumsuz bir bildiri yok henüz. Geçen sene aynı ilanın mülakat tarihi 10 gün içerisinde belli olmuştu fakat 2 haftadan uzun bir süre geçmesine rağmen hala hiçbir açıklama yok.

Misafir Avatar
Cemal 1 hafta önce @emre

bende de aynı şekilde bildiri yok.

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Çiğdem 1 hafta önce

2.başvurular var mı arkadaşlar, birde erkek adaylar demiş, varsa ne zaman acıklanır Eylül ayında olsaydı ne iyi olurdu..

Misafir Avatar
Yunus 2 hafta önce

Mülakatlar için seçilen kişiler ne zaman açıklanır arkadaşlar bilgisi olan var mı?

Misafir Avatar
yunus 7 saat önce @Yunus

Makina Müh. 65 kpss 2.82 ortalama daha önceden askerliğimi yedek subay olarak yaptım

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Cemal 2 hafta önce @Yunus

bende beliyorum kpss puanınız ve bölümünüz nedir ?

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Mert 2 ay önce

İmalat mühendisliği neden hiç bi alanda devlet memurluğuna alınmıyor

Misafir Avatar
Yakup ÖZBEY 2 ay önce

Hangi branşlardan alınıyor acaba ve formasyon alıyorum aralık ayında aralık sonu bitecek acaba başvurabilir miyim?

Misafir Avatar
ümit 2 ay önce

Deniz kuvvetleri komutanlığı sözleşmeli muvazzaf öğretmenlik başvurusuna niçin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunları alınmıyor ?